Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pawlik - CZYSZCZENIE POMPOWTRYSKIWACZY - Autoryzowany Bosch Diesel Service

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Czyszczenie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czyszczenie pompowtryskiwaczy to ważny proces w utrzymaniu sprawności silnika i jego osiągów. Autoryzowany Bosch Diesel Service oferuje wysokiej jakości usługi czyszczenia pompowtryskiwaczy, które obejmują dokładne oczyszczenie wtryskiwaczy z wszelkich zanieczyszczeń i osadów. Specjalistyczne narzędzia i technologie używane przez autoryzowany serwis zapewnia skuteczne czyszczenie, a także diagnozowanie i naprawę problemów związanych z wtryskiem paliwa. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni i posiadają doświadczenie w pracy z systemami wtryskowymi, co pozwala na kompleksową obsługę klienta. Czyszczenie pompowtryskiwaczy pozwala na poprawę wydajności silnika, zmniejszenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji spalin. Pompowtryskiwacze to niezwykle trwały układ mechanicznego wtrysku paliwa w silnikach z zapłonem samoczynnym, czasem ulegający jednak zanieczyszczeniom i wyeksploatowaniu wtedy zachodzi konieczność regeneracji w Serwisie Boscha.
(Rzeszów - Podkarpackie, Mielec, Jaworzno, Kraków, Krosno, Lublin, Katowice, Suchedniów, Warszawa, Łódź, Tuchola, Iława, Bochnia, Radom, Szczecin, Gdańsk, Reda, Białystok, Iława, Krotoszyn, Poznań, Wrocław, Tarnów, Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Rybnik - Śląskie, Bydgoszcz, Częstochowa, Opole, Tuchola, Bochnia, Nowa Huta, Wałbrzych, Katowice, Olsztyn, Elbląg, Gdynia, Sochaczew, Legnica, Koszalin, Lubartów i wiele innych miast - codziennie odbieramy naszym kurierem pompowtryskiwacze do naprawy i regeneracji).

1. Początki pompowtrysków

Pompowtryskiwacze zaczęły pojawiać się w samochodach osobowych, ciężarowych i dostawczych pod koniec ubiegłego wieku dzięki grupie Volkswagen Aktiengesellschaft, która postanowiła stworzyć lepszy od ówcześnie stosowanych system zasilania wysokoprężnych jednostek napędowych, będących coraz popularniejszym wyborem w przypadku pojazdów osobowych. Ich budowa opiera się o połączenie pompy i wtryskiwacza oraz dodanie sterującego ich pracą elektrozaworu.

2. Działanie pompowtryskiwaczy w silniku Diesla

Praca pompowtryskiwacza zaczyna się w momencie zainicjowania fazy wtrysku wstępnego, następującego wraz z przesunięciem tłoczka do dołu cylindra pompy i uruchomieniem przez sterownik elektrozaworu. Po jego uruchomieniu iglica elektrozaworu zostaje wypchnięta z gniazda, co skutkuje zamknięciem przepływu pomiędzy komorą wysokiego ciśnienia a otworami wlotowymi. Gdy tłoczek pompy kontynuuje swój spadek, wzrasta ciśnienie i sprężyna wewnętrzna wtryskiwacza zostaje ściśnięta od dołu, podnosząc w ten sposób iglicę wtryskiwacza, co owocuje wykonaniem wtrysku wstępnego do komory spalania. Ciśnienie wzrasta do momentu, w którym sprężyna wewnętrzna ulega ściśnięciu także od góry, co pozwala na uchylenie zaworu przelewowego i drastyczny spadek ciśnienia w pompowtryskiwaczu, dzięki czemu iglica wtryskiwacza wraca do swojej pierwotnej pozycji, przylegając ponownie do gniazda.
W momencie zakończenia ruchu powrotnego przez iglicę wtryskiwacza rolka dźwigni odpowiedzialnej za napęd urządzenia trafia na ostre załamanie znajdującej się na wałku rozrządu krzywki, co wywołuje ponowny, lecz dużo szybszy ruch tłoczka pompy w dół, owocujący natychmiastowym wzrostem ciśnienia do wartości, która ściska sprężynę wewnętrzną z obu stron. Zawór nie jest w stanie doprowadzić do natychmiastowego spadku ciśnienia, ponieważ siła jest zbyt duża, dzięki czemu dochodzi do wtrysku zasadniczego, po którym cykl pracy pompowtryskiwacza zostaje zakończony i powraca do fazy wtrysku wstępnego.
Pompowtryskiwacze są trwałymi urządzeniami zdolnymi do pokonywania dużych przebiegów, w momencie pojawienia się na rynku był to także najlepszy system zasilania silników wysokoprężnych, a to za sprawą osiąganego ciśnienia na poziomie 2000 barów. Pompowtryskiwacze są rozwiązaniem pozwalającym na największe obniżenie spalania przy jednoczesnym wzroście wydajności jednostki napędowej i odpornym na złej jakości olej napędowy, jednak nie są w stanie pracować przy większej ilości faz wtrysku i znacząco komplikują konstrukcję głowicy silnika, zwiększając tym samym koszty serwisowania w razie jakiejkolwiek awarii.
W przypadku wystąpienia problemów z zapłonem, nierównomierną pracą, czy gaśnięciem silnika czasami wystarczającym rozwiązaniem jest czyszczenie pompowtryskiwaczy w Autoryzowanym Bosch Diesel Service, które da się wykonać w przydomowym garażu, wykorzystując specjalnie w tym celu wytworzone urządzenia zapobiegające zapowietrzeniu układu, jednak lepszym wyjściem jest oddanie pojazdu lub samych pompowtryskiwaczy do profesjonalnego zakładu Bosch Serwis, w którym każde urządzenie zostanie dokładnie wyczyszczone i przy okazji sprawdzone przez fachowców, ponieważ może okazać się, iż samo czyszczenie nie pomoże. Wtedy można przeprowadzić dokładną diagnostykę i wymienić podczas regeneracji wszystkie wadliwe części pompowtryskiwaczy Bosch, co jest znacznie tańszą opcją od zakupu nowych egzemplarzy, których ceny wahają się od 800 do nawet 3000 złotych za sztukę.

A może czyszczenie pompowtryskiwaczy liqui moly, STP - czy na pewno skuteczne?

To często zadawane pytanie – można próbować efekty w praktyce są różne, zależy to od stopnia i rodzaju zanieczyszczenia pompowtryskiwacza.

Udostępnij wpis

Komentarze

Radzio

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie pompowtryskiwaczy jest ważnym elementem utrzymania prawidłowego działania silnika diesla. Autoryzowany Bosch Diesel Service Pawlik specjalizuje się w naprawie i konserwacji silników diesla, w tym również w czyszczeniu pompowtryskiwaczy. Serwis oferuje profesjonalną obsługę i korzysta z najnowszych narzędzi i technologii, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty.

Czy ta opinia była pomocna?

bob

Wystawiono 4 lata temu

Ja dolałem do baku liqui moly i auto od tamtej pory odżyło, ale i tak chciałbym sprawdzić te wtryskiwacze. Na kiedy można się do Państwa umówić na sprawdzenie wtrysków?

Czy ta opinia była pomocna?

Szakalaka

Wystawiono 4 lata temu

Samo czyszczenie pompowtryskiwaczy tak na prawdę niewiele pomaga, ja jako mechanik zalecam wykonanie kompleksowej regeneracji pompowtrysków i oczywiście najlepiej wykonać to na oryginalnych częściach Bosch.

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 4 lata temu

Wasz bosch serwis w Stalowej Woli to naprawdę świetne miejsce. Dajecie samochodowi drugie życie, ja regenerowałem u was turbinę akurat.

Czy ta opinia była pomocna?

Warszawa Samuel

Wystawiono 5 lat temu

Warsztat diesel service pawlik i opinie jakie o nim krążą są różne, ale jednocześnie ciężko znaleźć kogokolwiek lepszego, nie bardzo miałem cokolwiek do stracenia, więc czemu by nie spróbować. Jak się okazało regeneracja wtryskiwaczy bosch przebiegła w sposób nienaganny, auto pracuje jak nowe, a na wszystko są papiery. Nie dołączyłem jakiegoś dokumentu z mojej strony to załatwiliśmy to w 30 sekund przez maila. Tak się to powinno robić.

Czy ta opinia była pomocna?

płyn

Wystawiono 5 lat temu

Jaki płyn do czyszczenia pompowtrysków będzie najbardziej skuteczny? polećcie coś

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki