Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryski Common Rail – prawdy i mity

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacze Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze Common Rail to innowacyjne urządzenia, które są coraz częściej stosowane w silnikach Diesla, a ich cechą charakterystyczną jest precyzyjne wtryskiwanie paliwa pod wysokim ciśnieniem, co przekłada się na lepszą wydajność silnika, niższe emisje spalin i większą oszczędność paliwa; jednym z mitów na temat wtrysków CR jest to, że zawsze są one drogie w naprawie i wymianie, jednak naprawa wtryskiwaczy Common Rail jest możliwa, a koszty zależą od stopnia uszkodzenia oraz rodzaju i marki wtryskiwacza. Kolejnym mitem jest to, że wtryskiwacze CR częściej ulegają awariom niż tradycyjne wtryskiwacze, jednak w rzeczywistości ich trwałość jest porównywalna, a awarie wynikają głównie z braku odpowiedniej eksploatacjii czyszczenia układu paliwowego. Prawdy i mity na temat tego systemu wtryskowego przeplatają się z opiniami na temat pompowtryskiwaczy, które pokrótce scharakteryzowaliśmy w poprzednich naszych artykułach. Dzisiaj koncentrujemy się na wtryskach Common Rail, ponieważ ich popularność nie gaśnie nawet w obliczu stale udoskonalanych systemów hybrydowych bądź elektrycznych. W artykule poświęconym faktom i mitom na temat wtryskiwaczy CR postaramy się odpowiedzieć na pytania, z którymi mamy styczność w naszej pracy na co dzień. 

Prawdy i mity na temat wtryskiwaczy Common Rail w silniku Diesla
Wtryski Common Rail - prawdy i mity

1. Złej jakości olej napędowy może uszkodzić wtryski

PRAWDA

Układ, który odznacza się dużą wrażliwością na jakość oraz skład paliwa, to właśnie Common Rail. Opinie mówiące, że nie można do baku zalać byle czego, są jak najbardziej potwierdzone. W takim razie, jeśli jesteśmy użytkownikami pojazdu z systemem Common Rail, jakie paliwo powinniśmy wybierać? Zagadnienie to jest tak interesujące, że UOKiK przygotował mapę miejsc, gdzie można zatankować dobrej jakości paliwo. Opracowanie udostępnione przez UOKiK zawiera zarówno dane w postaci liczbowej, jak i za pomocą mapy z lokalizacjami określonych stacji paliw. Okazuje się, że w przypadku Common Rail paliwo premium nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Wiedzę na temat tego, co tankować do Common Rail, większość kierowców nabywa dzięki doświadczeniu. Gdzie tankować Diesla? 2020 to rok, w którym UOKiK wydał stosowne raporty, warto się z nimi zapoznać i sprawdzić, czy paliwo z rekomendowanych stacji paliw rzeczywiście jest wysokiej jakości. Zanieczyszczony olej napędowy przyczyni się do przyspieszonej awarii wtrysków Common Rail, dlatego też warto zainwestować nieco więcej podczas tankowania.

Wtryskiwacze Common Rail a olej napędowy
Złej jakości olej napędowy może uszkodzić wtryski

2. Wtryskiwacze Common Rail po regeneracji są jak nowe

PRAWDA, ale…

Wszystko zależy od poziomu serwisu, w którym regeneracja wtryskiwaczy została przeprowadzona. Z założenia regeneracja jest procesem przywracającym określonym elementom fabryczne parametry. Budowa układu Common Rail, a w szczególności budowa wtryskiwacza, pozwala na to, by z powodzeniem regenerować wtryski Common Rail. Właściwie przeprowadzona regeneracja wtryskiwaczy w zgodności ze standardami producenta wtrysków, to zabieg, po którym wtryskiwacze wykazują takie przelewy, jak fabrycznie nowe elementy. Wybierając serwis regeneracji wtryskiwaczy Common Rail zadbajmy o to, by trafić do pracowni cieszącej się dobrymi opiniami oraz pracującej na wysokiej jakości częściach zamiennych.

Skuteczność regeneracji wtryskiwaczy Common Rail
Wtryskiwacze Common Rail po regeneracji są jak nowe

3. Wtryski CR można regenerować w każdym warsztacie samochodowym

MIT

Solidna regeneracja wtryskiwaczy Common Rail wymaga nie tylko doświadczenia, wiedzy i umiejętności praktycznych mechaników, ale także specjalistycznych urządzeń do diagnostyki i naprawy wtryskiwaczy. Z tych przyczyn wtrysków CR nie można zregenerować w każdym warsztacie. Wiedza na temat tego, jak działa wtryskiwacz, to nie wszystko. Należy ją poprzeć zastosowaniem wysokiej jakości stołów probierczych, dzięki którym możliwa jest wnikliwa diagnostyka wtrysku, a następnie podjęcie konkretnych działań naprawczych. Zalecamy unikanie ofert regeneracji lub sprzedaży wtryskiwaczy Common Rail w wyjątkowo niskich cenach, ponieważ w wielu przypadkach klient otrzymuje niesprawne wtryskiwacze.

Gdzie regenerować wtryskiwacze?
Wtryski CR można regenerować w każdym warsztacie samochodowym

4. Bez kilku tysięcy w kieszeni wymiana wtrysków jest niemożliwa

MIT

Problemy z wtryskiwaczami Common Rail w silnikach Diesla nie muszą wiązać się z wydatkami rzędu tysięcy złotych. Zakup nowego wtrysku Common Rail traktujemy jako ostateczność ze względu na to, jak wysokie są ceny wtryskiwaczy w Dieslu. Innymi opcjami, które polecamy klientom naszego serwisu, są możliwości takie jak zakup wtryskiwaczy już zregenerowanych lub regeneracja wtrysków Common Rail. Koszt regeneracji wtryskiwaczy stanowi zazwyczaj część ceny nowych wtrysków. Protokoły dołączane do regenerowanych wtrysków CR pozwalają na sprawdzenie, że parametry wtryskiwaczy faktycznie przyjmują wzorcowe wartości.

5. Jak dobrać wtryskiwacze? Wystarczy marka i model auta

MIT

Dobór wtryskiwaczy do samochodu jest kwestią o wiele bardziej zaawansowaną. Numery wtrysków Bosch lub Delphi różnią się między sobą, tak jak różni się wygląd oraz funkcjonalność poszczególnych wtryskiwaczy. Jak sprawdzić wtryskiwacze do określonego pojazdu? Najlepiej byłoby odczytać numer wtryskiwacza znajdujący się na cewce (wtryskiwacze Common Rail Bosch) lub na naklejce wtryskiwacza Delphi. Określone rodzaje wtryskiwaczy Common Rail będą pasować do zróżnicowanych wersji silników, a co za tym idzie – do różnych modeli samochodów. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie odczytać numeru wtryskiwacza, dobór wtrysku jest możliwy po podaniu takich informacji, jak marka i model pojazdu, rok produkcji oraz numer VIN i kod silnika. Komplet tego typu danych pozwala na uniknięcie pomyłki w doborze wtryskiwacza.

Dobór właściwych wtryskiwaczy Common Rail do samochodu
Jak dobrać wtryskiwacze? Wystarczy marka i model auta


W Common Rail najlepiej wymieniać wszystkie wtryskiwacze

PRAWDA

Opisywany w niniejszym artykule system to układ bazujący na wspólnej listwie paliwowej. Wywodzące się z języka angielskiego Common Rail (tłumaczenie: wspólna szyna) jednoznacznie wskazuje na wspólny element układu. Paliwo do wtrysków jest dostarczane z szyny CR, dlatego też awaria jednego wtrysku z układu przekłada się na funkcjonowanie pozostałych wtryskiwaczy. Jeśli decydujemy się na wymianę lub regenerację pojedynczego wtryskiwacza, kolejne wtryski mogą kwalifikować się do wymiany w niedługim czasie. Wiąże się to z ponownym demontażem i montażem wtrysków, a w rezultacie – ze zwiększonymi kosztami. Jako autoryzowany serwis regeneracji wtryskiwaczy Common Rail zalecamy diagnostykę, a także – w razie konieczności – regenerację lub wymianę kompletu wtrysków.

Common Rail - wymieniać jeden wtryskiwacz czy wszystkie?
W Common Rail najlepiej wymieniać wszystkie wtryskiwacze

Udostępnij wpis

Komentarze

Zenek

Wystawiono Rok temu

Wtryski Common Rail są jednym z rodzajów układów wtryskowych stosowanych w silnikach diesla. Są one uważane za bardziej zaawansowane i efektywne niż tradycyjne układy wtryskowe, jednak istnieje wiele mitów i nieporozumień dotyczących ich działania. Prawda: Wtryski Common Rail pozwalają na bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa. Mit: Wtryski Common Rail są bardziej skomplikowane niż tradycyjne układy wtryskowe. Prawda: Wtryski Common Rail pozwalają na zwiększenie efektywności paliwowej i redukcję emisji spalin. Mit: Wtryski Common Rail są droższe w eksploatacji niż tradycyjne układy wtryskowe. Prawda: Wtryski Common Rail pozwalają na lepszą kontrolę procesu spalania, co przyczynia się do lepszych osiągów silnika. Mit: Wtryski Common Rail są mniej odporne na zanieczyszczenia niż tradycyjne układy wtryskowe. Prawda: Wtryski Common Rail pozwalają na zwiększenie mocy silnika i lepszej elastyczności pracy. Mit: Wtryski Common Rail są mniej trwałe niż tradycyjne układy wtryskowe. Prawda: Wtryski Common Rail pozwalają na lepszą kontrolę emisji spalin i zwiększenie spełniania norm emisyjnych. Mit: Wtryski Common Rail nie mogą pracować z biodieslem. Warto pamiętać, że wtryski Common Rail są bardziej skomplikowane i precyzyjne niż tradycyjne układy wtryskowe, ale pozwalają na lepszą efektywność paliwową, lepsze osiągi silnika oraz spełnianie norm emisyjnych. Dlatego ich koszt eksploatacji może być wyższy niż tradycyjnych układów wtryskowych, jednak ich korzyści przewyższają ten koszt.

Czy ta opinia była pomocna?

Mietek

Wystawiono 4 lata temu

Wcześniej regenerowałem wtryskiwacze u nas koło Krakowa, do czasu byłem zadowolony. Czasami mam wrażenie że im więcej robisz w danej firmie tym gorsza jakość z każdym zleceniem. W Bosch service jest inaczej, wysoka jakość, dbałość o klienta, zawsze można się dogadać, jak nie regeneracja to na wymianę albo nowe. Zawsze można coś po negocjować i zawsze robota wykonana solidnie. Polecam wtryskiwacze z Bosch Pawlik.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki