Regeneracja, naprawa wtryskiwaczy (wtrysków) – BMW

Pompowtryskiwacze BMW
Common Rail - Delphi, Bosch, Denso, Siemens
Nazwa tego słynnego koncernu motoryzacyjnego powstała z pierwszych liter Bayerische Motoren Werke (tłum. Bawarskie Zakłady Silnikowe). Zakład ten powstał w 1916 roku i jak sama nazwa wskazuje zajmował się produkcją motocykli, samochodów oraz różnych silników. Początki tej firmy można jednak odnaleźć w trochę odmiennej branży, a mianowicie lotniczej. Trzy lata wcześniej niejaki Karl Friedrich Rapp otworzył bowiem fabrykę projektującą silniki samolotowe. W sąsiedztwie tej firmy znajdowało się z kolei przedsiębiorstwo Gustava Otto, który był synem wynalazcy silnika czterosuwowego i skupił się na budowaniu małych samolotów. Z czasem fabryka Rappa popadła w kłopoty finansowe i została ona połączona z przedsiębiorstwem Gustava Otto. Tak zrodził się potężny dziś koncern BMW. Na samym początku firma produkowała głównie silniki do samolotów, potem swoją działalność przerzuciła na przemysł kolejowy wytwarzając pneumatyczne hamulce dla pociągów. Pierwsze samochody z logo BMW zaczęły powstawać w 1928 roku, a to za sprawą modelu Dixi 3/15, a później pierwszej limuzyny 303. Prawdziwy hit zadebiutował jednak dopiero w 1936 roku, kiedy światu pokazano model sportowego roadstera 328. Samochód ten święcił liczne sukcesy w sportach motoryzacyjnych co wpłynęło pozytywnie na wizerunek marki. Późniejszy okres II wojny światowej to kolejny powrót fabryki do produkcji silników motoryzacyjnych. Po wojnie wznowiono produkcję aut, a pierwszą powojenną konstrukcją był model 501. Rok później zadebiutował 502, który wyróżniał się aluminiową konstrukcją silnika, co było nowością w przemyśle motoryzacyjnym. Kolejny sukces rynkowy BMW zanotowało przy okazji wyprodukowania modelu 1500. Najszybszy rozwój marki przypadł na lata siedemdziesiąte, kiedy gwałtownie wzrastały obroty firmy – nawet osiemnastokrotnie w stosunku do wcześniejszych okresów. Wtedy zadebiutowały słynne serie tj. popularna 3, luksusowa 7, czy też usportowiona 6. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte to z kolei liczne przejęcia przez BMW innych firm z branży motoryzacyjnej np. Rover Group, Rolls Royce, Czas pokazał, że nie wszystkie te inwestycje były trafione, ale koncern BMW nadal słynie ze swojej wysokiej jakości wykonania i sportowych ambicji, dzięki czemu sukcesywnie wzmacnia swoją markę.
wtryski BMW
Udostępnij wpis
Komentarze
Ignacy
Wystawiono 2 miesiące temu
Regeneracja wtryskiwaczy w samochodzie BMW polega na naprawie i przywróceniu prawidłowej pracy wtryskiwaczy. Wtryskiwacze dostarczają paliwo w określonych dawkach do silnika, dlatego ich prawidłowe działanie jest kluczowe dla poprawnej pracy silnika. Regeneracja wtryskiwaczy w BMW może obejmować czyszczenie mechaniczne, elektroniczne lub ultradźwiękowe, a także wymianę uszkodzonych części, takich jak siłowniki, końcówki wtryskowe i uszczelki. Proces ten może być wykonywany przez specjalistyczne warsztaty samochodowe, a także przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się regeneracją wtryskiwaczy. Cena regeneracji wtryskiwaczy w BMW zależy od stopnia uszkodzenia wtryskiwaczy i od modelu samochodu. Ceny regeneracji wtryskiwaczy mogą wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od tego czy wtryskiwacze są tylko częściowo uszkodzone czy też trzeba je wymienić. Warto pamiętać, że regeneracja wtryskiwaczy może być tańszą alternatywą niż zakup nowych wtryskiwaczy, jednak należy pamiętać, że koszt regeneracji zależy od stopnia uszkodzenia wtryskiwaczy i od tego czy regeneracja jest możliwa. Dlatego też, warto skonsultować się z specjalistą, który oceni stan wtryskiwaczy i doradzi najlepsze rozwiązanie.
Czy ta opinia była pomocna?
Edek
Wystawiono 7 miesiecy temu
Nie znam historii BMW, ale uwielbiam ta markę pojazdów. Niestety ostatnio w moim BMW zaczęły dziać się dziwne rzeczy, wszystko wskazuje, że to wtryski. Ale dla pewności udam się do serwisu i sprawdzę czy to faktycznie z nimi mam kłopot.
Czy ta opinia była pomocna?