25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Pompowtryski – opinie

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Co można powiedzieć na temat samochodu, w którym są pompowtryski? Opinie na temat pompowtryskiwaczy są podzielone, ponieważ w motoryzacyjnym świecie nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników pompowtryskiwaczy. Co prawda nie mamy już możliwości kupić nowego samochodu wyposażonego w pompowtryski, jednakże w pojazdach z rynku wtórnego układ wtrysku paliwa z pompowtryskiwaczami występuje dość często, mamy tutaj na myśli pojazdy z grupy VAG. W naszym artykule skoncentrowaliśmy się na tym, by szczegółowo opisać zarówno zalety, jak i wady pompowtryskiwaczy. Spróbujemy ponadto znaleźć odpowiedź na pytanie, co zrobić, gdy pracę całego układu zaburza zacinający się pompowtrysk oraz jakie inne elementy pompowtryskiwacza są podatne na uszkodzenia.

 

Opinie na temat pompowtryskiwaczy w silnikach Diesla
Pompowtryski - opinie

 


Co jest lepsze – Common Rail czy pompowtryski?

Znalezienie odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, czy lepsze są wtryskiwacze Common Rail, czy też pompowtryskiwacze, jest naprawdę trudnym zadaniem. O ile kwestia, jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy, jest prostym zadaniem, o tyle zbadanie opinii na temat poszczególnych rodzajów układu wtryskowego to nie lada gratka budząca wiele emocji. Na prowadzenie wysuwają się przede wszystkim aspekty związane z normami zanieczyszczenia spalin – pompowtryski nie są w stanie sprostać coraz bardziej rygorystycznym normom Euro, dlatego też ich produkcja musiała zostać zakończona. Niewątpliwą zaletą pompowtrysków jest ciśnienie wtrysku paliwa, znacznie wyższe od ciśnienia generowanego we wtryskiwaczach Common Rail. Wtryski CR z kolei wpasowują się w zaostrzane z biegiem lat normy czystości spalin i dominują w nowoczesnych dieslach. Wśród wad jednego z charakteryzowanych układów zasilania często wymieniana jest nierówna praca silnika. Pompowtryski rzeczywiście mogą być za to odpowiedzialne, podobnie jak za typowe klekotanie. Charakterystyczne dla starszych modeli samochodów z koncernu VAG pompowtryskiwacze wbrew pozorom charakteryzują się stosunkowo prostą budową mechaniczną, natomiast wtryski Common Rail to moduły dość mocno zaawansowane technologicznie. Wpływa to oczywiście na ich podatność na uszkodzenia – wtryski CR odznaczają się dużą wrażliwością na najmniejsze zanieczyszczenia paliwa. Samochód z wtryskiwaczami Common Rail będzie pracował ciszej i z wyższą kulturą, aniżeli auto z pompowtryskami. O tym, jakie opinie na temat poszczególnych układów wtryskowych będą prezentować ich użytkownicy, będą w dużej mierze decydować doświadczenia z awariami. Czy wiesz, od czego psują się pompowtryskiwacze i jak unikać ich awarii? Zapraszamy do części artykułu poświęconej uszkodzeniom i profilaktyce pompowtryskiwaczy.

 

Porównanie pompowtryskiwaczy z wtryskiwaczami Common Rail
Co jest lepsze – Common Rail czy pompowtryski?

 


Pompowtryskiwacze – dlaczego nie działają?

Dlaczego awariom ulegają charakterystyczne między innymi dla silników 1.9 TDI pompowtryski? Opinie specjalistów zajmujących się regeneracją pompowtryskiwaczy są zazwyczaj bardzo podobne. Istotny wpływ na funkcjonowanie pompowtrysków w silniku Diesla ma wspomniana już jakość paliwa. Lepiej zapłacić więcej za olej napędowy z dobrej jakości stacji paliw, aniżeli inwestować w przedwczesną regenerację pompowtryskiwaczy. Inną przyczyną usterki pompowtrysków może być zużycie eksploatacyjne ich poszczególnych elementów. Końcówka pompowtryskiwacza, uszczelniacze pompowtrysku czy zawór elektromagnetyczny muszą działać bez zarzutu. Wszelkie nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu znajdą odzwierciedlenie w pogorszeniu działania i kultury pracy pojazdu. W innych opracowanych przez nas artykułach zawarliśmy praktyczne wskazówki w zakresie tego, jak użytkować samochód, w którym pracują pompowtryskiwacze.

 

Przyczyny awarii pompowtryskiwaczy
Pompowtryskiwacze - dlaczego nie działają?

Komentarze

Antek 2020-10-27 11:24:23

szybka wysyłka dobra cena - kupowałem 2 szt na wymianę

Witold 2020-10-12 15:28:51

Polecam, zwłaszcza miłą, kompetentną obsługę. Kompletnie się na tym nie znam, nie widziałem nawet czy mam wtryski a pompowtryski , miła Pani wszystko wytłumaczyła, dobrała odpowiedni pompowtryskiwacz. Nie są to tanie rzeczy ale auto jeździ jak nowe, nic nie dymi, nie szarpie. Bardzo jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO