Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

 • nowe
 • regenerowane na wymianę
 • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz jest to element układu wtrysku paliwa w silnikach spalinowych, którego zadaniem jest dostarczanie paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania w celu spalenia w mieszaninie z powietrzem i wytworzenia energii potrzebnej do napędu silnika. Wtryskiwacz działa poprzez otwieranie i zamykanie zaworu, który umożliwia przepływ paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do cylindra silnika. Sterowanie zaworem odbywa się za pomocą sygnału elektrycznego, który jest wysyłany przez układ sterujący silnikiem. W ten sposób wtryskiwacz dostarcza precyzyjną ilość paliwa do silnika w odpowiednim momencie, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności i efektywności silnika. Wtryskiwacze mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium, a nawet z tworzyw sztucznych. W zależności od rodzaju silnika i jego parametrów, wtryskiwacze różnią się między innymi przepustowością, ciśnieniem wtrysku, kształtem i liczbą otworów wtryskowych.

Na zdjęciu widać wtryskiwacz Common Rail - najmniejszy i najważniejszy element układu zasilania silnika
Wtryskiwacz

Liczne rodzaje wtryskiwaczy to przyczyna wielu wątpliwości wśród kierowców, dlatego też przekazujemy Ci kompendium rzetelnej wiedzy na temat wtrysków paliwa. W artykule dokonaliśmy podstawowego podziału wtrysków na wtryskiwacze paliwa Diesel oraz na wtryskiwacze benzyny. Następnie uszczegółowiliśmy poszczególne informacje, opisując wtryskiwacze Delphi, wtryskiwacze Bosch oraz wtryskiwacze Siemens. Dzięki zebraniu i uporządkowaniu tych informacji będziesz mógł dowiedzieć się, jak pracują wtryski poszczególnych rodzajów oraz jakiego rodzaju różnice występują pomiędzy nimi. Przybliżymy Ci również historię wtrysków, byś mógł przekonać się, jak ewoluowała ta technologia oraz jak wysokim stopniem zaawansowania charakteryzuje się współcześnie. Oprócz informacji teoretycznych w tematyce wtryskiwaczy opracowaliśmy praktyczne info w kwestii wtryskiwacze – cena oraz wtryskiwacze – regeneracja. Jakie jest główne założenie funkcjonowania mechanizmu wtryskiwacza? Urządzenie to ma za zadanie doprowadzić precyzyjną dawkę paliwa do jednostki napędowej w ściśle określonym czasie. Porównajmy, w jaki sposób reguła ta jest realizowana w poszczególnych wtryskiwaczach.

Układ Common Rail w samochodzie wymaga do poprawnego działa sprawnych wtryskiwaczy
Podstawowy element układu zasilania silnika - wtrysk

1. Wtryskiwacze benzyny

Wtryski benzyny mogą działać na zasadzie elektromagnesu bądź stosu piezoelektrycznego, dlatego też współcześnie mówi się o wtryskach elektromagnetycznych oraz piezoelektrycznych benzyny. Prawidłowo działający wtryskiwacz rozpyla benzynę na krople o bardzo niewielkich rozmiarów oraz przekazuje paliwo do kolektora dolotowego bądź komory spalania w zależności, czy jest to wtryskiwacz pośredni czy bezpośredni. Jak wygląda systematyka wtryskiwaczy benzyny? Prezentujemy podstawowe kryteria podziału wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze benzynowe
Kryterium podziału Rodzaje wtrysków
MIEJSCE WTRYSKU PALIWA
 • pośredni
 • bezpośredni
 • dwusystemowy (bezpośredni-pośredni)
STEROWANIE
 • elektromagnetyczny (zwój, cewka)
 • piezoelektryczny
 • sterowany mechanicznie (wtryski dawnych rodzajów)
TYP ROZPYLACZA
 • jednootworkowy
 • wielootworkowy
LICZBA WTRYSKIWACZY NA UKŁAD
 • jednopunktowy
 • wielopunktowy

Zgodnie z tym podziałem wtrysków benzyny możemy wyróżnić:
a) wtryskiwacze benzyny pośrednie jednopunktowe,
b) wtryskiwacze pośrednie wielopunktowe,
c) wtryskiwacze bezpośrednie,
d) wtryski dwusystemowe, które na zimnym silniku działają na zasadzie wtrysku bezpośredniego, natomiast po rozgrzaniu jednostki napędowej uaktywnia się wtrysk wielopunktowy pośredni.
Jeśli wtryski benzynowe funkcjonują prawidłowo, objawia się to równą i harmonijną pracą silnika, a także zachowaniem satysfakcjonującej dynamiki jednostki napędowej przy niskim zużyciu benzyny. Co więcej, z układu wydechowego pojazdu wydobywają się spaliny w niewielkich ilościach i o niskim poziomie toksyczności. Co dzieje się jednak w sytuacji, gdy w układzie pracuje nieszczelny wtryskiwacz benzyny bądź możemy usłyszeć stukanie wtryskiwaczy benzynowych? Oprócz charakterystycznego klepania uszkodzone wtryski dają inne objawy, takie jak zwiększenie ilości zużywanej benzyny oraz emitowanie spalin złej jakości. Co więcej, wtryski benzynowe, których elementy się zużyły, skutkują spadkami mocy samochodu, niestabilnymi prędkościami obrotowymi na biegu jałowym oraz szarpaniem pojazdu, a finalnie – brakiem możliwości uruchomienia silnika. Objawy uszkodzonego wtrysku benzyny BMW będą w tym przypadku identyczne, jak oznaki tej samej sytuacji w pojazdach innych marek, odmienne jednak od tego, co mogą sygnalizować wtryskiwacze paliwa diesel. Mechanizmy odpowiedzialne za wtryśnięcie benzyny do silnika wymagają natychmiastowej reakcji na wszelkie oznaki awarii. Jeśli w przypadku wszystkich modeli, na przykład Lanos, wtryskiwacze i objawy zostaną zignorowane, może dojść do wypalenia tłoków silnika, zapchania filtra cząstek stałych GPF, awarii czujników, sprzęgła czy zaworu recyrkulacji spalin. Objawy wtrysku paliwa benzyna to jasne komunikaty, że jednostka napędowa nie otrzymuje paliwa we właściwych dawkach bądź czasie, dlatego jej praca jest utrudniona i prowadzi do uszkodzeń wtórnych. Obecnie można jednak skorzystać z usług serwisów, w których specjaliści wiedzą, jak czyścić wtryskiwacze benzynowe oraz usuwać przyczyny ich odbiegającego od normy działania. Podkreślamy również, że zachowaniu funkcjonalności wtrysków służy stosowanie dobrej jakości benzyny, gdyż paliwo słabej jakości powoduje nagromadzenie osadów i nagarów, a także zaklejenie końcówek wtrysków. Jeśli natomiast jesteś zdecydowany zakupić nowe wtryskiwacze, cena za wtryski benzyny została ujęta w kolejnych częściach artykułu.

Wtryskiwacze piezoelektryczne benzyny marki Bosch
Wtryskiwacze benzyny

2. Wtryskiwacze paliwa – Diesel

Zanim przejdziemy do kwestii, jak prezentuje się koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu, chcemy przybliżyć rodzaje oraz działanie wtrysków paliwa, jakie możemy spotkać w silnikach wysokoprężnych. W poniższej tabeli ujęliśmy główne kryteria podziału wtrysków w silnikach projektu Rudolfa Diesel’a.

Wtryskiwacze paliwa w silniku wysokoprężnym
RODZAJ PRODUCENT
I i II generacja Common Rail - elektromagnetyczne
 • Bosch
 • Delphi
 • Denso
III generacja Common Rail - piezoelektryczne
 • Bosch
 • Siemens/Continental VDO
 • Delphi
 • Denso
Pompowtryskiwacze
 • Grupa VAG

Zgodnie z tym, co ujęliśmy w tabeli, wtryskiwacze paliwa diesel można podzielić na trzy zasadnicze grupy, zatem poniżej dokonamy krótkiego, lecz fachowego opisu każdej z nich.
Jak dokładnie działają wtryskiwacze elektromagnetyczne? Olej napędowy z szyny CR (od której nazwę wziął cały układ, gdyż ang. common rail – wspólna szyna) jest transportowana do złącza wtrysku połączonego z komorą sterującą. Paliwo trafia również pod ciśnieniem na dół wtryskiwacza, gdzie znajduje się komora ciśnieniowa iglicy, wywierając nacisk na samą iglicę. Dzięki sile sprężyny rozpylacza jest możliwe otwarcie wtrysku dopiero po uzyskaniu różnicy ciśnienia przekraczającej 40 barów. Zasilenie cewki powoduje uniesienie talerzyka, natomiast otwarcie zaworu warunkuje odpływ oleju napędowego z komory sterującej. Zakończenie pracy cewki jest równoznaczne z zamknięciem odpływu paliwa. Wówczas różnica ciśnień zostaje zniwelowana, natomiast iglica rozpylacza ulega zamknięciu. Jeśli dojdzie do zaburzeń tego cyklu, mechanicy często określają problem jako lejący wtrysk Common Rail.
W przypadku piezowtryskiwaczy Common Rail, za pracę zaworu odpowiada uruchomiony siłownik piezoelektryczny i wtrysk paliwa jest możliwy dzięki jego aktywności. Zwolennicy rozwiązania piezo w układach Common Rail wskazują, że zwiększenie liczby wtrysków paliwa w pojedynczym cyklu tłoka to jedna z głównych zalet systemu. Niestety, wadą III generacji systemu CR jest brak możliwości regeneracji mechanizmów opartych na działaniu stosu piezoelektrycznego.
Utożsamiane z koncernem Volkswagen AG pompowtryskiwacze to zaawansowane urządzenia odpowiadające za wtrysk paliwa. Ich budowa charakteryzuje się złożonością, gdyż w pompowtryskiwaczu oprócz elementów charakterystycznych dla wtrysku odnajdziemy elementy pompy. Wtrysk paliwa pod ciśnieniem do silnika odbywa się w sposób bezpośredni, natomiast generowane przez pompowtrysk ciśnienie sięga wartości 2400 barów, dlatego też wysoko ocenia się efektywność spalania oleju napędowego w silniku diesla. Poszczególne etapy: ssanie, skok wstępny, wtrysk oraz skok resztkowy to szereg operacji, dzięki którym pompowtryskiwacz może realizować w precyzyjny sposób swoje funkcje. Obecnie nie mamy do czynienia z produkcją pompowtryskiwaczy dla samochodów osobowych, gdyż pompowtryski nie spełniały obowiązujących i coraz bardziej rygorystycznych norm czystości spalin, jednakże układy łączące funkcje wtryskiwacza oraz pompy możemy spotkać w starszych modelach samochodów.
Czy w przypadku silników wysokoprężnych również możemy mieć problemy typu uszkodzony wtryskiwacz? Objawy a diesel to ryzykowne połączenie, gdyż niesprawne wtryski oleju napędowego początkowo objawiają się trudnością z odpaleniem, szarpaniem podczas jazdy oraz dymieniem na czarny lub biały kolor, lecz z biegiem czasu mogą prowadzić do przechodzenia silnika w tryb awaryjny, a nawet do zatarcia jednostki napędowej. Ile wtryskiwaczy ma silnik Diesla? Ich liczba jest warunkowana ilością cylindrów w jednostce napędowej. Wiele osób zastanawia się, jak sprawdzić wtryski Diesel, jednakże pełna diagnoza stanu wtryskiwaczy bądź pompowtryskiwaczy jest możliwa jedynie w serwisach zajmujących się wtryskami. Samodzielnie możemy przeprowadzić jedynie nieskomplikowany test przelewowy, jednakże w obliczu nieprawidłowego działania wtryski powinny zostać zdemontowane i oddane w ręce specjalistów pracujących na nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie maszynach. Uszkodzony wtryskiwacz i objawy Diesel sygnalizuje bardzo wyraźnie, dlatego też objawy zabrudzonych wtryskiwaczy bądź lejące wtryski – objawy Diesel, to zjawiska bardzo charakterystyczne. Bez problemu rozpozna je nawet użytkownik samochodu, który nie ma wiele wspólnego z mechaniką pojazdów. Wtryskiwacze w silnikach wysokoprężnych to elementy, których awarii się obawiamy, gdyż zazwyczaj kojarzy się nam z wysokimi cenami napraw. Warto zatem wiedzieć jak najwięcej w kwestii wtryskiwacze Diesel – cena. W kolejnych częściach opracowania porównaliśmy ceny zamienników do kosztów regeneracji tych systemów wtrysku, w których opcja te jest dostępna. Mamy nadzieję, że wtryskiwacze Diesel Ford Focus, wtryskiwacze Diesel Toyota oraz wtryski samochodów innych marek tankowane olejem napędowym nie będą dłużej stanowić dla Ciebie nieznanych, skomplikowanych mechanizmów.

Wtryskiwacze paliwa dzielimy na wtryskiwacze diesla i wtryski benzyny
Wtryskiwacze paliwa Diesel

3. Wtryskiwacze Delphi

Wtryski paliwa Delphi to mechanizmy charakteryzujące się najniższą ceną na rynku wtryskiwaczy, a zatem – często występujące w pojazdach na polskich drogach. Delphi produkuje wtryskiwacze Common Rail zarówno elektromagnetyczne, jak i piezoelektryczne. Wtryskiwacze Delphi 2.0 HDI, wtryskiwacze Delphi 1.5 dCi czy wtryskiwacz Delphi 2.0 TdCI to, tak jak już wspomnieliśmy, popularne mechanizmy. Wywodzące się z USA wtryski można z powodzeniem poddawać regeneracji, natomiast jedną z najbardziej poszukiwanych części, która ulega awarii zwłaszcza w wybranych modelach Forda, to cewka wtryskiwacza Delphi. Autoryzowane przez producenta wtrysków serwisy dokonują wnikliwej diagnostyki wtryskiwaczy, a następnie poddają je procesowi czyszczenia oraz regulacji, co pozwala na przywrócenie pierwotnych parametrów wtryskiwaczy. Czym różnią się wtryskiwacze Delphi od wtrysków innych producentów? Cechą wyróżniającą pochodzący ze Stanów Zjednoczonych mechanizm wtrysku jest brak długiego tłoczka, dzięki czemu siły masowe są minimalizowane. Niestety, wskutek wprowadzenia tego typu rozwiązania, wtryskiwacze Delphi Citroen C5, wtryskiwacze Delphi Mercedes bądź wtryskiwacze Delphi montowane w innych pojazdach odznaczają się awaryjnością zaworka wtryskiwacza. Co ważne, w przypadku opisywanych wtrysków, regeneracja wtryskiwaczy Delphi Warszawa, Kraków czy Stalowa Wola jest dostępna w korzystnych cenach i wykonywana zazwyczaj w ciągu jednego dnia. Czy warto kupić samochód wyposażony we wtryski Delphi? Opinie na ich temat są pozytywne, natomiast jednym z czynników decydujących jest korzystna cena wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze diesla marki Delphi
Wtryskiwacze Delphi

4. Wtryskiwacze Bosch

Inny producent, który zasługuje na uwagę zmotoryzowanych zainteresowanych kwestią wtrysków, to Bosch. Niemieckie przedsiębiorstwo odznacza się precyzją wykonania wtryskiwaczy, które podlegają regeneracji w autoryzowanych serwisach. Wtryskiwacze Bosch Common Rail również mogą działać na zasadzie elektromagnesu bądź stosu piezoelektrycznego, natomiast kompletna tabela wtryskiwaczy Bosch jest dostępna na stronie producenta. Uznaje się, że wtryski Bosch są najtrwalszymi wtryskiwaczami na rynku. W przypadku, gdy dojdzie do awarii systemu wtrysku, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie wtrysków w ręce fachowców. Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail i opinie na jej temat są pochlebne, gdyż koszt regeneracji to odsetek ceny nowego wtrysku, natomiast po odpowiednio przeprowadzonym procesie wtryskiwacze działają jak nowe. Regeneracja wtryskiwaczy Delphi, Bosch czy też regeneracja wtryskiwaczy Denso i cena za tę usługę powinna zostać pomnożona przez ilość wtrysków, gdyż w przypadku Common Rail zaleca się naprawę, czyszczenie bądź wymianę wszystkich wtryskiwaczy układu, podobnie należy przeliczyć koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu. Produkowane przez koncern Bosch wtryski zazwyczaj są w stanie pracować przez około 200 000 kilometrów, na przedłużenie ich żywotności wpływa ponadto odpowiednie użytkowanie pojazdu. Jeśli zadbamy o zakup dobrej jakości oleju napędowego, a także będziemy pilnować częstotliwości wymian oleju silnikowego, wtryskiwacze mogą funkcjonować znacznie dłużej. Wtryskiwacze Common Rail uznaje się za znakomite rozwiązanie w użytkowanych na co dzień pojazdach, co więcej, ich sprawne działanie warunkuje spełnianie obowiązujących norm czystości spalin. Podkreślamy, że wtryski Common Rail Bosch i objawy wszelkich usterek nie mogą pozostać bez odpowiedzi właściciela pojazdu. Aby uniknąć zatarcia silnika, awarii dwumasy, zapchania DPF/FAP czy rozrusznika oraz akumulatora, należy konsultować objawy usterek tuż po ich wystąpieniu. W przypadku utraty drożności wtrysków, regeneracja wtryskiwaczy Bosch to skuteczny sposób na rozwiązanie problemu, natomiast wtryskiwacze Diesel – sklep to zapytanie, które powinieneś zadać w przypadku poważnych uszkodzeń mechanicznych wtrysku.

Wtryskiwacze diesla marki Bosch
Wtryskiwacze Bosch

5. Wtryskiwacze Siemens

Pierwowzory projektów wtryskiwaczy Siemens sięgają roku 1980, natomiast współcześnie mamy do czynienia z wtryskami Siemens/Continental VDO o znacznym poziomie zaawansowania. Skąd wzięły się rozbieżności w nazewnictwie wtryskiwaczy tego producenta? Produkujący między innymi wtryskiwacze koncern Siemens został w 2008 przejęty przez firmę Continental, dlatego też aktualnie możemy spotkać nazwy takie jak wtryskiwacze Siemens, Siemens VDO, Continental bądź Continental VDO. Mimo tego, że firma przeszła wiele zmian, wtryskiwacze piezo nadal są w niej produkowane, podobnie jak zestawy naprawcze do wtrysków. Przejdźmy zatem do faktów mówiących nam więcej o budowie oraz sposobie działania wtrysków Siemens. Wtryskiwacze Continental są obecnie najdroższymi wtryskami na rynku. Warto podkreślić, że wtryskiwacze Siemens 2.0 TDI bądź wtryski Siemens 1.5 dCi pracujące dzięki aktywowaniu stosu piezoelektrycznego charakteryzują się wyższą szybkością pracy od wtrysków elektromagnetycznych, co umożliwia podziały dawek paliwa. Mechanizmy te są wykonane z niezwykłą precyzją, dlatego też działanie naprawcze takie jak wymiana rozpylacza wtrysku Siemens musi być przeprowadzone w autoryzowanym serwisie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Akcentujemy, że nieliczne serwisy w Polsce zajmują się naprawą wtryskiwaczy Siemensa, gdyż jest potrzebna do tego specjalistyczna aparatura, a jeszcze kilka lat temu wtryski Siemens 2.0 HDI 90 KM bądź wtryskiwacze Siemens 1.6 HDI były uznawane na nienaprawialne. Zapytania typu regeneracja wtryskiwaczy Siemens Warszawa bądź regeneracja wtryskiwaczy Siemens Łódź mogły jeszcze do niedawna spotkać się z brakiem odpowiedzi, jednakże współcześnie usługi tego typu są już świadczone, na przykład w Stalowej Woli. Kodowanie wtryskiwaczy Siemens VDO polega na nadaniu im IMA kodów po regeneracji, co również jest dostępne w wymienionym serwisie.

Wtryskiwacze diesla marki Siemens
Wtryskiwacze Siemens

6. Wtryskiwacze – cena

Czy można precyzyjnie określić, jaki jest koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu bądź ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy 1.9 TDI bądź innego silnika? Udzielenie dokładnej odpowiedzi na to pytanie dotyczące wtrysków paliwa nie jest możliwe, gdyż porównania cen przyjmują odmienne wartości dla odmiennych terminów, lokalizacji oraz założeń dystrybutorów. Ile kosztuje aktualnie wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? Jeśli zamierzamy zakupić nowe wtryski, jej koszty wyrażane są w kilku bądź kilkunastu tysiącach złotych zależnie od producenta wtryskiwaczy. Wtryskiwacze paliwa Diesel to te elementy pojazdu, których awaria budzi liczne obawy wśród właścicieli samochodów. Czy zakup nowych wtrysków się opłaca? Uważamy, że nie, gdyż wtryskiwacze Diesel i cena nowych elementów niekiedy przewyższa koszt samochodu, a zakup nowych wtrysków rzadko stanowi ostateczne rozwiązanie problemu z układem wtryskowym. W przypadku, gdy do wymiany kwalifikuje się jedynie uszczelnienie wtryskiwaczy, cena jest niższa, natomiast świetnymi rezultatami i niskim kosztem usługi charakteryzuje się regeneracja wtryskiwaczy Denso, Delphi, Bosch czy Continental. Dlaczego podpowiadanym przez nas rozwiązaniem jest regeneracja wtryskiwaczy BMW oraz pojazdów innych marek? Cena regeneracji wtrysków w samochodach tej bądź innej marki jest kilkukrotnie niższa od zakupu nowych wtryskiwaczy, natomiast raporty sporządzane w serwisie po zakończeniu procedury regeneracji dowodzą, że wtrysk uzyskuje z powrotem parametry porównywalne do fabrycznych. Przejdź do kolejnej części artykułu, gdzie znajdziesz najistotniejsze wiadomości na temat regeneracji wtryskiwaczy.

 

Cena wtryskiwacza uzależniona jest od jego stanu i typu wtryskiwacza
Wtryskiwacze - cena

 


Wtryskiwacze - regeneracja

Na czym dokładnie polega właściwie przeprowadzona regeneracja wtrysków? Czy regeneracja wtryskiwaczy Śląsk różni się czymś od regeneracji Poznań? Jak jest wykonywana regeneracja wtryskiwaczy Toruń? Która pracownia oferuje regenerację wtryskiwaczy Siemens? Dowiedz się, gdzie specjaliści zajmują się tym najlepiej. Cennik regeneracji wtryskiwaczy jest dostępny na wielu stronach internetowych, warto jednak zwrócić uwagę na jakość oferowanych usług. W sytuacji, gdy objawy uszkodzenia wtryskiwaczy stają się coraz bardziej uciążliwe, a należą do nich metaliczne odgłosy wtrysków, kłopoty z rozruchem jednostki napędowej czy widoczne zadymienie, regeneracja wtryskiwaczy to jedna z najlepszych opcji. Przed procesem regeneracji zdemontowane wtryskiwacze są poddawane rozbiórce i czyszczeniu, a następnie, po usunięciu pyłów i opiłków metali, wtryski montuje się na stole probierczym, czyli na maszynie dedykowanej właśnie procesowi regeneracji wtrysków paliwa. Kolejnym etapem jest testowanie funkcjonalności wtryskiwacza oraz wartości jego parametrów, a następnie fachowcy wymieniają uszkodzone mechanicznie bądź zużyte elementy. Następnie wtryskiwacz jest ponownie testowany, a następnie nadaje się mu kod IMA. Po zakończeniu procesu wtryskiwacze są gotowe do podjęcia efektywnej współpracy z jednostką napędową. Kolejną, jedną z najważniejszych kwestii, jest regeneracja wtryskiwaczy – cena. W tym przypadku nie jesteśmy w stanie podać kosztów regeneracji wtrysków poszczególnych modeli, mamy jednak całkowitą pewność, że regeneracja wtryskiwaczy kosztuje kilka razy mniej, niż zakup nowych wtrysków, natomiast zregenerowane wtryskiwacze działają dokładnie tak, jak nowe. Regeneracja wtryskiwaczy – czy warto? Jeśli proces jest przeprowadzony zgodnie z wytycznymi producentów, to jak najbardziej! Jeżeli interesuje Cię regeneracja wtryskiwaczy Bosch lub wtrysków innego producenta, a także regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, poszukaj serwisu, który posiada autoryzacje światowych marek i wysokie standardy usług.

Wtryskiwacze do właściwej pracy czasem potrzebują regeneracji
Wtryskiwacze - regeneracja
Udostępnij wpis

Komentarze

Natan

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacz jest to urządzenie, które odpowiada za wtryskiwanie paliwa do cylindrów silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim czasie. Wtryskiwacze są używane głównie w silnikach diesla, chociaż można je spotkać również w silnikach benzynowych. Wtryskiwacze składają się z kilku podstawowych elementów, takich jak: • Końcówka wtryskiwacza, która jest odpowiedzialna za rozpylanie paliwa pod odpowiednim ciśnieniem • Elektrozawór, który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie końcówki wtryskiwacza • Układ elektronicznego sterowania, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie pracy wtryskiwacza

Czy ta opinia była pomocna?

Sabina

Wystawiono 4 lata temu

A wtryskiwaczami benzynowymi też się Państwo zajmują? Na czym polega regeneracja wtrysku benzynowego?

Czy ta opinia była pomocna?

michael

Wystawiono 4 lata temu

Kiedy można umówić się do Państwa na regenerację wtryskiwaczy 0445110265?? :)

Czy ta opinia była pomocna?

Slawcio126

Wystawiono 4 lata temu

@Kames ojj no tych to chyba nikt nie regeneruje :D Trzeba nowe po prostu kupić.

Czy ta opinia była pomocna?

Sławcio

Wystawiono 4 lata temu

Witam, a ja mam takie pytanko, czy wtryskiwacze piezoelektryczne też regenerujecie? bo od miesiąca szukam kogoś kto by mi je naprawił...

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 4 lata temu

Ostatnio testowałem wtryskiwacze delphi, muszę powiedzieć, że byłem mile zaskoczony.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono 4 lata temu

<p>W obecnych czasach wymiana na nowe wtryskiwacze w cale nie jest aż tak droga, 2 miesiące temu wymieniałem w swoim Trafficu 2.0. Zakupiłem nowe i wyniosło mnie to około 2700 za komplet, a pewność i gwarancja jest.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Hirek

Wystawiono 5 lat temu

Wtryskiwacze diesel wcale sie nie psują, tylko trzeba o nie dbać, to nie wtryskiwacze gazu, takie na przykład wtryskiwacze delphi to trzeba dbać, żeby nie padły

Czy ta opinia była pomocna?

Kames

Wystawiono 5 lat temu

W końcu ktoś zrobił porządek z rodzajami wtryskiwaczy ^^ a czy istnieje coś takiego jak wtryskiwacze do gazu?

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono 5 lat temu

Ja mam u siebie wtryskiwacze delphi. Regenerowałem je w serwisie i sprawują się one bardzo dobrze.

Czy ta opinia była pomocna?

Janek

Wystawiono 5 lat temu

<p>Super opis i podział wtrysków ze względu na producentów!</p>

Czy ta opinia była pomocna?

brytek

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo fajny artykuł można się wiele z niego dowiedzieć i nauczyć :)

Czy ta opinia była pomocna?

Arek

Wystawiono 5 lat temu

Serio aż tyle jest producentów wtrykiwaczy?

Czy ta opinia była pomocna?

Pluto

Wystawiono 5 lat temu

Wow, bardzo fajny tekst, aż chciało się czytać!

Czy ta opinia była pomocna?

Joaśka

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł, z którego naprawdę dużo się dowiedziałam. Brawa dla autora :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki