Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA WTRYSKIWACZY DIESEL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYMIANA WTRYSKIWACZY DIESEL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wymiana wtryskiwaczy Diesel jest częstym typem usterki, z jakim zwracają się do serwisów kierowcy. Co jednak powoduje ich awarię, ile jest wtryskiwaczy w silniku Diesla i jakie są sposoby na naprawę? Układ paliwowy składa się z pompy wtryskowej, wtryskiwaczy i przewodów paliwowych. Pompa, która wytwarza ciśnienie rzędu kilku atmosfer jest stosunkowo trwałym elementem tego układu. Gorzej sprawa ma się z wtryskami. Wymiana wtryskiwaczy Diesel jest procesem skomplikowanym, który wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej i doświadczenia. Dlatego zaleca się, aby wykonać ją w specjalistycznych serwisach, które posiadają specjalne narzędzia i wykwalifikowany personel. Z powodu ich skomplikowanej budowy i dużej precyzji wykonania, wystarczy nawet niewielka ilość zanieczyszczeń pochodzących na przykład z paliw niskiej jakości, która może spowodować zablokowanie wtryskiwacza. W takiej sytuacji wtrysk albo wcale nie podaje paliwa, albo też podaje go zbyt dużo, co wpływa negatywnie na pracę silnika i może prowadzić do kolejnych awarii. Wtryskiwacze są też dość drogimi elementami układu paliwowego, a biorąc pod uwagę to, że w każdej listwie wtryskowej znajduje się ich cztery lub sześć oraz, że najczęściej zaleca się wymianę całego kompletu, wymiana wtryskiwaczy Common Rail może być stosunkowo dużym wydatkiem.

Przykładowy wtryskiwacz Diesel
Wymiana wtryskiwaczy Diesel

Co wpływa na koszty wymiany?

W przypadku zablokowanego wtrysku i usterki układu, niezbędna będzie wymiana wtryskiwaczy, koszt której zależny od jest kilku czynników. Najważniejszymi z nich są marka producenta, model wtrysku czy też stopień ich uszkodzenia. Bywa, że by móc zdemontować mocno zapieczone wtryski, serwis musi korzystać z pomocy podwykonawców wyposażonych w specjalne maszyny hydrauliczne. Do tego trzeba dodać koszty robocizny i szybkość naprawy, które w mogą różnić się w zależności od danego serwisu. By mieć pewność dobrych efektów naprawy oraz pełną kompatybilność układu, powinno wymieniać się cały komplet wtrysków naraz.

Należy pamiętać, że dobrym sposobem naprawy usterki układu wtryskowego jest jego regeneracja. Polega ona na gruntownym czyszczeniu wtrysków oraz zastąpieniu uszkodzonych części nowymi. W takiej sytuacji na przykład koszt wymiany końcówek wtryskiwaczy jest zdecydowanie niższy niż wymiana całego podzespołu, a często pozwala to skutecznie rozwiązać problem.

Wtryskiwacz po regeneracji w naszym salonie
Co wpływa na koszty wymiany?
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wymiana wtryskiwaczy diesel to proces, w którym specjalista zamienia uszkodzone lub zużyte wtryskiwacze na nowe. Wtryskiwacze diesel są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do silnika diesel. Wymiana wtryskiwaczy jest konieczna w przypadku ich uszkodzenia lub zużycia, co może powodować problemy związane z brakiem mocy silnika, nierówną pracą silnika lub wyciekiem paliwa. Cena wymiany wtryskiwaczy diesel może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych za sztukę, w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki