Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ZATARTA POMPA WYSOKIEGO CIŚNIENIA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zatarcie pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zatarta pompa wysokiego ciśnienia to poważny problem, który może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Pompa wysokiego ciśnienia jest elementem, który odpowiada za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy z dużym ciśnieniem, co zapewnia właściwe działanie silnika. Pompa wysokiego ciśnienia odpowiada za tłoczenie paliwa do wtryskiwaczy pod ogromnym ciśnieniem, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa i dynamiczną jazdę. Jest ona kluczowym elementem łańcucha systemu Common Rail. Niestety, często zdarza się, że ulega ona awarii. Powodem zatarcia się pompy jest zazwyczaj zanieczyszczenie paliwem słabej jakości. Ponadto, gdy do pompy nie trafia paliwo o wystarczająco wysokim ciśnieniu, może to powodować, że pompa przy zwiększonym zapotrzebowaniu na paliwo będzie pracowała na sucho. Prowadzi to do zatarcia pompy i przedostawania się opiłków metalu do reszty układu. Zdarza się także, że ten problem powstaje w wyniku oszczędności przy usuwaniu innej, pomniejszej awarii układu paliwowego. Usterka pompy jest poważną kwestią. Łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia może prowadzić uszkodzeń wtryskiwaczy, a w efekcie także do stopniowego zniszczenia całego układu wtryskowego. Jak więc rozpoznać tę usterkę i co możemy z tym zrobić?

Przykładowa pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia
Zatarta pompa wysokiego ciśnienia


Zatarta pompa wtryskowa – objawy i zalecenia

Jednym z typowych objawów tego typu usterki jest głośna praca pompy wysokiego ciśnienia. Wielu kierowców zna doskonale to charakterystyczne cykanie pompy wysokiego ciśnienia, które potrafi spędzać sen z powiek. Gdy je usłyszymy, powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Doradza się najpierw sprawdzenie w specjalistycznym warsztacie, czy rzeczywiście winę za nieprawidłową pracę układu paliwowego ponosi wadliwa pompa wysokiego ciśnienia. Może to pozwolić zaoszczędzić kilka tysięcy złotych wydanych na nową część. Dobrym sposobem jest także regeneracja uszkodzonej pompy, która polega na demontażu części składowych i ich dokładnym umyciu w myjce ultradźwiękowej. Oprócz tego można też stosować środki poprawiające właściwości smarne paliwa i chroniące elementy układu wtryskowego, aby zapobiec awarii zawczasu.

Pompa wtryskowa podczas regeneracji w naszym salonie
Zatarta pompa wtryskowa – objawy i zalecenia
Udostępnij wpis

Komentarze

Darek

Wystawiono Rok temu

Objawy uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia są podobne do objawów uszkodzenia pompy wtryskowej, w tym trudny rozruch silnika, wysokie obroty na biegu jałowym, szarpanie silnika, brak mocy, kopcenie na biało lub czarno, trudności z odpalaniem i auto, które w ogóle nie odpala. Dodatkowo, objawy uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia obejmują również nierównomierną pracę silnika, wykonywanie pracy na wyższych obrotach, obniżoną sprawność silnika oraz zwiększone zużycie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki