Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY | NAPRAWA WTRYSKIWACZY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompowtryskiwaczy oraz naprawa wtryskiwaczy to działania, które pozwalają na przywrócenie właściwej funkcjonalności tych podzespołów. W ramach regeneracji pompowtrysków, poddawane są one dokładnemu czyszczeniu oraz wymianie uszkodzonych elementów, co pozwala na zachowanie pełnej wydajności, poprawę osiągów samochodu, zmniejszenie emisji spalin oraz redukcję zużycia paliwa. Naprawa wtryskiwaczy to znacznie tańsze rozwiązanie niż zakup nowych podzespołów, a dzięki temu, że są one wykonywane przez specjalistów, gwarantują one pełną jakość i niezawodność. Warto korzystać z usług renomowanych warsztatów, które posiadają odpowiednie doświadczenie oraz wyposażenie, umożliwiające kompleksową regenerację i naprawę podzespołów.

Układy zasilania Common Rail vs. Pompowtrykiwacze

Proekologiczne wymagania dotyczące konstrukcji jednostek napędowych współczesnych pojazdów samochodowych spowodowały konieczność wdrożenia nowoczesnych układów zasilania silników o zapłonie samoczynnym. Jednym z takich rozwiązań jest układ zasilania, który pozwala na oddzielenie procesu wytwarzana wysokiego ciśnienia odbywające się poza cylindrem i od procesu wtrysku paliwa. Układami tymi są szeroko stosowane zasobnikowe układy zasilania Common Rail w silnikach ZS. Nazwa „Common Rail” pochodzi z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wspólną szynę”. Właśnie od tego charakterystycznego elementu, jakim jest zasobnik, (akumulator paliwa), w którym gromadzone jest paliwo pod wysokim ciśnieniem, wywodzi się nazwa tego typu układu zasilania. Naprawa wtryskiwaczy Common Rail i pomp odbywa się w naszym serwisie na maszynach i stołach probierczych firmy Bosch EPS 815, EPS 708 i EPS 205. Dodatkowo regenerację pompowtryskiwaczy wykonujemy z zastosowaniem przystawki Cambox.

Naprawa wtryskiwaczy:

naprawa wtryskiwaczy

Początki układu zasilania Common Rail (w skrócie CR) sięgają 1987 roku, kiedy to rozpoczęły się prace badawcze w firmie Magneti Marelli we Włoszech. Dalsze doskonale-nie do roku 1994 i prace nad układem odbywały się w ośrodkach badawczych Fiata i były to wtryski Bosch. Następnie rozwojem układu zajęła się firma Bosch, która w roku 1997 wdrożyła powyższe rozwiązanie do produkcji seryjnej, a pierwszymi modelami samochodów osobowych, w których pojawił się ten rodzaj układu zasilania była Alfa Romeo 156 i Mercedes C 220 CDI. Do tej pory powstały już trzy generacje zasobnikowych układów zasilania, a każda z kolejnych poszczególnych generacji charakteryzuje się coraz większym ciśnieniem wtrysku osiągającym wartość od 200 do 220 MPa. Obecnie wtryski osiągają nawet 250 MPa. W porównaniu z tradycyjnymi układami zasilania silników ZS bazującymi na pompie wtryskowej wytwarzającej ciśnienie zależne od prędkości obrotowej, które nie było powtarzalne w kolejnych cyklach pracy, układy zasilania Common Rail pozwoliły na wyeliminowanie niekorzystnych zjawisk przy jednoczesnym ograniczeniu emisji toksycznych związków spalin oraz poprawie charakterystyki pracy silników ZS.


Układ Common Rail

Silniki z układem zasilania Common Rail stały się znacznie mniej hałaśliwe i dużo bardziej oszczędne w eksploatacji. W głównej mierze przyczynił się do tego stanu 10-krotny wzrost ciśnienia wtrysku paliwa w stosunku do klasycznych rozwiązań, oraz zastosowanie podziału dawki wtryskiwanego paliwa w jednym cyklu na części, powodując poprawę procesu spalania i ograniczenia jednostkowego zużycia paliwa. Dzięki temu układy zasilania z pompą wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczami elektromagnetycznymi lub piezoelektrycznymi CR są obecnie najczęściej stosowanymi układami wtryskowymi we współczesnych silnikach ZS pojazdów samochodowych, a tradycyjne układy zasilania odchodzą powoli w zapomnienie. Warto wspomnieć, że regeneracja pompy wtryskowej lub czyszczenie wtryskiwaczy tego typu jest bardzo skuteczną metodą odnowy tych podzespołów. Jeżeli czyścimy wtryskiwacze i nie osiągają mimo to żądanych fabrycznych parametrów, to w tym przypadku regeneracja wtrysków CR jest konieczna i wiąże się z wymianą uszkodzonych części na nowe. Jednocześnie ze względu na swoją korzystną specyfikację układy CR uważane są za przyszłościowe, ponieważ umożliwiają swobodną regulację ciśnienia wtrysku oraz dowolną regulację procesu wtrysku paliwa. Układy te najłatwiej będzie można dostosować do przyszłościowych wymagań z zakresu osiągów silnika, hałasu oraz norm emisji spalin. Konkurencją dla tego typu rozwiązania mogą być tylko układy z pompowtryskiwaczami, które cechują się niższymi kosztami wytwarzania, ale tylko w przypadku silników z małą liczbą cylindrów.

Regeneracja pompowtryskiwaczy:

regeneracja pompowtryskiwaczy

W niniejszym rozdziale przedstawiono szczegółowy opis budowy układu zasilania Common Rail wraz z ogólnym opisem zasady jego działania, uwzględniając przegląd rozwiązań konstrukcyjnych czołowych producentów, takich jak: Bosch, Delphi, Denso oraz Siemens. Dużo interesujących informacji o naprawie pompowtryskiwacza, eksploatacji, uszkodzeniach i budowie jest dla porównania na naszej stronie www.regeneracja-pompowtryskiwaczy.pl , do której obejrzenia gorąco zachęcamy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maksymilian

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pompowtryskiwaczy to proces naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów pompowtryskiwaczy. Pompowtryskiwacze są specjalnym rodzajem wtryskiwaczy, które łączą w sobie funkcję pompy i wtryskiwacza w jednym urządzeniu. Są one stosowane w układach wtryskowych Common Rail. Podczas regeneracji pompowtryskiwaczy, specjaliści mogą sprawdzić i naprawić różne elementy pompowtryskiwacza, takie jak: • cylindry i tłoki • łożyska • koła zębate • trzpienie • elektronika Regeneracja pompowtryskiwaczy jest często tańszym rozwiązaniem niż ich wymiana na nowe, ponieważ polega na naprawie lub wymianie tylko uszkodzonych elementów. Cena regeneracji pompowtryskiwaczy może różnić się w zależności od marki i modelu pojazdu, a także od zakresu naprawy. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z specjalistą i uzyskać dokładny kosztorys naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Olaf

Wystawiono 4 lata temu

Po przeczytaniu wiem, że jesteście konkretni. Czy jest szansa na regeneracje pomp wtryskowych w Warszawie?

Czy ta opinia była pomocna?

Bumblebee

Wystawiono 5 lat temu

Krótki artykuł, ale bardzo fajnie napisany :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki