Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak działają i jak zbudowane są wtryskiwacze Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Bodowa wtryskiwaczy Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Etapy pracy wtryskiwaczy w Dieslu:

  • zasilenie paliwem (paliwo jest dostarczane do wtryskiwacza pod wysokim ciśnieniem),
  • rozpoczęcie cyklu wtrysku (wtryskiwacze Diesla są zintegrowane z mechanizmem rozruchowym - po otrzymaniu sygnału sterującego od układu sterującego silnikiem, rozruch powoduje podniesienie iglicy wtryskiwacza, otwierając drogę dla paliwa do wtrysku),
  • wtrysk paliwa (gdy iglica jest podniesiona, następuje wtrysk paliwa, ciśnienie wtrysku jest na tyle wysokie, że paliwo rozprasza się i miesza z powietrzem w komorze spalania, tworząc mieszankę palną),
  • spalanie paliwa,
  • zamknięcie wtryskiwacza (po zakończeniu wtrysku, iglica wtryskiwacza opada, zamykając dyszę wtryskiwacza i przerywając dopływ paliwa).

Ten cykl wtrysku paliwa powtarza się wielokrotnie podczas pracy silnika Diesla, w zależności od zapotrzebowania na moc i prędkość obrotową.

Wtryskiwacze w silnikach Diesla muszą być precyzyjnie skalibrowane i utrzymane w odpowiednim stanie technicznym, aby zapewnić skuteczne wtryskiwanie paliwa i optymalne parametry spalania.

1. Rudolf Diesel byłby dumny

Gdy na początku XX wieku, silniki samozapłonowe zaczynały pojawiać się w różnych aspektach życia codziennego, nikt nie spodziewał się, że zajmą tak poczesne miejsce we współczesnej technologii. Ciężko wyobrazić sobie, dziś, świat bez silników zasilanych olejem napędowym, pewnie wielu ludziom ciężko jest sobie wyobrazić świat motoryzacji bez tego silnika. Oczywiście koncepcje, rozwiązania, a także wydajność i możliwości silnika zmieniały się na przestrzeni lat. Pierwszą poważną zmianą, w systemie, było wprowadzenie hydraulicznego układu zasilania silnika, zamiast pneumatycznego, co zaowocowało zwiększeniem ciśnienia podawania paliwa do komory spalania, porównując do dzisiejszych czasów, wielokrotnie. Przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów jednostki napędowej – usunięciu sprężarki – spowodowało to, że zupełnie zmienił się zakres pracy silników na ropę. Stały się one lżejsze, wydajniejsze, bardziej ekonomiczne, więc już nie tylko w elektrowni zasilającej warszawski hotel „Bristol”, swoje zastosowanie znalazł wynalazek Rudolfa Diesla. 

Rozebrane wtryskiwacze
Jak działają i jak zbudowane są wtryskiwacze Common Rail?

2. Stagnacja oznacza regres – rozwój wtryskiwaczy Common Rail.

Innowacje w rozwiązaniach pojawiały się coraz częściej. Zwieńczeniem pracy nad systemem zasilania silnika samozapłonowego, stanowi budowa Common Rail. Z języka angielskiego Common Rail oznacza wspólną szynę, a odniesienie nazwa znajduje w tym, że paliwo przed podaniem do wtryskiwaczy w Common Rail trafia wpierw do wspólnego zbiornika w ciśnieniu dochodzącym w nowych modelach np. Audi nawet do 2500 atmosfer, skąd dopiero trafia do wtryskiwaczy (ciśnienie pracy około 1600 atmosfer). W porównaniu do poprzednich wersji wtrysków, ciśnienie podawania mieszanki paliwowej wzrosło 10-krotnie, a w porównaniu do ciśnienia wytwarzanego jeszcze w układzie pneumatycznym, 50-krotnie. Zmiana ta umożliwiła zastosowanie w wielootworowych wtryskiwaczach paliwa maleńkich, lecz bardzo precyzyjnych otworów, które tworząc mgiełkę paliwową, tworzą mikroskopijnej wielkości krople, a powierzchnia styku paliwo powietrze, znacząco się zwiększa. Uważane za zaawansowane wtryski tradycyjne, pompowtryski czy pompa rotacyjna zostały wyparte przez niemal doskonałe pod względem technologicznym rozwiązanie. Czterosuwowy silnik Diesla zmuszał wtryskiwacze elektromagnetyczne do pracy w specyficznym cyklu – przedwtrysk w celu zmniejszenia gwałtowności spalania się paliwa podczas wtrysku właściwego poprzez podniesienie temperatury powietrza dolotowego oraz inicjację zapłonu, wtrysk właściwy, z którego energia wykorzystywana była do wykonywania pracy, oraz powtrysk, mający na celu utrzymanie wysokiego ciśnienia w cylindrze. 

3. Piezoelektryki w służbie diesla

 Wtryskiwacze piezoelektryczne – czyli takie, które potrafią, poddane impulsom elektrycznym, zmieniać położenie siłownika, a co za tym idzie umożliwiać rozpoczęcie wtrysku paliwa – miały mniej ograniczeń ze względu na swoją konstrukcję i pozwalały na wykonanie nawet 5 faz wtrysku. Najnowocześniejsze piezoelektryczne wtryskiwacze common rail biją swoich poprzedników na głowę, dzięki elektronicznemu sterowaniu, potrafią wykonać nawet do 8 faz wtrysków w jednym cyklu pracy tłoka. Rewolucyjne rozwiązanie sprawiło (przez co niejednemu łezka w oku się zakręciła), że młodemu pokoleniu miłośników diesla przyszło się pożegnać, i to na zawsze, z tym tak charakterystycznym klekotem towarzyszącym jego pracy, z powodu zastosowania pompy wysokiego ciśnienia i zrezygnowania z wałka rozrządu (wykorzystywanego w układach PD (w pompowtryskiwaczach), co znacząco poprawiło kulturę pracy silnika. Rok ’97 zeszłego stulecia to pamiętna data dla wszystkich, którzy dzisiejszą nienaganną kulturę pracy silnika raczej zbywają milczeniem, a z rozrzewnieniem wspominają dawne czasy, gdzie diesla było można usłyszeć z daleka, ponieważ to właśnie w 1997 roku FIAT wprowadził common rail, jako standardowe rozwiązanie do silnika JTD w Alfie Romeo. Wtrysk paliwa wspomagany technologią common rail odbywa się niezależnie od pozycji tłoka lub pracy wału korbowego. Jest to fakt bardzo istotny, ponieważ silniki wysokoprężne najczęściej borykały się z niczym innym, jak z niemożnością utrzymania stałego ciśnienia wtrysku paliwa i ciśnienia środowiska pracy silnika. We współczesnych czasach ciśnieniem tym steruje komputer, a uzyskuje je przy pomocy dwóch pomp – niskiego ciśnienia umieszczonej w zbiorniku paliwowym, która połączona jest z pompą wysokiego ciśnienia, znajdującą się w okolicy jednostki napędowej. Regulacja odbywała się za pomocą zaworu DRV umieszczonego we wspólnej szynie. Nie można pominąć faktu, że common rail, jest układem bardzo delikatnym, wymagającym nadzoru i, co najważniejsze, wysokiej jakości paliwa. Jakiekolwiek zanieczyszczenie może doprowadzić i najprawdopodobniej doprowadzi, do zatkania się układu a przez to jego defekt, a objawy uszkodzonego wtryskiwacza common rail pojawiają się bardzo szybko.

Montowanie zregenerowanego wtryskiwacza
Montaż końcówki wtryskiwacza

Fabrycznie regenerowane BX


 Podsumowując, wtryskiwacze common rail to najnowocześniejszy stosowany w dzisiejszych czasach, sposób zasilania silników samozapłonowych, który zapewnia najpłynniejszą i najbardziej kulturalną pracę silników wysokoprężnych. Jak wszystko w epoce komputerów i lotów w kosmos jest to układ bardzo złożony, bardzo dokładny... i, niestety, jednocześnie bardzo delikatny, o czym naprawdę warto pamiętać podczas eksploatacji, ponieważ naprawa tak złożonego układu przekłada się, niestety, na cenę. Koniecznie należy zaznaczyć w tym miejscu, że mimo wysokiej jakości użytych materiałów, technologii Warto jednak pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc warto zwrócić uwagę na ten podzespół – regeneracja przychodzi naszemu portfelowi dużo łatwiej. Bosch zapewnia bardzo bogate zaplecze, służące regeneracji wtrysków swojej produkcji, a pozwala mu na to sieć autoryzowanych serwisów w całej Polsce. Regeneracja takiego urządzenia jak wtryskiwacz common rail to zbiór wielu procesów składających się na pełną regenerację. Warto sprawdzić, czy urządzenie regeneracji można poddać. Wtryskiwacze piezoelektryczne nie są poddawane procesowi regeneracji, ponieważ Bosch nie udostępnił jeszcze technologii odtwórczej — istnieje co prawda możliwość zakupienia sobie produktów pochodzących z linii Bosch eXchange, gdzie sprzedawane są produkty regenerowane fabrycznie po obniżonych cenach, jednak sama regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych nie jest jeszcze możliwa. Nie ma problemu natomiast z regeneracją wtryskiwaczy elektromagnetycznych, do których pełna technika odtwórcza jest dostępna i w 100% skuteczna. Decydując się na regenerację zużytych podzespołów samochodowych, warto skorzystać z usług zakładu, który posiada w tym doświadczenie i sprzęt, ponieważ nieodpowiedzialne decyzje zazwyczaj szybko o sobie przypominają i trzeba do zakładu udać się po raz kolejny, tylko że w celu wyegzekwowania otrzymanej gwarancji, o ile w ogóle taką gwarancję otrzymaliśmy. W przypadku autoryzowanych stacji serwisowych gwarancja taka przysługuje nam jak na nowy element układu zasilania i nie obejmuje jej żaden limit przejechanych kilometrów.

Skoro znalazłeś naszą stronę, być może również szukałeś:
- usterki common rail,
- wtryskiwacze common rail cena,
- wtryskiwacz piezoelektryczny wikipedia,
- zawór regulacji ciśnienia common rail,
- ciśnienie paliwa common rail przy rozruchu,
- moduł sterujący common rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Zygmunt

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze Common Rail służą do wtryskiwania paliwa do silnika w układzie Common Rail. Są one zbudowane z kilku głównych elementów: 1. Tłoczek: jest to ruchomy element, który przesuwa się w górę i w dół, aby otworzyć lub zamknąć dyszę wtryskiwacza. 2. Dysza: jest to mały otwór, przez który paliwo jest wtryskiwane do silnika. 3. Elektromagnes: jest to element, który jest odpowiedzialny za przesuwanie tłoczka w górę i w dół. 4. Czujnik ciśnienia: jest to element, który mierzy ciśnienie paliwa w wtryskiwaczu. 5. Sterownik: jest to elektroniczny układ, który kontroluje działanie wtryskiwacza, na podstawie sygnałów z czujnika ciśnienia i innych czujników z silnika. Wtryskiwacze Common Rail działają na zasadzie elektromagnesu, który przyciąga lub odpycha tłoczek. Kiedy elektromagnes jest aktywny, tłoczek jest przesuwany w górę, otwierając dyszę wtryskiwacza i umożliwiając wtryskiwanie paliwa do silnika. Kiedy elektromagnes jest nieaktywny, tłoczek jest przesuwany w dół, zamykając dyszę wtryskiwacza i zatrzymując wtrysk paliwa. Sterownik wtryskiwacza Common Rail kontroluje działanie elektromagnesu na podstawie sygnałów z czujników, takich jak czujnik ciśnienia, czujnik położenia wału korbowego, czujnik temperatury silnika, itp. W zależności od potrzeb silnika, sterownik może zmieniać kąt wtrysku, czas trwania wtrysku i ilość paliwa, która jest wtryskiwana do silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Sylwek

Wystawiono 4 lata temu

Bardzo przydatny artykuł, wiele się można dowiedzieć na temat wtryskiwaczy, jestem akurat mechanikiem i dzięki Wam mogę doskonale pogłębiać swoją wiedzę na temat regeneracji wtyków Common Rail.

Czy ta opinia była pomocna?

Czesław W

Wystawiono 4 lata temu

Fajnie piszecie, dzięki temu mogłem się dowiedzieć o budowie wtryskiwacza common rail, który na co dzień użytkuję.

Czy ta opinia była pomocna?

Szypki w Trasie

Wystawiono 5 lat temu

Common Rail wady ma naprawdę znikome, więc nie wiem co to za nagonka na diesla i CR. Inna sprawa, że wtryskiwacze Common Rail i cena za nowe wtryskiwacze to jakiś dowcip. Lepiej jest zregenerować, jak już udało się Wam je zepsuć...

Czy ta opinia była pomocna?

Arek

Wystawiono 5 lat temu

Budowa wtryskiwacza benzynowego to bardzo interesujące zagadnienie. Sam mam wtryski u siebie w aucie.

Czy ta opinia była pomocna?

Arek

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo ciekawa baza artykułów na temat wtrysków i pompowtrysków. Warto poczytać!

Czy ta opinia była pomocna?

lotto

Wystawiono 5 lat temu

Jak dla mnie tylko wtryskiwacze common rail, lubię jak samochód pracuje w ten sposób

Czy ta opinia była pomocna?

matti

Wystawiono 5 lat temu

Common Rail można regenerować, ale tylko w sprawdzonych miejscach!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki