25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Zapieczone wtryski Common Rail

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.84

Zajmujemy się regeneracją wtryskiwaczy od lat, dlatego też zapieczone wtryski Common Rail to częsty dla nas widok. Postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym radzimy, jak wyciągnąć wtryski 1.9 TDI oraz w innych jednostkach napędowych w sytuacji, gdy wtrysk nie chce wyjść. Czy istnieje specjalny preparat na zapieczone wtryski, czy są dostępne narzędzia do wtryskiwaczy i czym zalać zapieczone wtryski, aby wyjąć je z układu bez uszkodzenia? Wiele praktycznych wiadomości na temat zapieczonych wtryskiwaczy znajdziesz właśnie w naszym artykule.

 

Zapieczone wtryskiwacze w silniku Diesla
Zapieczone wtryski Common Rail

 


Demontaż wtryskiwaczy w trudnych warunkach – zapieczone wtryski

Jak przeprowadzić demontaż wtryskiwaczy 1.6 HDI, demontaż wtryskiwaczy 3.0 TDI czy demontaż wtrysków z innej wysokoprężnej jednostki napędowej? Usługę tę świadczą liczne serwisy, ale niektórzy miłośnicy motoryzacji próbują zdemontować wtryskiwacze we własnym zakresie. Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem? W domowych warunkach ciężko o dobry sposób na zapieczony wtrysk. Serwisy samochodowe dysponują specjalistycznymi narzędziami, dzięki którym zablokowane w układzie wtryski można wyjąć w nieinwazyjny sposób, nie doprowadzając do ich uszkodzeń mechanicznych. Wśród praktyk domowych, o których mieliśmy okazję słyszeć, spotykamy się z zalewaniem zapieczonych wtryskiwaczy colą lub naftą, czyszczenie wtrysków szczotką drucianą, kąpiel wtryskiwaczy w WD-40. Metody te nie są profesjonalne, a szanse na to, że finalnie wyciągniemy uszkodzony lub złamany wtryskiwacz, są dość duże. W kwestii tego, jak wyjąć urwany wtryskiwacz, pomocy udzieli nam już tylko fachowiec dysponujący odpowiednimi preparatami oraz narzędziami. Zastosowanie narzędzi składających się na zestaw do demontażu wtryskiwaczy przez specjalistę w większości przypadków kończy się powodzeniem. Do zapieczonych wtrysków w silnikach Diesla często używa się specjalnej prasy. Jej umiejętne zastosowanie pozwala uniknąć uszkodzeń gwintów lub innych elementów wtrysku. Stosowany w godnym zaufania warsztacie płyn do demontażu wtryskiwaczy ma skład, który nie wpływa negatywnie na powierzchnie, z którymi się styka. Podkreślamy, że substancje te są silnie żrące, ponieważ ich zadaniem jest usunięcie złogów nagaru lub grubych warstw korozyjnych, dlatego należy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie.


Demontaż zapieczonych wtrysków Common Rail w serwisie

Zapieczone, zablokowane w układzie wtryskiwacze Common Rail to problem, o którym nie myślimy, dopóki nie staniemy przed koniecznością wymiany wtrysków. Najgorszy scenariusz, z jakim możemy się spotkać podczas prób demontażu zapieczonych wtryskiwaczy, to uszkodzona głowica lub pokrywa zaworów. W innych przypadkach demontażu wtrysków zakończonego niepowodzeniem realne jest połamanie wtrysku, o czym już wspominaliśmy, a także uszkodzenie samych narzędzi, których użyliśmy do wyjęcia wtryskiwaczy. Jeśli w Twoim samochodzie wtryskiwacz jest zapieczony, najlepiej udać się prosto do warsztatu. W ten sposób z dużą pewnością udać się podwojenia kosztów, co może wynikać chociażby z nieudanych prób wyjęcia wtrysków i powstałych w ten sposób uszkodzeń. Podkreślamy, że urwany wtryskiwacz czy zapieczony wtrysk to problem, z którym poradzi sobie doświadczony mechanik dysponujący odpowiednimi narzędziami.

 

Sposoby demontażu wtryskiwaczy w serwisie
Sposoby demontażu wtryskiwaczy w serwisie

 

Komentarze

Wojciech 2020-10-08 14:59:12

Urwany wtryskiwacz wymienili na taki po regeneracji, wysyłka 1 dzień. Cena bardzo przyzwoita, a trochę podzwoniłem zanim zamówiłem więc polecam uczciwie.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO