Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zapieczone wtryski Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zapieczone wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze mogą czasem ulec zapieczeniu, co może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem, a główną przyczyną zapieczenia wtryskiwaczy jest gromadzenie się osadów i nagarów na ich końcówkach, co utrudnia przepływ paliwa. To z kolei może prowadzić do nierównomiernego spalania paliwa i wzrostu emisji spalin. Zajmujemy się regeneracją wtryskiwaczy od lat, dlatego też zapieczone wtryski Common Rail to częsty dla nas widok. Postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym radzimy, jak wyciągnąć wtryski 1.9 TDI oraz w innych jednostkach napędowych w sytuacji, gdy wtrysk nie chce wyjść. Czy istnieje specjalny preparat na zapieczone wtryski, czy są dostępne narzędzia do wtryskiwaczy i czym zalać zapieczone wtryski, aby wyjąć je z układu bez uszkodzenia? Wiele praktycznych wiadomości na temat zapieczonych wtryskiwaczy znajdziesz właśnie w naszym artykule.

Zapieczone wtryskiwacze w silniku Diesla
Zapieczone wtryski Common Rail

1. Demontaż wtryskiwaczy w trudnych warunkach – zapieczone wtryski

Jak przeprowadzić demontaż wtryskiwaczy 1.6 HDI, demontaż wtryskiwaczy 3.0 TDI czy demontaż wtrysków z innej wysokoprężnej jednostki napędowej? Usługę tę świadczą liczne serwisy, ale niektórzy miłośnicy motoryzacji próbują zdemontować wtryskiwacze we własnym zakresie. Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem? W domowych warunkach ciężko o dobry sposób na zapieczony wtrysk. Serwisy samochodowe dysponują specjalistycznymi narzędziami, dzięki którym zablokowane w układzie wtryski można wyjąć w nieinwazyjny sposób, nie doprowadzając do ich uszkodzeń mechanicznych. Wśród praktyk domowych, o których mieliśmy okazję słyszeć, spotykamy się z zalewaniem zapieczonych wtryskiwaczy colą lub naftą, czyszczenie wtrysków szczotką drucianą, kąpiel wtryskiwaczy w WD-40. Metody te nie są profesjonalne, a szanse na to, że finalnie wyciągniemy uszkodzony lub złamany wtryskiwacz, są dość duże. W kwestii tego, jak wyjąć urwany wtryskiwacz, pomocy udzieli nam już tylko fachowiec dysponujący odpowiednimi preparatami oraz narzędziami. Zastosowanie narzędzi składających się na zestaw do demontażu wtryskiwaczy przez specjalistę w większości przypadków kończy się powodzeniem. Do zapieczonych wtrysków w silnikach Diesla często używa się specjalnej prasy. Jej umiejętne zastosowanie pozwala uniknąć uszkodzeń gwintów lub innych elementów wtrysku. Stosowany w godnym zaufania warsztacie płyn do demontażu wtryskiwaczy ma skład, który nie wpływa negatywnie na powierzchnie, z którymi się styka. Podkreślamy, że substancje te są silnie żrące, ponieważ ich zadaniem jest usunięcie złogów nagaru lub grubych warstw korozyjnych, dlatego należy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie.


Demontaż zapieczonych wtrysków Common Rail w serwisie

Zapieczone, zablokowane w układzie wtryskiwacze Common Rail to problem, o którym nie myślimy, dopóki nie staniemy przed koniecznością wymiany wtrysków. Najgorszy scenariusz, z jakim możemy się spotkać podczas prób demontażu zapieczonych wtryskiwaczy, to uszkodzona głowica lub pokrywa zaworów. W innych przypadkach demontażu wtrysków zakończonego niepowodzeniem realne jest połamanie wtrysku, o czym już wspominaliśmy, a także uszkodzenie samych narzędzi, których użyliśmy do wyjęcia wtryskiwaczy. Jeśli w Twoim samochodzie wtryskiwacz jest zapieczony, najlepiej udać się prosto do warsztatu. W ten sposób z dużą pewnością udać się podwojenia kosztów, co może wynikać chociażby z nieudanych prób wyjęcia wtrysków i powstałych w ten sposób uszkodzeń. Podkreślamy, że urwany wtryskiwacz czy zapieczony wtrysk to problem, z którym poradzi sobie doświadczony mechanik dysponujący odpowiednimi narzędziami.

Sposoby demontażu wtryskiwaczy w serwisie
Sposoby demontażu wtryskiwaczy w serwisie

Udostępnij wpis

Komentarze

Ignaś

Wystawiono Rok temu

Zapieczone wtryski Common Rail to problem, który może wystąpić w układzie wtryskowym silnika z wtryskiwaczami Common Rail. Oznacza to, że wtryskiwacz jest zablokowany i nie może prawidłowo działać. Przyczyny tego mogą być różne, takie jak zanieczyszczenie paliwem o niskiej jakości, brak regularnego serwisu lub uszkodzenie mechaniczne. Objawy zapieczonych wtryskiwaczy Common Rail mogą obejmować m.in.: zauważalną, nierównomierną pracę silnika, spadki mocy, trudności przy próbie uruchomienia silnika czy większą emisję spalin. Naprawa zapieczonych wtryskiwaczy Common Rail wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Może to obejmować czyszczenie lub wymianę wtryskiwaczy, a także wymianę filtrów paliwowych i innych części układu wtryskowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojciech

Wystawiono 4 lata temu

Urwany wtryskiwacz wymienili na taki po regeneracji, wysyłka 1 dzień. Cena bardzo przyzwoita, a trochę podzwoniłem zanim zamówiłem więc polecam uczciwie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki