25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZATARTA POMPA WYSOKIEGO CIŚNIENIA

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.78

Zatarta pompa wysokiego ciśnienia to poważna usterka układu paliwowego. Czym jednak ona jest i co do niej prowadzi? Pompa wysokiego ciśnienia odpowiada za tłoczenie paliwa do wtryskiwaczy pod ogromnym ciśnieniem, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa i dynamiczną jazdę. Jest ona kluczowym elementem łańcucha systemu Common Rail. Niestety, często zdarza się, że ulega ona awarii. Powodem zatarcia się pompy jest zazwyczaj zanieczyszczenie paliwem słabej jakości. Ponadto, gdy do pompy nie trafia paliwo o wystarczająco wysokim ciśnieniu, może to powodować, że pompa przy zwiększonym zapotrzebowaniu na paliwo będzie pracowała na sucho. Prowadzi to do zatarcia pompy i przedostawania się opiłków metalu do reszty układu. Zdarza się także, że ten problem powstaje w wyniku oszczędności przy usuwaniu innej, pomniejszej awarii układu paliwowego. Usterka pompy jest poważną kwestią. Łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia może prowadzić uszkodzeń wtryskiwaczy, a w efekcie także do stopniowego zniszczenia całego układu wtryskowego. Jak więc rozpoznać tę usterkę i co możemy z tym zrobić?

 

Przykładowa pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia
Zatarta pompa wysokiego ciśnienia


Zatarta pompa wtryskowa – objawy i zalecenia

Jednym z typowych objawów tego typu usterki jest głośna praca pompy wysokiego ciśnienia. Wielu kierowców zna doskonale to charakterystyczne cykanie pompy wysokiego ciśnienia, które potrafi spędzać sen z powiek. Gdy je usłyszymy, powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Doradza się najpierw sprawdzenie w specjalistycznym warsztacie, czy rzeczywiście winę za nieprawidłową pracę układu paliwowego ponosi wadliwa pompa wysokiego ciśnienia. Może to pozwolić zaoszczędzić kilka tysięcy złotych wydanych na nową część. Dobrym sposobem jest także regeneracja uszkodzonej pompy, która polega na demontażu części składowych i ich dokładnym umyciu w myjce ultradźwiękowej. Oprócz tego można też stosować środki poprawiające właściwości smarne paliwa i chroniące elementy układu wtryskowego, aby zapobiec awarii zawczasu.

 

Pompa wtryskowa podczas regeneracji w naszym salonie
Zatarta pompa wtryskowa – objawy i zalecenia

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO