Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

W JAKI SPOSÓB DZIAŁAJĄ WTRYSKIWACZE COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Działanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze w systemie Common Rail działają poprzez otwarcie zaworu wtryskowego w odpowiednim momencie, umożliwiając wtrysk precyzyjnie dawkowanej ilości paliwa pod bardzo wysokim ciśnieniem (zazwyczaj około 2000-2500 barów) bezpośrednio do komory spalania silnika. Wtryskiwacze w systemie Common Rail są sterowane elektronicznie, co umożliwia bardzo precyzyjne i szybkie dopasowanie ilości wtryskiwanego paliwa do aktualnych warunków pracy silnika. Elektroniczny układ sterowania wtryskiwaczami otrzymuje informacje o aktualnych warunkach pracy silnika od różnych czujników, takich jak czujnik ciśnienia w railu, czujnik temperatury silnika, czujnik położenia pedału gazu itp. Na podstawie tych informacji układ sterowania decyduje o ilości i czasie wtrysku paliwa przez poszczególne wtryskiwacze. Wtryskiwacze Common Rail muszą być bardzo precyzyjnie wykonane i zabezpieczone przed zanieczyszczeniami, ponieważ nawet najmniejsze zabrudzenia lub uszkodzenia mogą wpłynąć na jakość wtrysku, co może prowadzić do pogorszenia osiągów silnika, zwiększenia zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji.

Opis działania wtryskiwaczy common rail
W jaki sposób działają wtryskiwacze Common Rail

1. Rola wtryskiwacza w układzie Common Rail

Chcąc się dowiedzieć, jak działają te elementy, musimy w pierwszej kolejności, przebrnąć przez cały układ Common Rail i nieco bliżej go poznać. W tym miejscu możemy uznać, że zasadne będzie poruszenie tematu gdzie Common Rail zasada działania będzie naszą podstawą do dalszych kontemplacji. Wypada w tym miejscu nacechować, że dla nas temat też niegdyś był dość obcy, ale regularnie nasiąkając problemem i przemierzając głębiny silnika, w poszukiwaniu informacji, dotarliśmy do pewnej wiedzy, którą chcielibyśmy tutaj przekazać w jakiś przystępny dla otoczenia sposób. Kontynuując, w układzie Common Rail – zasada działania jest jedna i być może podobna do zasady działania wielu innych układów, a w skrócie wszystko musi ze sobą idealnie współgrać, by zapewnić ciągłość pracy i tym samym zachowywać nieustanną sprawność. Kiedy widzimy przed oczami model tego skomplikowanego, choć jednak przystępnie wyposażonego układu, ogarnia nas wysokie skupienie. To może oznaczać tylko tyle, że w Common Rail budowa jest dość złożona, chociaż wiemy jednocześnie, że nie jest to w sumie układ bardzo bogaty. Skoro wiemy, że kryje się tutaj więcej i już bardziej skomplikowanych elementów, chcielibyśmy przynajmniej, by odbiór był dość czytelny, więc wstawimy coś od siebie. Mianowicie opowiemy, że kiedy to piszemy, otacza nas piękna aura słonecznego, acz mglistego poranka, a w swym odcięciu znajdujemy się właśnie w lesie, choć przynajmniej nie z wiedzą. Wracając jednak, co do Common Rail opinie nie bywają najszczególniej pochlebne, żeby nie zaryzykować ze stwierdzeniem, że całkowicie denne, bo aż tak jak zauważyliśmy, wcale nie jest. Tak możemy przyznać, że nie jest to raczej najłatwiejszy w przebiegu układ i ze sporą ilością zmiennych, więc owszem usterki mogą się tutaj zdarzyć. Chociaż jak można się domyślić w każdym, nawet już niezwiązanym z motoryzacją, samochodami i silnikami, zespole może dojść do przerwania jego pracy. Właśnie dlatego, że jest to system bogaty w wiele elementów i kiedy jeden z nich ulega przeciążeniu, a jego praca przerwaniu to i ciągłość układu zostaje przerwana, a to najczęściej oznacza usterkę. Z powodu tej złożoności nie chcemy wtrącać jeszcze tego, jak wygląda szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania Common Rail, bo nie w tym rzecz, żeby drążyć aż do podstaw. Uważamy bowiem, że aby poznać samą zasadę działania wtryskiwacza może nam się to po prostu okazać zbędne.

Rola wtryskiwaczy w układzie Common Rail
Rola wtryskiwaczy w układzie Common Rail


Sposób działania wtryskiwacza Common Rail

Podejrzewamy jednak, że aby lepiej poznać działanie tych części, należałoby poruszyć nieco zasobniejsze zagadnienie, jakim jest budowa wtryskiwacza. Chociaż z drugiej strony nadal nie należałoby tutaj skupiać się część po części, śrubka po śrubce, na tym, jakie dokładnie podzespoły wchodzą w skład tego ciekawego elementu, bo zapewniamy, jest tego naprawdę sporo i zbyt treściwie byłoby tutaj wypowiadać się o tych częściach, a możecie poczytać o tym w innym artykule. Należy jednak wiedzieć, że jest tego jednak całkiem dużo, co z kolei niekoniecznie komplikuje jego działanie, ale na pewno wpływa na poprawność i precyzyjność tego bogatego elementu. Ostatecznie możemy też stwierdzić, że ta jego barwna budowa przekłada się na jego banalnie proste, przynajmniej do zobrazowania, działanie. Zatem wtryskiwacz dostaje paliwo, gdzie w przypadku Common Rail ciśnienie na listwie determinuje jego działanie. To pod wpływem odpowiedniego ciśnienia element ten podaję, a przez wpływ ciśnienia to w zasadzie wtryskuję, nasz nośnik energii dalej do silnika. W taki właśnie i nie bójmy się tego określenia, dość prosty w efekcie, sposób działa nasz element. Możemy w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że rodzaje wtryskiwaczy Common Rail, głównie z uwagi na ich jednorakie działanie, nie będą teraz zasadne do poruszenia. Ostatecznie zatem można powiedzieć, że wiemy, jak działają wtryskiwacze i sądzimy, że udało nam się w całkiem przystępny sposób wam to objaśnić.

opis sposobu działania wtryskiwacza common rail
Sposób działania wtryskiwacza Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Kuba

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze Common Rail działają na podobnej zasadzie jak wtryskiwacze mechaniczne, jednak posiadają dodatkowe funkcje i elementy umożliwiające precyzyjne dawkowanie paliwa. 1. Pompa Common Rail dostarcza paliwo pod wysokim ciśnieniem do wtryskiwaczy. 2. Wtryskiwacze posiadają elektromagnes, który otwiera i zamyka zawór wtryskiwacza. 3. Sterownik silnika kontroluje pracę pompy Common Rail oraz wtryskiwaczy, dostosowując ilość wtryskiwanego paliwa do aktualnego zapotrzebowania silnika. 4. Wtryskiwacze są w stanie wtryści paliwo pod bardzo wysokim ciśnieniem, co pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa i zwiększa efektywność silnika. 5. Wtryskiwacze Common Rail są również w stanie rozpocząć wtrysk paliwa wcześniej niż wtryskiwacze mechaniczne. Te cechy pozwalają na większą kontrolę nad pracą silnika, co przekłada się na lepszą efektywność paliwową i niższą emisję szkodliwych substancji.

Czy ta opinia była pomocna?

Hirek

Wystawiono 3 lata temu

Każdy właściciel Diesla powinien wiedzieć, jak działają wtryskiwacze i jak o nie dbać, żeby ich nie zajechać zbyt szybko.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki