Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? Jak lepiej wymieniać – jeden czy wszystkie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Koszt wymiany wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Auto z uszkodzonymi wtryskiwaczami musi trafić do serwisu
Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? Jak lepiej wymieniać - jeden czy wszystkie?

Uszkodzone wtryski można poddać regeneracji bądź wymianie na nowe. Zakup nowych wtrysków to zwykle wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, podczas gdy regeneracja jest kilkakrotnie tańszym rozwiązaniem. Warto poddać regeneracji wszystkie wtryski, aby uniknąć niepotrzebnych obciążeń systemu koniecznymi kalibracjami i nierównomierną pracą wtryskiwaczy. 

Oznaki niedrożności wtryskiwaczy w pojazdach z silnikiem wysokoprężnym wskazują na to, że w naszym pojeździe niewłaściwe pracują zanieczyszczone, zapieczone bądź lejące wtryski Common Rail. Na szczęście istnieją praktyczne rozwiązania tego problemu polegające na regeneracji wtryskiwaczy, dostępna jest także całkowita wymiana wtryskiwaczy diesel. W sytuacji, gdy stukanie wtrysków jest coraz głośniejsze, a jazda Twoim samochodem nie oznacza przyjemności, gdyż auto dymi i traci moc, sprawdź koszt regeneracji wtryskiwaczy, ile kosztuje sprawdzenie pompowtrysków oraz jakie są opinie o regeneracji wtryskiwaczy Common Rail.

Wtryskiwacze po naprawie (na zdjęciu) trafią z powrotem do silnika
Ile wtrysków trzeba wymienić podczas naprawy?

1. Kiedy wtryski Common Rail trzeba oddać do serwisu?

Prawidłowe działanie systemu wtrysków CR wiąże się z przysługą dla środowiska oraz z poprawą komfortu jazdy i oszczędnościami. Skąd tyle zalet? Zastosowanie w dieslach wtrysków Common Rail sprawia, że pojazd generuje spaliny o niższym poziomie zapylenia sadzą, sam system wtrysku optymalizuje dawki paliwa, dostosowując się do warunków oraz stylu jazdy, natomiast silnik zachowuje dynamikę przy odpowiednim dozowaniu paliwa, oszczędności zatem widać na fakturach ze stacji paliw. Niestety, podobnie jak większość eksploatowanych wieloelementowych części, wtryski zużywają się i użytkowników pojazdów wyposażonych w ten system może czekać konieczność wymiany wtryskiwaczy Diesel bądź regeneracji wtryskiwaczy. Działanie wtryskiwaczy Common Rail wydaje się dość proste, jednak wszelkie pyły, zanieczyszczenia i złogi mogą je poważnie zaburzyć. Jak przebiega niezakłócona praca wtrysków CR? Swoistym rdzeniem, na którym zamocowane są wtryskiwacze, jest szyna common rail, do której paliwo dociera pod ciśnieniem ze wstępnej pompy paliwowej. W listwie bądź szynie common rail dochodzi do przekazania, także pod ciśnieniem, paliwa do wtrysków. Najważniejsze jest to, że do każdego wtryskiwacza powinno dotrzeć tyle samo oleju napędowego przekazanego pod ciśnieniem o takiej samej wartości. Kiedy potrzebna jest regeneracja wtryskiwaczy albo wymiana wtryskiwaczy diesel i ile wynosi koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu? Najczęściej decydują o tym niewłaściwe parametry dawek i czasu wtrysku oleju napędowego wywołane chociażby zużyciem eksploatacyjnym części. Podzespoły pojazdu, które są często uruchamiane pod wysokim ciśnieniem, mogą się po prostu psuć, wówczas konieczna jest szybka reakcja, gdyż koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu oraz koszt regeneracji wtryskiwaczy mondeo TDCI bądź innego pojazdu jest o wiele niższy niż naprawy i wymiany turbosprężarek bądź silników wysokoprężnych.

 

Wtryski po wystąpieniu pierwszych objawów zużycia dostały wysłane do regeneracji
Kiedy wtryski Common Rail trzeba oddać do serwisu?

 

2. Ile wtrysków Common Rail do wymiany? Jeden czy wszystkie?

Wymiana wtryskiwaczy diesel – jeden czy wszystkie? Pytanie to zadaje sobie wiele osób, które stają przed koniecznością naprawy układu Common Rail. Zastosowanie w systemie wtryskiwaczy paliwa wspólnej szyny, czyli właśnie common rail to interesujące rozwiązanie, dzięki któremu każdy wtrysk otrzymuje identyczną w odniesieniu do pozostałych, właściwą dawkę oleju napędowego. W znacznym uproszczeniu wtryskiwacze Common Rail to zespół naczyń połączonych. Wyobraźmy sobie sytuację, w której tylko jeden wtryskiwacz został zregenerowany albo wymieniony i charakteryzuje się o wiele lepszymi parametrami niż pozostałe. Wówczas sterowniki muszą generować zmienione dawki paliwa, przeprowadzać korekcje wtryskiwaczy i dodatkowo obciążać system wtrysku, chociaż mogłoby się wydawać, że z nowym wtryskiem CR cały układ będzie działał sprawnie. Niestety, wtryskiwacze, podobnie jak żarówki, najlepiej wymieniać w samochodzie wszystkie naraz. Nie dość, że wiąże się to z jednokrotną wizytą w serwisie, to całość układu funkcjonuje według zgodnie ustalonych parametrów. Wtryskiwacze diesel i cena wtrysków to kwestia, której obawia się wielu właścicieli pojazdów wyposażonych w system Common Rail. Okazuje się jednak, że to, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy 1.9 tdi bądź innego modelu wyposażonego w układ CR, może w wielu przypadkach zaskoczyć pozytywnie, gdyż koszt ten oznacza stuprocentową funkcjonalność wymienionych wtryskiwaczy oraz podniesienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w naszym samochodzie. Podkreślimy raz jeszcze, że wtryskiwacze Common Rail, które poniekąd działają razem, najlepiej wymieniać wszystkie, gdyż jeden bądź dwa wtryski odbiegające od normy działania pozostałych, osłabiają efektywność funkcjonowania pozostałych. Kolejnym argumentem jest uniknięcie wielokrotnych wizyt w serwisach, gdy wskutek parametrów nowego wtryskiwacza pozostałe, niewymienione wtryski będą działały coraz słabiej i także będziesz musiał poświęcić dodatkowy czas na ich wymianę.

 

Wtryskiwacze wymontowane i wysłane do regeneracji lepiej wysyłać kompletami
Ile wtrysków Common Rail do wymiany? Jeden czy wszystkie?

 

3. Koszt regeneracji i wymiany wtryskiwaczy Common Rail

Często możemy spotkać się z opinią, że posiadanie samochodu z silnikiem wysokoprężnym Diesla wiąże się z wieloma wydatkami. Obserwowalny aktualnie rozwój technologii oraz ilość coraz bardziej zaawansowanych systemów i technologii w pojazdach pozwala jednak twierdzić, że koszty wszystkich napraw i ingerencji w działanie aut będą z czasem coraz wyższe. Okres, w którym wymiany podstawowych części sięgały pułapy 100 czy 200 złotych dobiegł końca, a nasze komfortowe maszyny wymagają poważnego i profesjonalnego traktowania w serwisach i warsztatach. Uszkodzone wtryski Common Rail wiążą się z dwoma opcjami, można poddać je regeneracji bądź wymianie na nowe. Doświadczenie w zakresie czyszczenia wtryskiwaczy pozwala nam twierdzić, że regeneracja wtrysków Common Rail i jej cena to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż mieszcząc się w kwocie z przedziału 500-1000 złotych otrzymujemy zregenerowane wtryski o całkowitej sprawności i z odczytami parametrów, które nie różnią się od fabrycznych. Co istotne, warto poświęcić czas i zaangażowanie, aby znaleźć pracownię, która zajmuje się regeneracją wtrysków profesjonalnie, działając zgodnie ze standardami czyszczenia i pracując na nowoczesnych maszynach w sterylnie czystych pomieszczeniach. Najlepiej kierować się do serwisów posiadających autoryzacje producentów, gdyż jest to dla klienta potwierdzenie rzetelności realizacji usługi regeneracji wtrysków.

Jeśli chodzi o koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu, jest to zabieg droższy niż regeneracja wtrysków, a niekiedy droższy od samego pojazdu, jeżeli odnosimy się do starszych modeli. Wymiana elementów układu wtrysku Common Rail ma jednak swoich zwolenników, chociaż przeciętnie mieści się w przedziale, którego najniższa wartość to 2000-3000 złotych. Jeśli szukasz tańszego, lecz równie skutecznego rozwiązania, polecamy regenerację wtryskiwaczy Common Rail, gdyż koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu wiąże się z opłatami, które znacznie nadwyrężą nasz budżet. Nieco taniej przedstawia się wymiana wtryskiwaczy benzyny – cena za tę usługę jest niższa, jednak Diesel ma wielu zwolenników.

Koszt regeneracji zamieszczonych na zdjęciu wtryskiwaczy jest znacznie niższy niż koszt wymiany
Koszt regeneracji i wymiany wtryskiwaczy Common Rail

Common Rail – wszyscy za jednego

Znane powiedzenie: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, a zwłaszcza druga część porzekadła sprawdza się w odniesieniu do wtryskiwaczy Common Rail. Regeneracji bądź wymianie lepiej poddać wszystkie wtryski, gdyż tego typu działania dotyczące jednego lub dwóch najsłabiej działających wtryskiwaczy osłabiają cały układ, powodując dalsze uszkodzenia systemu wtrysku, jednostki napędowej, turbo czy innych elementów samochodu. Zaprezentowaliśmy Ci przeciętne koszty regeneracji i wymiany wtryskiwaczy Common Rail, ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie. Pamiętaj jednak, aby niezależnie od tego, na które z działań się zdecydujesz, wybrać godny zaufania, autoryzowany serwis działający zgodnie ze standardami producentów wtryskiwaczy.

 

Specyfika pracy wtryskiwaczy Common Rail (na zdjęciu) sprawia, że lepiej regenerować wszystkie wtryski
Common Rail - wszyscy za jednego

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysztof

Wystawiono 9 miesiecy temu

@popijaku Dzień dobry, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami. Po doprecyzowaniu pewnych szczegółów odpowiemy na wszystkie pytania.

Czy ta opinia była pomocna?

popijaku

Wystawiono 9 miesiecy temu

Witam, Mazda CX5 (2015) wymiana podkładek pod wtryskami.... Koszty i czas roboty.

Czy ta opinia była pomocna?

Felek

Wystawiono Rok temu

Cena wymiany wtryskiwaczy w silniku diesla może się bardzo różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, stopnia skomplikowania naprawy oraz czy wymiana jest przeprowadzana przez producenta czy przez prywatnego mechanika. Koszt wymiany jednego wtryskiwacza może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od pojazdu i miejsca naprawy. Wymiana wszystkich wtryskiwaczy może być jeszcze droższa, czasami kosztująca kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli tylko jeden wtrysk jest uszkodzony, to nie ma potrzeby wymieniać wszystkich wtryskiwaczy. Wymiana tylko jednego wtryskiwacza jest znacznie tańsza i nie jest konieczna, jeśli pozostałe wtryskiwacze działają prawidłowo. Jeśli jednak wszystkie wtryskiwacze są zużyte lub uszkodzone, to może być konieczna ich wymiana jednocześnie, aby zapewnić prawidłową pracę silnika. W takim przypadku, lepiej jest wymienić wszystkie wtryskiwacze jednocześnie, aby uniknąć konieczności późniejszej wymiany pojedynczych wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Ślepy

Wystawiono 2 lata temu

Skakaly mi obroty, silnik gasl na wolnych obrotach. Zalalem oczyszczacz do wtryskow, o niebo lepiej chodzi. Koszt 30 zl. Moze zanim wydacie grube tysiace i wiecie ze nie jest to uszkodzenie wtrysku to sprobujcie oczyszczacz. Nie zaszkodzi, a pomoc moze

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 3 lata temu

Po regeneracji wtrysków auto nie kopci jest b. mocne nie gasnie przy ruszaniu .jestem bardzo zadowolony. pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Daniel

Wystawiono 3 lata temu

Cześć, wszystko zależy od tego czy dysponujesz gotówką. Nie chodzi już o wytykanie palcami czy biedny czy bogaty, ale o praktyczne podejście. Na naszym przykładzie: Grand Scenic 3 ze sporym przebiegiem., ok 260 tys. Km. Najpierw jeden wtrysk nawalił, wymieniliśmy na nowy. Wtrysk 3 lub 4 dawał jakieś oznaki nieprawidłowej pracy ale nie chcieliśmy wydawać więcej. Niedługo jeździliśmy - wtrysk 3 do wymiany. Wczoraj padł wtrysk 2:) (jakieś 2000 tys. km). Wymieniamy od razu wtrysk 1 bo pewnie wkrótce nawali. Oczywiście choinka na desce rozdzielczej, stop engine/hazard i takie tam:). Zapewne gdybyśmy wymienili wszystkie za jednym razem to uniknęlibyśmy : - 3. wizyty w serwisie - straty naszego czasu , a czas to pieniądz - unieruchomionego auta (auto jeździ ale jak traktor) - większego spalania i mielibyśmy ciszej pracujący silnik? Oczywiście jak nie ma pieniędzy to trzeba stopniowo i jeden po drugim wymieniać ale tak czy siak nie ominęło nas to:). Pozdrawiam, Daniel

Czy ta opinia była pomocna?

Zgred

Wystawiono 4 lata temu

No tak firma, która zajmuje się regeneracją zaleca oczywiście regenerację i to najlepiej od razu wszystkich wtrysków. To może od razu wymienić cały silnik albo samochód ? Ja właśnie wymieniłem jeden uszkodzony wtryskiwacz w silniku hdi - auto ledwie po gwarancji z niewielkim przebiegiem... niestety widocznie jeden wtrysk miał wadę i się zepsuł a jak stwierdził kierownik ASO - nikt w częściach nie siedzi. Wymieniono mi jeden wtryskiwacz w ramach przedłużonej gwarancji - gdyby nie to koszt przekroczyłby 3000 zł. Dlaczego w aucie z przebiegiem 30 tys km mam wymieniać wszystkie wtryski jeżeli pozostałe trzymają wartości fabryczne ?

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 4 lata temu

Interesuje mnie, ile wynosi koszt robocizny przy wymianie wtryskiwaczy. Cenę wtrysków znalazłem na stronie:)

Czy ta opinia była pomocna?

Ptolemeusz

Wystawiono 5 lat temu

Jak mnie czeka wymiana wtryskiwaczy to jeden czy wszystkie? I ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy w 1.9 tdi?

Czy ta opinia była pomocna?

Małgorzata

Wystawiono 5 lat temu

Z tego co wiem to wymiana wtryskiwaczy diesla nie jest trudna, ale lepiej oddać to w ręce specjalistów.

Czy ta opinia była pomocna?

Antek

Wystawiono 5 lat temu

@Olaf no tania opcja to nie jest, ale dlatego właśnie jest tez opcja regeneracji wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

afbt34

Wystawiono 5 lat temu

@Adik dokładnie, mało kiedy zdarza się, żeby to jeden był uszkodzony, a po co potem płacić kilka razy za robotę. Lepiej od razu oddać wszystkie wtryski do naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Olaf

Wystawiono 5 lat temu

Wymiana wtrysków na nowe to pewnie dużo kosztuje...ja to jednak swoje oddam do naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Adik

Wystawiono 5 lat temu

Jak już robić wtryski, to lepiej cały komplet, bo potem mogą być problemy.

Czy ta opinia była pomocna?

poijujk

Wystawiono 5 lat temu

@Eryk i tak sporo zaoszczędziłeś na naprawie, wymiana wtryskiwaczy to dopiero wydatek xd

Czy ta opinia była pomocna?

Eryk

Wystawiono 5 lat temu

U mnie we wtryskach uszkodzone były końcówki więc troche za naprawę niestety zapłaciłem, ale chociaż auto chodzi jak trzeba.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki