25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKIWACZY DIESEL

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.85

Wymiana wtryskiwaczy Diesel jest częstym typem usterki, z jakim zwracają się do serwisów kierowcy. Co jednak powoduje ich awarię, ile jest wtryskiwaczy w silniku Diesla i jakie są sposoby na naprawę? Układ paliwowy składa się z pompy wtryskowej, wtryskiwaczy i przewodów paliwowych. Pompa, która wytwarza ciśnienie rzędu kilku atmosfer jest stosunkowo trwałym elementem tego układu. Gorzej sprawa ma się z wtryskami. Z powodu ich skomplikowanej budowy i dużej precyzji wykonania, wystarczy nawet niewielka ilość zanieczyszczeń pochodzących na przykład z paliw niskiej jakości, która może spowodować zablokowanie wtryskiwacza. W takiej sytuacji wtrysk albo wcale nie podaje paliwa, albo też podaje go zbyt dużo, co wpływa negatywnie na pracę silnika i może prowadzić do kolejnych awarii. Wtryskiwacze są też dość drogimi elementami układu paliwowego, a biorąc pod uwagę to, że w każdej listwie wtryskowej znajduje się ich cztery lub sześć oraz, że najczęściej zaleca się wymianę całego kompletu, wymiana wtryskiwaczy Common Rail może być stosunkowo dużym wydatkiem.

 

Przykładowy wtryskiwacz Diesel
Wymiana wtryskiwaczy Diesel


Co wpływa na koszty wymiany?

W przypadku zablokowanego wtrysku i usterki układu, niezbędna będzie wymiana wtryskiwaczy, koszt której zależny od jest kilku czynników. Najważniejszymi z nich są marka producenta, model wtrysku czy też stopień ich uszkodzenia. Bywa, że by móc zdemontować mocno zapieczone wtryski, serwis musi korzystać z pomocy podwykonawców wyposażonych w specjalne maszyny hydrauliczne. Do tego trzeba dodać koszty robocizny i szybkość naprawy, które w mogą różnić się w zależności od danego serwisu. By mieć pewność dobrych efektów naprawy oraz pełną kompatybilność układu, powinno wymieniać się cały komplet wtrysków naraz.

Należy pamiętać, że dobrym sposobem naprawy usterki układu wtryskowego jest jego regeneracja. Polega ona na gruntownym czyszczeniu wtrysków oraz zastąpieniu uszkodzonych części nowymi. W takiej sytuacji na przykład koszt wymiany końcówek wtryskiwaczy jest zdecydowanie niższy niż wymiana całego podzespołu, a często pozwala to skutecznie rozwiązać problem.

 

Wtryskiwacz po regeneracji w naszym salonie
Co wpływa na koszty wymiany?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO