Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony? Zawieszanie, stukanie, lanie, opiłkowanie, okopcenie

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Objawy uszkodzenia sprawiły, że wtryskiwacze wymontowano i wysłano do regeneracji
Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony? Zawieszanie, stukanie, lanie, opiłkowanie, okopcenie

Do metod sprawdzenia który wtrysk jest uszkodzony zaliczamy:

  • test przelewowy,
  • sprawdzenie korekt i kodów wtryskiwaczy komputerem diagnostycznym podpinanym do jednostki napędowej,
  • testy na stole probierczym.

Liczni kierowcy posiadający samochody z silnikiem Diesla oraz z układem Common Rail chętnie wczytują się w ciekawostki dotyczące tych mechanizmów, gdyż wiedzą, że odpowiednia eksploatacja oraz higiena użytkowania diesla mogą sprawić, że charakterystyczne dla układu CR usterki mogą wystąpić znacznie później, niż w przypadku niewłaściwego stylu jazdy oraz niedostatecznego dbania o samochód, a skutki tych awarii nie muszą wiązać się z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych. Jak przysłuży się to opracowanie właścicielom diesli? Opisaliśmy, jak sprawdzić, który wtrysk stuka oraz jakie objawy dają lejące wtryski w silniku 1.9 tdi. W artykule przeczytasz na temat najczęstszych problemów związanych z obecnością układu wtryskiwaczy Common Rail samochodach.

Po wystąpieniu objawów uszkodzenia, wtryski wysłano do sprawdzenia
Sprawdzenie uszkodzonego wtrysku - objawy uszkodzenia

1. Uszkodzony wtrysk a jazda samochodem

Mechanicy często słyszą pytanie o to, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Niektórzy z nich odpowiedzą, że tak, natomiast inni również przytakną, ale nie będą obawiali się dodać, że będzie to bardzo kosztowna i kłopotliwa jazda. Zasada działania, jaką wprowadzono w systemie Common Rail, dotyczy magazynowania oleju napędowego we wspólnej dla wszystkich wtryskiwaczy listwie, od której anglojęzycznej nazwy wzięło się właśnie miano układu Common Rail. Wracając do tego, co dzieje się w systemie CR, wtrysk paliwa w tego typu układzie zachodzi pod wysokim ciśnieniem oraz w kilku etapach. Reprezentujące prawidłowe działanie wtryskiwacze Common Rail otrzymują paliwo z listwy, a następnie wtryskują je i rozpylają w komorze silnika, pracując nadal pod wysokim ciśnieniem. Uszkodzenia mechaniczne wtryskiwaczy sprawiają, że może dojść do zmian ciśnienia, niedrożności w obszarze wtrysku oraz awarii, które są sygnalizowane przez stukanie wtryskiwaczy Common Rail, klekotanie wtryskiwaczy bądź odgłos, który sygnalizuje, że wtrysk stuka na zimnym silniku. Jak ze stuprocentową pewnością sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony? Możemy wykonać test przelewowy domowym sposobem, lecz najlepszą metodą jest oddanie wtryskiwaczy do pracowni, w której przeprowadzona zostanie kompletna diagnostyka, podłączenie testera diagnostycznego, sprawdzenie korekt wtryskiwaczy oraz szereg działań, które pozwolą odnaleźć przyczyny nieprawidłowego działania układu Common Rail.

Często za niepokojące odgłosy wtryskiwaczy wpływa zawieszający się wtrysk diesla. Dlaczego jest to zjawisko określane przez mechaników jako niebezpieczne? Na zawieszenie się wtrysku wpływają nagromadzone w nim zanieczyszczenia. Jeśli na iglicy oraz dyszy rozpylającej tkwią osady i nagary, sama iglica nie może działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a wówczas wtryskiwacz ulega zacięciu niezależnie od pozycji, w której się znajduje. Stąd już niedługa droga do lania wtrysków, gdyż zawieszenie ich w pozycji otwartej sprawia, że przepływ oleju napędowego nie jest ograniczony barierą wtryskiwacza. Jakie są skutki sytuacji, gdy w układzie znajduje się lejący wtrysk Common Rail? Wysokie temperatury substancji najczęściej stanowią przyczynę wypalenia tłoków silnika oraz zniszczeń w obszarze komory spalania i gniazd zaworów. To tylko niektóre możliwe scenariusze, według których może przebiegać użytkowanie pojazdu, w którym wtryskiwacze Common Rail działają niewłaściwie. Inne możliwe skutki korzystania z auta, w którym wtryski CR już się wysłużyły, opisaliśmy w kolejnych częściach artykułu.

Jazda samochodem z uszkodzonym wtryskiem jest wysoce nierekomendowana
Uszkodzony wtrysk a jazda samochodem

2. Najczęściej występujące problemy z wtryskami Common Rail

Uzyskałeś już informacje na temat tego, jak funkcjonuje i czym grozi zawieszający się wtrysk diesla. Teraz odniesiemy się do tego, co warunkuje inne objawy uszkodzonych wtryskiwaczy, zaczynając od krótkiej charakterystyki zjawiska znanego jako stukanie wtryskiwaczy. Za występowanie charakterystycznego, metalicznego dźwięku odpowiada stukanie zaworków, w których zostało zaburzone prawidłowe działanie. Uszkodzony wtryskiwacz i objawy, jakie diesel musi znosić wskutek stukających wtrysków, znacznie obciążają działanie jednostki napędowej. Kolejny problem, z jakim niekiedy muszą się zmierzyć użytkownicy to lejące wtryski. Objawy 1.9 tdi bądź też innego silnika wysokoprężnego w przypadkach, gdy w układzie Common Rail pracuje chociaż jeden cieknący wtrysk, są podobne, jednak warto wymienić możliwe skutki lania wtrysków. Jakie szkody mogą wyrządzić w naszym pojeździe? Najczęściej w wyniku nieszczelności wtryskiwaczy Common Rail dochodzi do pęknięcia głowicy, gdyż jej temperatura staje się zbyt wysoka. Co więcej, cieknący wtrysk, wpływając na ciężką, twardą pracę silnika, mogą przyczyniać się do uszkodzenia tłoków, wypalając nawet w nich dziury. Lejące wtryskiwacze niewłaściwie transportują, dawkują i rozpylają paliwo, przez co wzrastająca temperatura spalania dosłownie wypala struktury silnika.

Inny problem charakterystyczny dla wtrysków to opiłkowanie pompy wtryskowej. Za ten rodzaj awarii odpowiada zanieczyszczony olej napędowy, który przez zawartość pyłów i cząstek ciał stałych powoduje ścieranie warstw pompy i pracujących z nią podzespołów, co z kolei przekłada się na odpadanie z niej małych, metalicznych elementów, potocznie nazywanych opiłkami. Tarcie to pierwsze kroki prowadzące do zatarcia pompy Common Rail, a ten rodzaj usterki uniemożliwia pracę układu CR.

Mechanicy często używają określenia okopcone wtryski. Co oznacza, że na wtryskiwaczach Common Rail widoczne jest okopcenie? Zabrudzone zazwyczaj czarnym osadem wtryskiwacze w dieslach mogą wskazywać na szereg problemów z turbosprężarką, układem recyrkulacji spalin, filtrem cząstek stałych DPF oraz na nieszczelności w obrębie wtryskiwaczy. Nagromadzenie osadu na wtrysku dostarcza nam informacji na temat tego, że prawdopodobnie turbo dostarcza zbyt mało tlenu niezbędnego do całkowitego spalania, że spaliny w układzie recyrkulacji spalin bądź w filtrze DPF cofają się, albo, że uszczelki wtryskiwaczy nie pełnią swoich funkcji we właściwy sposób.

Problemy z wtryskami Common Rail - typowe i najczęściej występujące usterki
Najczęściej występujące problemy z wtryskami Common Rail


Jak skutecznie zapobiegać awariom wtryskiwaczy?

W sytuacji, gdy w naszym silniku pracuje uszkodzony wtryskiwacz, objawy diesla są bardzo charakterystyczne. Kwestię tego, jak sprawdzić, który wtrysk nie działa, warto pozostawić specjalistom z autoryzowanych serwisów, gdyż diagnozowanie na własną rękę problemów z układem Common Rail nie przynosi dobrych efektów. Elementy wchodzące w skład CR są na tyle zaawansowanymi strukturami, że potrzeba zastosowania specjalistycznych urządzeń, stołów probierczych oraz aparatury służącej do czyszczenia i kalibrowania wtrysków. Aby sprawdzić, który z wtryskiwaczy w komplecie działa niewłaściwie i oraz znaleźć jak najbardziej ekonomiczne i efektywne rozwiązania na najczęściej występujące usterki Common Rail, warto skorzystać z rad fachowców, którzy pracują w autoryzowanych serwisach. Naprawa układu Common Rail w specjalistycznej pracowni często jest tańsza, niż naprawy w serwisach, których pracownicy nie zajmują się wtryskiwaczami i nie posiadają stosownych urządzeń, które umożliwiłyby regenerację bądź wymianę wtrysków.

Zapobieganie awariom Common Rail - jak radzić sobie z wtryskiwaczami?
Jak skutecznie zapobiegać awariom wtryskiwaczy?

Udostępnij wpis

Komentarze

Grzegorz

Wystawiono 9 miesiecy temu

@Maciek, Witam. W celu doprecyzowania oferty dla Pana, proszę przygotować numeru VIN pojazdu i skontaktować się z działem obsługi klienta.

Czy ta opinia była pomocna?

Maciek

Wystawiono 9 miesiecy temu

Dzień dobry, czy macie Państwo w sprzedaży wtryskiwacze do Audi A8 D3 4.2TDI 2008r? Na moich widnieje numer 057 130 277 AG Poproszę o ofertę na używane, nowe lub po regeneracji. Nie wiem jakie państwo posiadają i czy w ogóle.

Czy ta opinia była pomocna?

Xander

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony, należy wykonać kilka czynności: 1. Sprawdzić kody błędów: Wiele samochodów posiada system diagnostyczny, który może wskazać konkretny wtrysk, który jest uszkodzony, wystarczy podłączyć pod odpowiedni sprzęt diagnostyczny. 2. Sprawdzić przebieg pracy silnika: Jeżeli silnik pracuje nierówno, dymi na biało lub ma zwiększone zużycie paliwa, może to wskazywać na uszkodzenie wtryskiwacza. 3. Zbadanie stanu oleju silnikowego 4. Sprawdzić poziom paliwa: Jeżeli poziom paliwa jest zbyt wysoki, może to oznaczać, że wtrysk jest uszkodzony i nie jest w stanie zakończyć wtrysku paliwa. 5. Sprawdzić pracę wtryskiwaczy: podczas pracy silnika, wtryskiwacze powinny pracować równomiernie, jeżeli jeden z nich pracuje wolniej lub nie pracuje w ogóle, może to oznaczać, że jest on uszkodzony. 6. Podejrzenie uszkodzenia wtryskiwacza można potwierdzić przez pomiar ciśnienia wtrysku paliwa, które powinno być równomierne dla wszystkich wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 4 lata temu

Super artykuł, moje pytanie jaki jest szacunkowy koszt regeneracji wtryskiwaczy Delphi w nissan note E11 2006r 1.5dci 63kW 86km. Czy mogę dostarczyć same wtryskiwacze? Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Bartosz

Wystawiono 4 lata temu

CZy przez Wtryski uszkodzone może wariować fap tzn częste wypalanie i błąd a fap. Regeneracji ?

Czy ta opinia była pomocna?

Mariusz

Wystawiono 4 lata temu

Dzięki za tekst. Będę wiedział, co się dzieje, jeśli w moim dieslu usłyszę głośną pracę wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Francuz

Wystawiono 5 lat temu

Siema. Mam problem, więc stawiam, że znajdę tu speca. Chyba słyszałem stukanie wtryskiwaczy w moim Peugeot 206, objawy uszkodzonego wtrysku pojawiają się od razu czy trzeba czekać aż coś się serio zepsuje?

Czy ta opinia była pomocna?

Kaffka

Wystawiono 5 lat temu

Zawieszający się wtrysk diesla to spore zagrożenie, wielu kierowców nie wie co zrobić, jeśli objawy wystapią podczas jazdy. Przeglądy, odpowiedni styl jazdy, częste zmiany oleju i jeszcze raz przeglądy

Czy ta opinia była pomocna?

Bieniu456

Wystawiono 5 lat temu

Już wiem jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony. Natomiast pytanie, jak sprawdzić który wtrysk stuka?

Czy ta opinia była pomocna?

kam34345

Wystawiono 5 lat temu

@Tomeczek niestety nie każdy traktuje takie usterki poważnie, ale póżniej to dopiero z takimi wtryskami jest problem.

Czy ta opinia była pomocna?

Krisu456

Wystawiono 5 lat temu

Fajny artykuł o wtryskach i ich sprawności.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomeczek

Wystawiono 5 lat temu

Jeśli ktoś wie że ma uszkodzone wtryski i tak sobie z nimi jeździ bez naprawy, to to już całkiem głupota

Czy ta opinia była pomocna?

bb

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł. Zadziwiający jest fakt, że tak niewielkie elementy, jak wtryski, mają tak ważne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu auta.

Czy ta opinia była pomocna?

PLaszek

Wystawiono 5 lat temu

Wielki dzięki za przydatne info. Na pewno będę teraz uważnie słuchał czy nie stukają mi wtryski w samochodzie, bo lepiej zapobiegać niż leczyć dieselka

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki