25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Common Rail – jakie paliwo

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.86

Uwaga, użytkownicy Diesli z Common Rail – jakie paliwo tankujecie do swoich samochodów? Wiele mówi się na temat tego, że ogromny wpływ na kondycję układu wtryskowego ma rodzaj i jakość tankowanego paliwa. Pytania o to, co tankować do Common Rail, a także o najlepsze i najgorsze stacje paliw w Polsce to kwestie, z którymi kierują się do konsultantów naszego serwisu liczni klienci. Usterki Common Rail – wtryskiwaczy oraz pomp wtryskowych – mogą nas sporo kosztować. To, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail, jest uzależnione między innymi od jakości stosowanego paliwa. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym odpowiadamy na pytanie, jaka ropa do Common Rail.

 

Wtryskiwacze Common Rail a jakość paliwa
Common Rail - jakie paliwo

 


Jakość paliwa a awarie systemu Common Rail

W układzie Common Rail paliwo stanowi źródło smarowania poszczególnych elementów systemu. Nietrudno sobie wyobrazić skutki obecności zanieczyszczeń w oleju napędowym. Wysoka temperatura układu CR oraz jego tempo pracy sprawia, że wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu nawet po pojedynczym zatankowaniu wątpliwej jakości paliwa. W takim razie jakie paliwo tankować do Diesla i gdzie tankować Diesla? 2020 rok powoli się kończy, więc opinia na temat licznych stacji paliw została zweryfikowana przez ich klientów, a także przez UOKiK. Delikatna struktura elementów układu ze wspólną szyną paliwową Common Rail, precyzyjne parametry wtryskiwaczy Common Rail oraz sposób eksploatacji pojazdu przekładają się na możliwości powstawania awarii w obrębie układu. Profilaktycznie można stosować dodatki do paliwa Diesel Common Rail, jednakże nie będą one usprawiedliwieniem rażących zaniedbań eksploatacyjnych pojazdu. Często wymienianą przyczyną awarii jest rzadsza niż zalecana wymiana filtrów paliwa. Tego typu niedopatrzenie sprawia, że na dnie zbiornika paliwa zbiera się osad. Jeśli podczas jazdy poziom oleju napędowego w baku jest bardzo niski, osad zostaje zaciągnięty i wprowadzony do dalszych, delikatnych elementów układu. Stopień uszkodzeń wtrysków oraz to, ile wtryskiwaczy ma silnik Diesla w posiadanym przez nas samochodzie to główne wyznaczniki ceny za przywrócenie wtryskom Common Rail pełnej funkcjonalności.

 

Wpływ jakości paliwa na awaryjność wtryskiwaczy Common Rail
Jakość paliwa a awarie systemu Common Rail

 


Wtryskiwacze Common Rail – co tankować?

Wtryski w układzie CR wymagają pozbawionego zanieczyszczeń paliwa w wysokiej jakości. Oczywiście nie oznacza to, że użytkownicy Diesli z CR są zmuszeni tankować najdroższy dostępny na stacjach olej napędowy. Świadomość kierowców w kwestii jakości z roku na rok wzrasta, w czym na pewno okazuje się pomocna lista stacji paliw UOKiK. Przeprowadzany corocznie test paliwa na stacjach owocuje opracowaniem statystyk, które składają się na ranking paliw Diesla. Wielu kierowców po tym, jak UOKiK przygotował mapę miejsc, gdzie można zatankować dobrej jakości paliwo, zmieniło stacje, na których tankowali od wielu lat. Mamy nadzieję, że posłużyło to kondycji ich wtryskiwaczy, a zmiana stacji była dobrym wyborem. Przeprowadzane rankingi pozwalają na sprawdzenie, czy paliwa premium a Common Rail to udane połączenie. Pogląd, że Verva do Common Rail będzie zawsze najlepszą opcją, także został zweryfikowany. Ceny paliw także nie zawsze stanowią wyznacznika ich jakości. Nie mamy na celu reklamowania określonych paliw dostępnych na stacjach w Polsce. Chcemy ująć temat właściwych olejów napędowych do Common Rail w sposób ogólny, udzielając naszym klientom praktycznych wskazówek oraz zachęcając ich do poszukiwania bardziej zaawansowanych informacji na własną rękę. Wysokiej jakości paliwo do Common Rail nie może zawierać wody, zanieczyszczeń ani siarki. Co ważne, olej napędowy tankowany do silników CR Diesla musi charakteryzować się doskonałymi wartościami smarnymi, aby układ pracował harmonijnie. Jeżeli wskutek stosowania niewłaściwego paliwa wtryski Common Rail z Twojego pojazdu uległy uszkodzeniu, sprawdź, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy w naszym serwisie.

 

Jaki olej napędowy tankować do samochodu z Common Rail?
Wtryskiwacze Common Rail - co tankować?

Komentarze

Wiktor 2020-10-06 14:12:20

Regenerowałem u nich wtryskiwacze Bosch z 1.9 Renault CR, porządna robota, wtryski czyste, na nowych częściach z nowymi kodami IMA, auto chodzi jak nowe. Nie wierzcie w mity że ważne jest jaki olej napędowy do common rail, nie ma znaczenia, jak pompa puści to wtryski trzeba robić i nie ma wyjścia. Serwis polecam. Najlepsi!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO