25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

NAPRAWA POMP WTRYSKOWYCH – Bosch, REGENERACJA POMPY WTRYSKOWEJ - Delphi

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 4 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.55Nie ma na świecie, jeszcze, niezawodnego urządzenia, fizyka udowadnia, że nie istnieje „wieczyste ruchadło” znane jako perpetuum mobile, wszystko, koniec końców, zużyje się i zepsuje. Nie inaczej jest z pompami wysokiego ciśnienia zasilającymi układy Common Rail w silniku. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zużycie pompy paliwa nastąpi dużo szybciej niż byśmy tego oczekiwali, jednakowoż, akurat w tym wypadku, mamy wpływ na prędkość, z jakim zużycie pompy paliwa następuje i kiedy niezbędna będzie naprawa pompy wtryskowej w naszym samochodzie.

Podstawowym elementem na jaki trzeba zwrócić uwagę, by nie musieć uwagi zwracać na układ zasilania jest paliwo. Im wyższej jakości tym lepiej, te gorsze bogate są w kwasy, parafinę a nawet wodę. Wśród usuwanych w autoryzowanych BOSCH DIESEL SERVICE Boscha zanieczyszczeń z pompy, były między innymi rdza, opiłki, zestalona parafina. Wśród zanieczyszczeń których gołym okiem nie widać można znaleźć np. kwas siarkowy, który bardzo sukcesywnie wypala tłoczki nastawiacza wtrysku do sekcji tłoczących, co z kolei owocuje wzrostem siły tarcia, temperatury i podawanego sterownikiem prądu, co w prostej drodze prowadzi do jego uszkodzenia. Z uszkodzeń mechanicznych prócz wymienionych już tłoczków, mamy całą paletę najróżniejszego rodzaju usterek które mogą nas dotknąć tj. uszkodzenie głowiczki, uszkodzenie sterownika halla, uszkodzenie przestawiacza kąta wtrysku, uszkodzenie zaworka sterującego poziomem ciśnienia, zaworu ZME, uszkodzenie zaworu EMV, DRV. Warto dodać, że każda z wymienionych usterek przyczynić się możne do unieruchomienia auta, czy to na parkingu uniemożliwić jego odpalenie czy, już w trasie powodować np. samoistne zgaśnięcie auta na niskich obrotach. Wymiana kosztuje nie mało, czy pompę wtrysku paliwa można naprawić? Ależ, oczywiście! Należy jednak pamiętać by takie zlecenie przyjął specjalista, a nie najtańszy z możliwych. Naprawa, z samej definicji słowa, wskazuje, iż jej zadaniem jest wyeliminowanie usterki. Czy jeśli mam problem z tłoczkami ustawiającymi kąt wtrysku, i spalił się sterujący nimi tranzystor, to wymiana tranzystora będzie naprawą? Oczywiście tak, i to w pełnym słowa znaczeniu. Usterka usunięta, podzespół działa, niestety tylko na parę dni, gdyż znów pojawia się ten sam problem. Naprawione było, a usterki nie usunięto, coś jak przyjmować jeden z tych wszędzie reklamowanych leków objawowych, na bazie paracetamolu i ibuprofenu, chory jestem dalej, zarażam i grożą mi powikłania ale za to świetnie się czuję i nie mam gorączki, ten A**P to wspaniały lek. Dokładna analogia z analizowaną przez nas wcześniej sytuacją z tłoczkami. Sposób leczenia ten sam i zagrożenia te same, bo warto wspomnieć że „nieleczony” układ zasilania silnika może zmusić do wymiany całej jednostki napędowej, więc jeśli ktoś nie ma ochoty na tuning niespodziankę, warto o niego zadbać. Co jednak, jeśli usterka już ma miejsce, ba nawet pojawiają się pierwsze „powikłania”?

Najważniejsze to nie panikować, nie wymyślać coraz to gorszych scenariuszy. Tak jak przeciętny Kowalski nie zabiera się sam za naprawę samochodu, tak przeciętny mechanik nie zabierze się za układ zasilania silnika, możecie mi Państwo wierzyć, dlaczego więc przeciętny Kowalski miałby się brać za zasilanie np. Common Rail? Polećmy naszą sprawę specjalistom, panorama firm odeszła już w zapomnienie, ale jej funkcje, ze świetnym efektem przejął Internet. Siądźmy na spokojnie i skontaktujmy się z serwisem „pompiarzy”, specjalistów od układów zasilania silnika. Łatwo ich poznać, bo różnią się znacząco od innych mechaników. Po pierwsze: warsztat przypomina laboratorium, po drugie w ofercie mają regenerację pomp, wtrysków i ewentualnie (jeśli zakład jest naprawdę profesjonalny) turbosprężarek, po trzecie i ostatnie: najczęściej są autoryzowanym serwisem jakiegoś potężnego międzynarodowego koncernu Delphi, Bosch, Siemens,Denso. Dlaczego? Ponieważ, sprzęt potrzebny do takich badań jest nieziemsko drogi, ponieważ wprawa w regeneracji wymienionego osprzętu wymaga lat praktyki i nauki, ponieważ tylko gwarancja profesjonalnie wykonanej usługi w tej dziedzinie zagwarantuje dobrą renomę, a jak mawiał Robert Bosch: „Wolę stracić pieniądze niż zaufanie klienta”. Ta sama idea przyświeca nam, jako autoryzowanemu serwisowi Bosch dlatego wprowadzamy kontrole jakości Quality Scan, ponadto

w regeneracji pomp i całych układów zasilania silników wysokoprężnych odnosimy sukcesy i spełniamy najwyższe standardy, ponieważ dla większości z nas motoryzacja to pasja, w którą wkładamy całe serce i umiejętności. Niemiecka technologia i polscy inżynierowie czyli śmietanka motoryzacyjna jest w zasięgu Państwa ręki, ponieważ świadczymy usługi również za pomocą kurierów czy jesteście Państwo z Białegostoku, Mielca, Tarnowskich Gór, Suchedniowa, Mielca, Rzeszowa, Jaworzna, Radomia, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Katowic, Warszawy(mazowieckie), Szczecina, Gdańska, Iławy, Piły, Kalisza, Lublina, Redy, Gdańska, Kielc, Krosna, Jarosławia, Katowic (śląsk), Bielska Białej, Krotoszyna, Gryfic, Nowej Huty, Bochni i wielu innych miast i województw z naszego kraju.

Komentarze

Marek 2020-03-06 09:19:32

Jak to wygląda czasowo, ile trwa taka regeneracja pompy wtryskowej?

Bogumił Ziętek 2019-10-22 08:38:45

Witam czy regeneracja pomp diesla to to samo co regeneracja pomp wtryskowych do ciągników rolniczych? Wysiadła mi pompa wtryskowa LUCAS. Regeneracja potrzebna na już!

dyziu23454 2019-10-07 15:48:19

Naprawa pomp wtryskowych do ciągników rolniczych polega na tym samym co w autach osobowych? Czy może jest to proces trudniejszy?

Remek5789 2019-09-02 14:29:34

@paczino ciężkie czasy dla wtrysków i innych podzespołów to się dopiero zaczynają.

paczino 2019-08-27 15:29:33

Chrzczone paliwko nawet teraz na stacji? Myślałam że te ciężkie czasy dla wtrysków mamy już za sobą

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO