25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKU PALIWA

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.79

Wymiana wtrysku paliwa może okazać się koniecznością w przypadku wystąpienia oznak awarii. Wskazuje na nią między innymi kopcenie, trudności z odpaleniem auta, nierówna praca silnika czy też wyraźne stukanie wtrysków pod maską. Może ona w efekcie prowadzić także do awarii sprężarki, wypalania tłoków, a nawet zatarcia silnika. Awaria wtrysku bierze się zazwyczaj z używania złej jakości paliwa. Zanieczyszczenie cząstkami stałymi i brak właściwości smarnych powoduje, że na częściach wtrysku zbiera się osad z niespalonych resztek paliwa uniemożliwiający poprawny przepływ. Paliwo albo „przelewa się” gdy wtrysk jest stale otwarty, lub też wcale nie może płynąć w przypadku zablokowania się wtrysku. Ponadto, wytężone warunki pracy, w jakich przychodzi obecnie pracować układom wtryskowym wpływają znacząco na prawdopodobieństwo uszkodzenia delikatnych i wysoce precyzyjnych elementów. Stąd też awarie tych układów są stosunkowo powszechnym zjawiskiem.

 

Przykładowy wtryskiwacz Delphi
Wymiana wtrysku paliwa


Skuteczna wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie?

Najpewniejszą opcją poradzenia sobie z wadliwymi wtryskami jest z pewnością wymiana całego kompletu wtryskiwaczy na nowe. Gwarantuje nam to skuteczne rozwiązanie problemu oraz pełną kompatybilność układu wtryskowego. Mimo to, bywa, że awarii ulega tylko część wtrysków, a pozostałe pracują prawidłowo. Test przelewowy oraz sczytanie kodów błędów powinno wskazać dokładnie, które z nich są uszkodzone, co umożliwi wymianę konkretnych wtrysków. W takiej sytuacji wymiana wtryskiwaczy Common Rail będzie kosztowała znacznie mniej. Po takim zabiegu koniecznym jednak będzie nadanie wtryskiwaczom nowych kodów IMA. Zawierają one parametry programujące i synchronizujące pracę całego układu. Bez nich komputer nie mógłby sterować nimi poprawnie co skutkowałoby nieprawidłową pracą silnika lub też zupełnym uniemożliwieniem rozruchu. Oczywiście, dobrym wyjściem jest także regeneracja uszkodzonych wtrysków. Jeśli interesuje Cię regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy benzynowych lub Common Rail, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

 

Wtryskiwacze podczas regeneracji w naszym salonie
Skuteczna wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie?

Komentarze

Michał 2021-01-07 10:28:20

Polecam, robiłem tam u nich i pompę i wtryskiwacz, bardzo byłem zadowolony z obsługi i efektów regeneracji. Solidna firma.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO