Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryskiwacz (ang. Unit Injector)

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Element układu zasilania silnika - pompowtryskiwacz
Pompowtryskiwacz (ang. Unit Injector)

Pompowtryskiwacz (ang. unit injector) łączy w sobie funkcje pompy paliwa i wtryskiwacza w jednym komponencie. W odróżnieniu od systemu Common Rail, w którym ciśnienie paliwa jest utrzymywane w oddzielnym kolektorze (common rail) przed wtryskiwaczami, w systemie pompowtryskowym każdy wtryskiwacz ma własną pompę, która generuje odpowiednie ciśnienie.

Jakie są główne cechy pompowtryskiwaczy, które możemy odnaleźć w samochodach użytkowanych przez nas na co dzień? Jaki system jest lepszy – pompowtryskiwacze czy jednak Common Rail? Odpowiedzi na powyższe kwestie oraz wiadomości na temat tego, jakie są główne przyczyny awarii pompowtryskiwaczy, zawarliśmy w poniższym artykule. Mimo tego, że pompowtryski do samochodów osobowych nie są produkowane, gdyż ich działanie w silnikach nie spełniało norm EURO VI, te elementy systemu wtrysku cieszą się zainteresowaniem wielu kierowców. Postaramy się scharakteryzować powszechnie występujące pompowtryskiwacze Bosch oraz pompowtryskiwacz Siemens. Mamy nadzieję, że rozjaśnimy zagadnienia „pompowtryskiwacze – cena” oraz „pompowtryskiwacze – objawy”, gdyż tematyka ta jest istotna dla licznych użytkowników diesli. Prawidłowo działające pompowtryski dyktują dynamikę silnika, zatem warto eksploatować pojazd w taki sposób, aby mogły niezawodnie funkcjonować przez jak najdłuższy czas. Dowiedz się, jak działają pompowtryskiwacze. Objawy ich uszkodzenia można zidentyfikować w prosty sposób, a my podajemy ich przejrzystą listę. Pompowtryskiwacze i cena, jaką należy zapłacić za ich regenerację bądź wymianę to zagadnienia, które także umieściliśmy w niniejszym opracowaniu. Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 105 KM, cena tych elementów oraz zasady, jakimi powinniśmy kierować się podczas ich użytkowania – zapraszamy do naszego kompendium wiedzy. Zacznijmy od budowy pompowtrysku – wyróżniamy w nim elementy takie jak mechanika dźwigienek zaworowych, tłok pompy, zawór elektromagnetyczny, iglica zaworu, tłok tłumiący, wierzchołek wtryskiwacza, iglica wtryskiwacza, tłok akumulatora oraz wałek rozrządu. Kolejne części artykułu poświęcimy funkcjonowaniu poszczególnych elementów oraz objawom, które mogą wskazywać na związane z nimi usterki.

 

Pompowtryskiwacz to wynalazek w układach zasilania silnika diesla
Pompowtryskiwacz (niem. Pumpe Duse)

 

1. Pompowtryskiwacz czy jednak Common Rail?

Zainteresowani budową i funkcjonowaniem samochodów kierowcy, którzy stają przed koniecznością zakupu pojazdu z silnikiem Diesla, często stają przed dylematem dotyczącym systemu wtrysku, który będzie pracował najefektywniej i w niezawodny sposób. Jak rozpoznać silnik z systemem Common Rail od jednostki napędowej działającej na podstawie pompowtryskiwaczy? Warto wiedzieć, że w pojazdach produkowanych po roku 2006 już nie znajdziemy pompowtrysków, gdyż na ten rok datuje się sformułowanie kolejnej normy EURO, która wykluczyła instalowanie w pojazdach pompowtrysków z uwagi na znaczną ilość zanieczyszczeń wynikających z charakteru ich pracy. Jeśli chodzi o silnik 2.0 TDI i pompowtryskiwacze – od kiedy te układy współpracują? Początki montażu tej udanej kombinacji sięgają 2007 roku. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę w różnicowaniu układu wtrysku, jest dźwięk wydobywający się spod maski pojazdu. Układ Common Rail charakteryzuje się wysoką kulturą pracy, działa zatem znacznie ciszej niż pompowtryskiwacze. Ponadto, dostrzegalną różnicą pomiędzy układem CR a pompowtryskiwaczami, jest obecność licznych kanalików w układzie Common Rail. Mówiąc ogólnie, pompowtryski odnajdziemy w samochodach osobowych grupy VAG, czyli w autach marki Volkswagen, Audi, Seat, Skoda oraz w wybranych modelach Forda i Mitsubishi. W kwestii wątpliwości typu pompowtryskiwacze czy Common Rail opinie są podzielone, gdyż oba układy wtrysku mają swoich entuzjastów. Co do układu Common Rail – w jakich samochodach spotkamy ten mechanizm? O zamontowanie systemu CR pokusili się producenci tacy jak BMW, Chevrolet, Daimler, Fiat (który zapoczątkował popularność Common Rail), Ford, Honda, Hyundai, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, samochody grupy PSA, Saab, SsangYong, Subaru, Tata, Toyota, Volvo oraz nowsze modele Volkswagena. Oznaczenie silnika Common Rail dla poszczególnych marek różni się, przykładowo dla pojazdów Fiat Group funkcjonują oznaczenia MultiJet, JTD, CDTi, dla Opla również CDTi, w pojazdach grupy VAG oznaczenie to TDI, natomiast w Hondzie – i-CTDi bądź D-TEC. Common Rail i cena napraw jest wyższa od kosztów naprawy pompowtryskiwaczy. Wybór określonego układu paliwa warto podjąć na podstawie konkretnych informacji. Czym różni się pompowtryskiwacz od wtrysku Common Rail? Po pierwsze, sposobem pompowania paliwa. Każdy pompowtryskiwacz, jak wskazuje sama nazwa, ma odrębną pompę oleju napędowego, natomiast w układzie Common Rail odnajdziemy jedną pompę, która zasila cały układ paliwem. Co więcej, w systemie pompowtrysków odnajdziemy wał rozrządu, natomiast w układzie CR – listwę gromadzącą paliwo wspólną dla wszystkich wtryskiwaczy. Podsumowując, pompowtryski uznaje się za tańsze w naprawie, jednakże układ Common Rail charakteryzuje się doskonalszą realizacją standardów o charakterze ekologicznym.

 

Różnica między Common Rail i pompowtryskiwaczami jest znacząca
Pompowtryskiwacz czy jednak Common Rail?

2. Pompowtryskiwacze 2.0 TDI

Czym charakteryzuje się praca pompowtrysków w silniku wysokoprężnym Diesla 2.0 TDI? W tej oraz pokrewnych jej jednostkach pompowtryskiwacze działają w zbliżony sposób, różniąc się jedynie parametrami dawek oraz czasu wtrysku. Pompowtryskiwacze 2.0 TDI 170KM BMN czy pompowtryski 2.0 TDI BRE mają za zadanie realizację czterech faz: ssania, skoku wstępnego, wtrysku oraz skoku resztkowego. Na czym polega w pompowtryskiwaczach przebieg kolejnych akcji? Cykl rozpoczyna się od przesunięcia tłoczka w górę, dzięki czemu paliwo może przedostać się do komory wysokiego ciśnienia. Następnie, w fazie skoku wstępnego, paliwo powraca do kanału o niskim ciśnieniu, gdyż następuje zejście tłoczka, będące rezultatem nacisku generowanego przez krzywkę wałka rozrządu na tłoczek. W fazie wtrysku wzrasta ciśnienie paliwa, następnie unosi się iglica rozpylacza i mamy do czynienia z wtryskiem wstępnym realizowanym przy ciśnieniu około 180 barów. Wtrysk wstępny zostaje zakończony, gdy dojdzie do podniesienia tłoku akumulatora. Odnotowany przez silnik skok i średnica trzpienia tłoka pompy są rozumiane dwojako – w charakterze zakończenia wtrysku wstępnego oraz startu wtrysku głównego. W fazie wtrysku głównego w komorze wysokiego ciśnienia odnotowuje się ciśnienie 300 barów, natomiast wartość ciśnienia paliwa to około 2050 barów. Wtrysk główny kończy się w chwili, gdy następuje otwarcie zaworu elektromagnetycznego. W ten sposób mogą działać pompowtryskiwacze 2.0 TDI nowe, pompowtryski Passat B6 2.0 TDI 140 KM czy pompowtryski Passat B6. W opisywanym silniku 2.0 TDI pompowtryski i objawy, jakimi mogą się charakteryzować w przypadku awarii, są bardzo podobne do oznak w jednostkach napędowych o innych parametrach, dlatego też opiszemy je w odrębnej części artykułu.

Silniki 2.0 TDI są wyposażone w pompowtryskiwacze
Pompowtryskiwacze 2.0 TDI

3. Pompowtryskiwacze VW

Osobny akapit pragniemy również poświęcić pompowtryskiwaczom montowanym w jednostkach napędowych pojazdów marki Volkswagen. W pojazdach tej marki możemy znaleźć pompowtryski o numerach: 038 130 073 AJ, 038 130 073 AG, 045 130 073 T, 038 130 073 AL, 038 130 073 BN, 07Z 130 073 FX, 07Z 130 073 F, 07Z 130 073 D, 07Z 130 073 N, 03G 130 073 B, 038 130 073 BQ, 03G 130 073 B. W zależności od modelu VW mogą wystąpić także inne numery pompowtrysków, jednakże postanowiliśmy przytoczyć jedynie wybrane z nich. Właściciele Volkswagenów w dieslu, którzy muszą przeprowadzić wymianę pompowtryskiwaczy, dążą do uzyskania jak najbardziej wiarygodnych informacji na temat kosztów związanych z tą usługą mechaniczną. Wysokość ceny zależy od tego, czy chcemy zakupić pompowtryskiwacze używane, czy też pompowtryski nowe. Cena za komplet pompowtrysków to wydatek przekraczający 1000 złotych, jednakże dobrą informacją jest to, że w układzie pompowtrysków można wymienić tylko ten pompowtryskiwacz, który jest uszkodzony, co jest znacznie niższym kosztem od wymiany układu Common Rail. Podobnie wygląda kwestia czyszczenia pompowtrysków – regeneracja pompowtryskiwaczy również może być przeprowadzona tylko w obrębie jednego bądź kilku pompowtrysków. W Volkswagenach często możemy spotkać jednostkę napędową Diesla 1.9 TDI, a pompowtryski i objawy ich uszkodzenia mogą wpłynąć na zaburzenie jej efektywnej pracy. Przed wymianą pompowtryskiwaczy warto zasięgnąć po informacje do wielu źródeł. Pompowtryski Passat B5 – cena – nowe czy pompowtryski 1.9 TDI 105 KM – nowe, to jedne z kluczowych zapytań, jakie powinniśmy zadać chociażby na platformie Allegro. Jazda Volkswagenem z uszkodzonym systemem pompowtryskiwaczy z biegiem czasu może stać się wręcz uniemożliwiona, dlatego warto kupić zamienniki bądź poddać regeneracji przykładowo pompowtryskiwacze 1.9 TDI 105 KM. Cena za tę usługę jest sumą diagnostyki oraz montażu, wiążąc się z przywróceniem możliwości komfortowego i bezpiecznego użytkowania samochodu.

Pompowtryskiwacze są nierozerwalnie związane z koncernem Volkswagen Auto Group
Pompowtryskiwacze VW

4. Pompowtryskiwacze Bosch

Pompowtryskiwacze Bosch mają trzy generacje, których właściwości omówimy poniżej. Sterowane elektronicznie pompowtryski pierwszej generacji wyprodukowano po raz pierwszy w 1994 roku, a osoby ze świata motoryzacji były pod wrażeniem poziomem sterowania wtrysku. Producent zadedykował pierwszą generację pompowtryskiwaczy pojazdom wyposażonym w dwa zawory przypadające na cylinder. Inne rodzaje pompowtryskiwaczy to pompowtryski Bosch drugiej oraz trzeciej generacji. Drugie pokolenie pompowtrysków charakteryzowało się mniejszymi rozmiarami, niż ich poprzednicy oraz wykorzystaniem dodatkowej śruby mocującej, dzięki czemu znalazły zastosowanie w silnikach z szesnastoma zaworami. Generacja III pompowtryskiwaczy Bosch jest natomiast dedykowana samochodom ciężarowym. Współcześnie nadal dużą popularnością odznaczają się pompowtryskiwacze Bosch 2.0 TDI, natomiast dużym zainteresowaniem użytkowników pompowtryskiwaczy Bosch – regeneracja tego systemu wtrysku paliwa. Gdzie zakupić nowe pompowtryskiwacze Bosch? Sklep, w którym możemy znaleźć pompowtryski, często jest zlokalizowany w autoryzowanej pracowni, która jednocześnie zajmuje się diagnostyką i naprawą pompowtrysków. Produkowane przez znaną na całym świecie firmę układy polegające na połączeniu pompy i wtryskiwacza to struktury, które można poddawać naprawie. Koncern Bosch realizuje program Bosch eXchange, dzięki któremu mamy pewność co do jakości zregenerowanych pompowtrysków. Gdzie zakupić najrzetelniej zregenerowane pompowtryskiwacze Bosch? Warszawa, Poznań, Wrocław czy Lublin często korzystają z usług stalowowolskiej pracowni, która działa wysyłkowo na terenie całego kraju. Ile trzeba zapłacić za pompowtryskiwacze? Cena produktu jest uzależniona od ich stanu. Nowy pompowtryskiwacz będzie znacznie droższy, natomiast pompowtrysk po regeneracji będzie działał z identyczną precyzją za niższą cenę.

5. Pompowtryskiwacz Siemens

Popularnością w świecie motoryzacji cieszą się także pompowtryskiwacze Siemens, warto jednak podkreślić, że aktualnie powinniśmy nazywać je pompowtryskami Continental VDO, gdyż właśnie ten koncern w 2006 roku przejął Siemensa. Nazwą, która aktualnie funkcjonuje, jest także Siemens VDO. Niezależnie od nazewnictwa, mamy na myśli pompowtryskiwacze trzeciej generacji, które działają na zasadzie siłownika sterowanego w sposób piezoelektryczny. Siłownik ten odpowiada za poruszanie się iglicy, co warunkuje skuteczną pracę pompowtrysku. Jeśli dojdzie do uszkodzenia, jako jedyne rozwiązanie polecamy regenerację pompowtryskiwaczy, gdyż ich producenci nie udostępniają na rynku zamienników. Mimo tego, że kierowcy często kierują do nas zapytania o to, ile kosztują pompowtryskiwacze 2.0 TDI 170KM nowe, zakup tego typu nie byłby opłacalny. Pompowtryski o numerze 03g130073t to mechanizm, który często można zakupić w postaci zregenerowanego elementu, przed zakupem należy jednak sprawdzić, czy dokonujemy zakupy ze sprawdzonego miejsca. Kiedy musimy zacząć szukać pompowtryski 2.0 TDI BMN bądź pompowtryski Passat B6 2.0 TDI 240 KM? O konieczności wymiany bądź regeneracji pompowtrysków decyduje wystapienie konkretnych symptomów ich awarii. Objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy to jedne z najbardziej charakterystycznych oznak. Po demontażu pompowtrysków Continental już na pierwszy rzut można dostrzec nieprawidłowości w mechanicznej budowie uszczelnień – mogą być one wytarte, poszarpane, przypalone bądź pokryte perforacjami. Sytuację tę określa się często jako uszkodzone o-ringi na pompowtryskach, objawy ich natomiast zaburzają działanie całego układu. Każda z wcześniej wymienionych okoliczności znacząco wpływa na zaburzenie pracy pompowtrysku, gdyż w przypadku uszkodzenia jej struktury nie jest możliwe zachowanie stałych parametrów ciśnienia pompowtryskiwacza. Czy problemy z układem wtryskowym mogą wynikać z tego, że mamy źle ustawione pompowtryskiwacze? Objawy, jakimi się charakteryzuje ta awaria, również skłaniają nas ku udzieleniu przeczącej odpowiedzi na pytanie, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem. Optymalnie ustawione pompowtryskiwacze dostarczają odpowiednie dawki paliwa we właściwym czasie. W przypadku utraty precyzji regulacji pompowtrysku dochodzi do nierównej pracy silnika, który otrzymuje nieodpowiednie ilości oleju napędowego. Wskutek źle ustawionych pompowtrysków Siemens możliwe jest nawet zatarcie jednostki napędowej. Wówczas oprócz zapytania typu: pompowtryski Passadt B5 2.0 Tdi – cena, będziemy musieli rozejrzeć się także za nowym silnikiem, co wróży kosztami rzędu kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Warto mieć na uwadze, że w przypadku silnika 2.0 TDI, pompowtryski i objawy, jakie niesie za sobą ich awaria, nie są błahostką. Jeśli pompowtryskiwacze nie działają prawidłowo, możemy uszkodzić turbosprężarkę, elementy układu recyrkulacji spalin, koło dwumasowe, łańcuch rozrządu, a także filtr cząstek stałych DPF/FAP. Uszkodzony pompowtrysk i objawy Passat B6 to sytuacja, na którą należy natychmiastowo reagować, gdyż daje nam to szansę na uniknięcie kosztownych, skomplikowanych i długotrwałych napraw. W przypadku elementów produkcji Siemensa, pompowtryski na zimnym silniku także nie będą działać właściwie. Powtórzmy zatem pytanie – czy warto montować nowe pompowtryskiwacze? Cena fabrycznie nowych zamienników jest bardzo wysoka, natomiast ich dostępność – niska. Dlatego też warto oddawać pompowtryskiwacze Continental VDO do regeneracji, gdyż specjaliści w autoryzowanych serwisach posiadają odpowiednie umiejętności oraz aparaturę, aby przywrócić im sprawność. Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy 1.9 TDI i sposoby na ich zniwelowanie to często także kolejna pozycja w ofercie standaryzowanych serwisów.

Pompowtryskiwacze Siemens cieszą się wyjątkowo szybką reakcją
Pompowtryskiwacz Siemens

6. Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 105KM – cena

Interesującą ciekawostką na temat popularnego wśród samochodów na drogach kraju silnika 1.9 TDI jest to, że mamy do czynienia z ponad czterdziestoma wersjami tej jednostki napędowej. Wielu z nas kojarzy 1.9 TDI z niezawodnością, do której przyczynia się zastosowanie w tym silniku systemu pompowtryskiwaczy. Wizję tę nieznacznie zaburza wersja wyposażona w 105 koni mechanicznych, gdyż akurat to 1.9 TDI często ulegało awariom. Okazuje się, że przyczyną zakończenia pracy pojazdu był korbowód, który doprowadzał całkowitej destrukcji jednostki napędowej. Oznaczany symbolem BXE wariant silnika jest podatny na możliwość zatarcia panewek oraz, niestety, usterki w układzie wtrysku paliwa. Co powinno zaniepokoić użytkowników wyposażonego w 105 koni silnika 1.9 TDI? Objawy wskazujące na uszkodzone pompowtryski to znaczne spadki mocy pojazdu, trudności z uruchomieniem silnika oraz wytwarzaniem dużych ilości spalin o wysokiej zawartości sadzy i czarnym zabarwieniu. W modelu Volkswagen Passat B6 1.9 TDIO 105 KM pompowtryski będą dawać identyczne objawy, a jako rozwiązanie problemu podpowiadamy skuteczną i niedrogą opcję, jaką jest regeneracja pompowtryskiwaczy. Niektórzy decydują się na zakup nowych pompowtryskiwaczy, niekiedy jest to wymuszone uszkodzeniami mechanicznymi w ich obrębie, jednakże pompowtryski 1.9 TDI 105 KM nowe i ich cena mogą nas zaskoczyć wysokością. Produkowana w latach 2003-2008 jednostka napędowa 1.9 TDI 105 KM wyposażona w pompowtryskiwacze to silnik, do którego należy podchodzić z dużym dystansem, gdyż często występujące poważne awarie uznaje się za rezultat wady fabrycznej.

Pompowtryskiwacze znajdziemy także w silnikach 1.9 TDI
Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 105KM - Cena

7. Pompowtryskiwacze objawy

Z jakich przyczyn dochodzi do sytuacji, w której pompowtryskiwacze ulegają uszkodzeniom? Wyobraźmy sobie, że dopływ paliwa do silnika w użytkowanym przez nas pojeździe jest zaburzony. Jeśli „serce” samochodu nie dostanie oleju napędowego, zacznie pracować nierówno, szarpać i przerywać. W rzeczy samej są to jedne z najbardziej charakterystycznych oznak, że w układzie pompowtrysku dochodzi do nieprawidłowości. Nierówna praca jednostki napędowej jest realizowana zarówno podczas obciążenia, jak i na biegu jałowym, pompowtryski na zimnym silniku również będą odmawiać współpracy. Wiązka pompowtryskiwaczy i objawy awarii przerwania połączenia z elektrozaworem również wyrażają się w przerywanej pracy silnika, generuje się proces spalania stukowego, a jazda samochodem przestaje dawać nam satysfakcję. Pogorszenie kultury pracy silnika może stanowić sygnał ostrzegawczy dotyczący awarii innych układów niż pompowtryski, jednakże to właśnie pompowtryskiwacze należy sprawdzić jako pierwsze, najlepiej korzystając z oferty autoryzowanego serwisu zajmującego się diagnostyką oraz naprawą pompowtrysków Bosch, Siemens, Delphi i Denso. Co może nas poinformować, że mamy uszkodzone oringi na pompowtryskach? Objawy tożsame z tą sytuacją to z pewnością zwiększanie się poziomu oleju silnikowego, do którego w rzeczywistości przedostaje się olej napędowy. Sytuacja ta powinna wzbudzić naszą czujność, gdyż olej tankowany na stacjach paliwa powoduje utratę właściwości smarnych oleju silnikowego, co może stanowić bezpośrednią przyczynę zatarcia silnika. Wtedy, gdy podnosi się poziom oleju w jednostce napędowej, niemalże proporcjonalnie maleje poziom oleju napędowego. Źle ustawione pompowtryski? Objawy typowe dla tej sytuacji są zbliżone do opisywanych oznak, można jednak dodać do nich kopcenie z rury wydechowej pojazdu oraz falowanie obrotów, czyli naprzemienne przyjmowanie wysokich i niskich wartości prędkości obrotowych bez przyczyny. Cechami, które wymieniliśmy, charakteryzuje się na przykład uszkodzony pompowtrysk Passat B6. Jeśli wśród problemów z pojazdem znajdziemy awarie filtra cząstek stałych DPF/FAP, turbosprężarki, filtrów, łańcucha rozrządu czy koła dwumasowego, warto sprawdzić, czy przyczyną nie były nieprawidłowości w działaniu pompowtryskiwaczy. Aktualnie obserwuje się coraz bardziej rozsądne i odpowiedzialne podejście użytkowników samochodów do ich napraw. Coraz bardziej zaawansowane systemy elektroniczne w pojazdach, konieczność pokonywania długich tras oraz dostępność wyspecjalizowanych w określonych dziedzinach pracowni samochodowych sprawia, że staramy się obserwować i rozpoznawać objawy usterek od razu, gdy tylko wystąpią. Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI to punkt wyjścia do naprawy bądź regeneracji systemu pompowtrysku, które polecamy przeprowadzać jedynie w sprawdzonych serwisach.

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy są bardzo charakterystyczne i nie wolno ich ignorować
Pompowtryskiwacze - Objawy

8. Przyczyny awarii pompowtryskiwaczy

Spróbujmy wymienić czynniki, które pośrednio bądź bezpośrednio wpływają na uszkodzenia pompowtrysków. Dlaczego dochodzi do zniszczenia końcówki pompowtryskiwacza, nieszczelności pompowtrysku czy uszkodzenia uszczelek? Z racji tego, że pompowtryski zajmują się przekazywaniem paliwa pod dużym ciśnieniem do komory spalania, jednym z czynnikiem wpływających na usterki jest właśnie olej napędowy. Jeśli znajdują się w nim zanieczyszczenia, pyły bądź zbyt duże zawartości określonych składników, elementy pompowtrysku mogą zostać naruszone i zepsute. Niepokojące objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy biorą się najczęściej z wytarcia, rozerwania lub zaburzenia struktury tworzywa uszczelek. Co można zaradzić na uszkodzone oringi na pompowtryskach? Objawy ich zużycia były dla producentów kwestią niemalże oczywistą, dlatego też zadbano o produkcję zestawów naprawczych, w których zawarto pełen komplet uszczelnień. Dzięki prostej operacji wymiany uszczelniaczy, lejący pompowtrysk i objawy jego nieszczelności nie będą już źródłem niepokoju. Nawet w sytuacji, gdy pilnujemy częstych wymian filtrów paliwa oraz oleju silnikowego, jeździmy stosując się do zasad eco-drivingu oraz tankujemy olej napędowy znakomitej jakości, pompowtryskiwacze mogą ulec zużyciu. Wówczas pompowtryski na zimnym, ani nawet na ciepłym silniku nie będą pracowały właściwie, dostarczając nieprawidłowe dawki paliwa. Mamy nadzieję, że informacje na temat tego, jakie są przyczyny i objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI pomogą w udzieleniu stanowczej przeczącej odpowiedzi na pytanie o to, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem.

Przyczyny powstawania usterek w pompowtryskiwaczach są różne i trzeba zwracać na nie uwagę
Przyczyny awarii pompowtryskiwaczy

9. Pompowtryskiwacze – cena

Ile będziemy musieli zapłacić za pompowtryskiwacze? Czy koszt zakupu nowych pompowtrysków różni się od ceny do zapłaty za pompowtryskiwacze po regeneracji? Zależnie od stanu pompowtrysków, zapytanie typu pompowtryskiwacze 1.9 TDI 105 KM – cena, może poskutkować zróżnicowanymi odpowiedziami. Na szczęście, wymiana pompowtrysków jest koniecznością dość rzadko – pompowtrysk musiałby zostać całkowicie zniszczony. Wielu kierowców może potraktować to jako ulgę, gdyż regeneracja pompowtrysków to w pełni skuteczna i o wiele tańsza usługa, podobnie jak regulacja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI, cena regulacji również jest niska. Diagności decydują jednak w określonych sytuacjach, że trzeba wymienić pompowtryskiwacze. Cena nowych pompowtrysków oraz samej usługi wymiany to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Najczęściej jednak regeneracja pompowtryskiwaczy Kraków czy regeneracja pompowtrysków Stalowa Wola to usługa wystarczająca do przywrócenia sprawności systemu pompowtrysku.

Cena pompowtryskiwaczy jest różna - jak cena ich regeneracji - zależy od wielu czynników
Pompowtryskiwacze - cena

Współpraca pompy i wtryskiwacza

Pompowtryskiwacze, godna konkurencja układu Common Rail, cechują się precyzją wtrysku paliwa oraz generowaniem imponujących osiągów pojazdów, dlatego też mają wielu zwolenników. Postanowiliśmy oddać w Twoje ręce szczegółowe opracowanie dotyczące pompowtrysków, gdyż można je często spotkać w licznych pojazdach wyprodukowanych przed 2008 rokiem. Mamy nadzieję, że w razie awarii pompowtrysków rozpoznanie objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu, a jako miejsce naprawy wybierzesz autoryzowany, specjalistyczny serwis.

W pompowtryskiwaczach współpracują pompy i wtryskiwacze
Współpraca pompy i wtryskiwacza
Udostępnij wpis

Komentarze

ZbyCh

Wystawiono 3 miesiące temu

Witam, czy jest możliwość sprawdzenia i regeneracji czterech pompowtryskiwaczy SIEMENS 03G130073T do silnika BMR

Czy ta opinia była pomocna?

Arek

Wystawiono 5 miesiecy temu

Witam potrzebuje pilnie oddać pompowtryskiwacze do regeneracji do mojego samochodu (03G130073T) niestety nie wiem który dokładnie jest uszkodzony wiec trzeba to dokładnie sprawdzić. Jak obywa się ten proces ? Czy jest możliwa wysyłka za granice ? I jakie są to mniej więcej koszta?

Czy ta opinia była pomocna?

Miłosz

Wystawiono pół roku temu

@Robert Dzień dobry, ostateczny koszt regeneracji pompowtrysków ustala się po ich diagnostyce. Czas realizacji usługi wynosi zazwyczaj 1 dzień roboczy. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono pół roku temu

Witam, ile będzie kosztować wtryskiwacz po regeneracji o nr 03G130073T lub ile będzie kosztować regeneracja i jaki czas będzie trwać?

Czy ta opinia była pomocna?

Bartłomiej

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacz, zwany także jednostką wtryskową, to połączenie pompy wysokiego ciśnienia z wtryskiwaczem. Jest to jedno z najważniejszych urządzeń w układzie wtrysku paliwa w silnikach diesla. Pompowtryskiwacz jest odpowiedzialny za wtryskiwanie paliwa do cylindrów silnika w odpowiedniej ilości i we właściwym czasie, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy silnika. Pompowtryskiwacze składają się z kilku podstawowych elementów, takich jak: • Pompa wysokiego ciśnienia, która jest odpowiedzialna za podanie paliwa do wtryskiwacza pod odpowiednim ciśnieniem • Wtryskiwacz, który jest odpowiedzialny za rozpylanie paliwa do cylindrów silnika • Układ elektronicznego sterowania, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie pracy pompowtryskiwacza oraz dostarczanie odpowiednich sygnałów do jego poszczególnych elementów. • Elektrozawór, który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie końcówki wtryskiwacza Pompowtryskiwacze są bardzo skomplikowane i precyzyjne urządzenia, które mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu podczas normalnej eksploatacji.

Czy ta opinia była pomocna?

kopran@o2.pl

Wystawiono 3 lata temu

Mam 2.0 TDI passat z 2007 roku 170 kM. Pompowtryskiwacze piezoelektryczne Siemens-a. Pół roku temu poszły do "regeneracji" bo niepokojące objawy typu biały dym z rury wydechowej, trudności z odpalaniem na "zimnym" a później nawet szarpanie przy zmianie biegów (skrzynia DSG), szczególnie przy redukowaniu z 3 biegu na 2. Po "regeneracji" polegającej na czyszczeniu, kultura pracy silnika poprawiła się, ale kopcenie nadal występuje. Raz mocniej, raz słabiej i jakby bez jakiejś określonej przyczyny. Czasem jak dostanie po garach, a czasem jak jadę spokojniutko - nie ma to specjalnego znaczenia... Pytanie brzmi: Czy to nadal wina pompowtrysków, czy trzeba je po prostu ustawić? Ile by kosztowała u Was regeneracja?

Czy ta opinia była pomocna?

buma

Wystawiono 4 lata temu

Mam w swoim aucie pompowtryskiwacze, regenerowałam je już tutaj i jestem bardzo zadowolona!!

Czy ta opinia była pomocna?

Jaga

Wystawiono 4 lata temu

Ile gwarancji dajecie na regenerację pompowtryskiwaczy? Dziękuję za odpowiedz

Czy ta opinia była pomocna?

Marcin

Wystawiono 4 lata temu

Pompowtryskiwacze wydajniejsze ale niestety są droższe od wtrysków, regeneracja ich też znacznie droższa od wtryskiwaczy. Ale jak ktoś jest miłośnikiem grupy VAG jak ja to musi się liczyć z tym,że we większości modeli znajdują się waśnie pompowtryski:)

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono 4 lata temu

Cieszę się, że udało mi się zregenerować pompowtryskiwacze i uniknąłem dużego kosztu zakupu nowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Ktoś Ważny

Wystawiono 5 lat temu

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Te wtryski są takie drogie a pompowtryskiwacze były lepsze. Na przykład w passatach

Czy ta opinia była pomocna?

Kalstero

Wystawiono 5 lat temu

Naprawdę ciekawy opis! Dobrze wiedzieć, jak zdiagnozować pompowtryskiwacze już po pierwszych objawach. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo złota :D

Czy ta opinia była pomocna?

aro997

Wystawiono 5 lat temu

@34kajka a kto ci tak powiedział? Oczywiście że można naprawić cały komplet pompowtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

nyska

Wystawiono 5 lat temu

Wow wyczerpujący temat artykuł. Takich trzeba więcej!

Czy ta opinia była pomocna?

Rysia

Wystawiono 5 lat temu

Ja w swoim aucie mam pompowtryski i wszystko działa idealnie :)

Czy ta opinia była pomocna?

Mietek

Wystawiono 5 lat temu

@Nikoś no pewnie że bardziej opłaca się zregenerować stare, mniejsze koszty na pewno, a też będą działać prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Artur

Wystawiono 5 lat temu

@34kajka poważnie ;) jeśli uszkodzi ci się jeden pompowtrysk, to go wymieniasz i po sprawie, ale z doświadczenia dodam, że najlepiej wszystko robić w komplecie, bo nigdy nie wiesz ile podziałają pozostałe pompowtryskiwacze

Czy ta opinia była pomocna?

Miś

Wystawiono 5 lat temu

Ja mam u siebie pompowtryski i jak narazie jestem z auta zadowolony.

Czy ta opinia była pomocna?

Nikoś

Wystawiono 5 lat temu

A więc jednak nie opłaca się kupować nowych pompowtrysków... ;c

Czy ta opinia była pomocna?

34kajka

Wystawiono 5 lat temu

wszystko fajnie wytlumaczone a jak to jest z pompowtryskami, poważnie można wymienić tylko jeden popsuty, a nie komplet?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki