Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA POJEDYNCZEGO WTRYSKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wielu kierowców przy awarii układu wtryskowego często zastanawia się nad wymianą pojedynczego wtrysku. Takie rozwiązanie ma swoje oczywiste zalety, jak i wady. Najbardziej oczywistą kwestią przemawiającą za tym jest cena. Kompletna wymiana wtryskiwaczy Common Rail to nierzadko koszt rzędu kilku tysięcy. Stąd też wymiana tylko jednego, dwóch uszkodzonych wtrysków wydaje się być rozsądną opcją, która pozwala zaoszczędzić na wymianie sprawnych wtryskiwaczy, lecz czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie? Warto pamiętać, że wtryskiwacze działają ze sobą wspólnie będąc połączone do jednej listwy wtryskowej (tzw. szyny). Praca jednego wtrysku wpływa na funkcjonowanie pozostałych. Dlatego też uszkodzony wtryskiwacz pozostawiony bez interwencji powoduje szybsze zużycie reszty układu. Jeśli więc wymienimy tylko jeden wtryskiwacz, może okazać się, że ten nowy będzie miał dużo lepsze parametry od „starych”, a co za tym idzie, nie będzie z nimi dokładnie zsynchronizowany. System będzie musiał wprowadzać na bieżąco korekcje dawkowania wtrysków aby zrekompensować gorszą pracę niewymienionych wtryskiwaczy. Wpłynie to negatywnie na pracę samego układu, powodując większe przeciążenia systemu wtrysku i szybsze jego zużycie. Tak więc najbardziej zalecaną opcją jest wymienianie całego kompletu wtryskiwaczy.

Przykładowe wtryskiwacze marki Bosch
Wymiana pojedynczego wtrysku


Uszkodzone wtryski – wymiana, a może regeneracja?

Zanim podejmiemy decyzję, że wymiana wtrysku paliwa jest konieczna, warto udać się do specjalistycznego serwisu, który fachowo oceni ich stan techniczny. Może okazać się, że uszkodzone wtryski wystarczy zregenerować, co rozwiąże problem i przedłuży ich żywotność. Warto dodać, że koszt takiej regeneracji jest znacznie niższy niż wymiana wtryskiwaczy Diesel. Polega ona na gruntownym wyczyszczeniu uszkodzonego wtrysku oraz wymianie wszystkich zużytych jego części. Jeśli interesuje Cię regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy benzynowych czy Common Rail, zachęcamy do skontaktowania się z naszym serwisem gwarantującym profesjonalną usługę i oryginalne części.

Wtryskiwacz Delphi podczas regeneracji w naszym salonie
Uszkodzone wtryski – wymiana, a może regeneracja?
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu

Wymiana pojedynczego wtryskiwacza to proces, w którym specjalista zamienia uszkodzony lub zużyty wtryskiwacz na nowy. Wtryskiwacze są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do silnika, dlatego ich prawidłowe działanie jest kluczowe dla prawidłowej pracy silnika. Wymiana pojedynczego wtryskiwacza jest konieczna w przypadku jego uszkodzenia lub zużycia, co może powodować problemy związane z brakiem mocy silnika, nierówną pracą silnika lub wyciekiem paliwa. Cena wymiany pojedynczego wtryskiwacza może wynieść od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę, w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu. Zaleca się skontaktowanie się z kilkoma warsztatami w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat ceny.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki