Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem? Zobacz, jakie są zagrożenia i konsekwencje

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Konsekwencje jazdy z uszkodzonym pompowytryskiem

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ten pompowtryskiwacz źle pracował przy zimnym silniku - po regeneracji działa jak nowy
Czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem? Zobacz jakie są zagrożenia i konsekwencje?

Jazda z uszkodzonym pompowtryskiwaczem może mieć następujące konsekwencje:

  • nieprawidłowe rozpylenie paliwa w cylindrach, prowadzące do spadku mocy silnika,
  • zwiększone zużycie paliwa, co oznacza większe koszty eksploatacji,
  • nierównomierną pracę jednostki, objawiającą się szarpaniem, wibracjami, trudnościami w uruchomieniu silnika lub nieregularnymi obrotami,
  • gromadzenie się osadów w cylindrach i na zaworach, co zwiększa ryzyko uszkodzenia silnika,
  • niepełne spalanie paliwa, co skutkuje zwiększoną emisją szkodliwych substancji.

Wyposażenie samochodów Volkswagena oraz pozostałych pojazdów grupy VAG w pompowtryskiwacze spotkało się z entuzjastycznym odbiorem. Okazało się, że pompowtryski mogące pracować pod ciśnieniem przekraczającym ponad 2000 barów, zapewniają niskie zużycie paliwa oraz doskonałą dynamikę silnika. Formułowane coraz bardziej rygorystycznie normy czystości środowiska sprawiły jednak, że produkcja pompowtryskiwaczy została wstrzymana, spotkać możemy je jednak w samochodach, które liczą kilkanaście lat i nadal sprawnie działają. Jeśli jesteś zainteresowany, jak zachować maksymalnie długą żywotność pompowtryskiwaczy oraz jak sprawdzić pompowtryski, gdy podejrzewamy, że zaczynają pracować niepoprawnie, skorzystaj z opracowanego przez nas artykułu.

Jazda na uszkodzonym pompowtrysku zakończyła się koniecznością regeneracji i naprawy pompowtryskiwacza ze zdjęcia
Konsekwencje jazdy na uszkodzonym pompowtrysku

1. Wyznaczniki poprawnego działania pompowtryskiwacza

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę, chcąc sprawdzić, czy pompowtryskiwacze w naszym samochodzie działają zgodnie z wytycznymi producenta? Jak sprawdzić pompowtryski podczas użytkowania pojazdu na co dzień? Z racji faktu, że każdy rozsądny kierowca sam udzieli sobie odpowiedzi przeczącej na temat tego, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, warto wiedzieć, jakie objawy dają pompowtryski na zimnym silniku oraz jakie sygnały mogą nas informować, że posiadamy nieszczelne oringi pompowtryskiwaczy. Użytkowników diesli powinna zaniepokoić nierówna, a wręcz przerywana praca jednostki napędowej, zwiększone zużycie oleju napędowego oraz wzrost poziomu oleju silnikowego w zbiorniku. Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy 1.9 tdi w Audi bądź Volkswagenie to także kopcenie na czarno, gdy w procesie spalania brakuje tlenu, bądź dymienie pojazdu na biało w przypadku, gdy dojdzie do spalania oleju silnikowego, który przedostał się w sytuacji, gdy są uszkodzone gumki na pompowtryskach. Objawy zużytych bądź uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy to także spalanie detonacyjne, problematyczne uruchamianie samochodu, spadek osiągów bez przyczyny, przerywanie pracy silnika na biegu jałowym oraz nagłe, samoczynne spadki oraz skoki obrotów. Występowanie tych objawów, które najczęściej się łączą, z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na to, że w naszym silniku pracuje lejący pompowtrysk bądź pompowtryskiwacz, który uległ innemu rodzajowi uszkodzenia. Jeśli chcielibyśmy wymienić zatem kryteria poprawności funkcjonowania pompowtrysków w pojazdach wyposażonych w silnik wysokoprężny Diesla, z pewnością można by było je opisać jako równą, harmonijną pracę silnika przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa oraz emitowaniu niewielkiej ilości spalin o dobrej przejrzystości.

Pompowtryskiwacz nie działał poprawnie, więc został wymontowany i zregenerowany.
Wyznaczniki poprawnego działania pompowtryskiwacza

2. Popsute wtryskiwacze a praca sąsiadujących układów

Jeśli w naszej Skodzie bądź Volkswagenie posiadamy uszkodzony pompowtrysk, objawy Passata B6 to nie jedyne uciążliwości, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć. Warto pamiętać, że dyskomfort odczuwany wskutek zużytych, uszkodzonych bądź źle ustawionych pompowtryskow, to zaledwie szczyt góry lodowej, a o wiele istotniejsze są defekty, jakie popsute pompowtryskiwacze powodują w silniku oraz innych układach. Co grozi Audi, Seatowi oraz innym pojazdom, których pracę osłabiają uszkodzone pompowtryskiwacze? Wynikające z awarii pompowtrysków zagrożenia i konsekwencje powinny dać Ci do myślenia. Jeśli nie zareagujesz odpowiednio szybko na objawy pompowtrysków, może dojść do wypalenia tłoków w wyniku spalania detonacyjnego, do zniszczenia skrzyni biegów, uszkodzeń kawitacyjnych czy braku zapłonu. Zapowietrzone pompowtryski uniemożliwiają korzystanie z samochodu, gdyż po prostu nie da się go uruchomić. Specjaliści wymieniają także wyeksploatowane bądź zdezelowane pompowtryskiwacze jako przyczynę usterki świec żarowych, uszkodzenia cylindrów, wzrostu zużycia paliwa, nagromadzenia sadzy i popiołów w filtrze cząstek stałych DPF oraz spadku kompresji jednostki napędowej odznaczającej się zmniejszeniem osiągów. Najbardziej kosztowne usterki wtórne uszkodzonych pompowtrysków przedstawiają się jako rozerwanie turbiny, rozbieganie jednostki napędowej, zatarcie silnika oraz awarie w obrębie układu recyrkulacji spalin. Wymienione uszkodzenia wtórne to już nie błahostki, gdyż wiążą się ze skomplikowanymi naprawami bądź wymianami części, za które przyjdzie nam zapłacić wiele tysięcy złotych. Uszkodzone pompowtryski to zazwyczaj początek o wiele poważniejszych problemów, dlatego też warto zainwestować czas oraz niewielkie kwoty w profilaktykę pompowtryskiwaczy.

Układy w silniku nie będą pracować poprawnie z niesprawnym układem zasilania silnika
Popsute wtryskiwacze a praca sąsiadujących układów

3. Właściwa reakcja na objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Reakcja? Regeneracja! Tymi dwoma słowami warto zachęcić użytkowników pojazdów zasilanych silnikiem wysokoprężnym Diesla to korzystania z usług serwisów specjalizujących się w regeneracji oraz diagnostyce pompowtryskiwaczy. Zakup nowych zamienników wiąże się z utrudnieniami dyktowanymi przez to, że pompowtryskiwacze są trudno dostępne oraz po prostu drogie. Opisywany mechanizm pompowtrysku to struktura o wysokim poziomie zaawansowania, a koszt nowych pompowtrysków nierzadko przekracza wartość pojazdu. Warto mieć na uwadze opcję regeneracji pompowtryskiwaczy, która przywraca im stuprocentową funkcjonalność oraz skuteczność działania, o czym świadczą przeprowadzane po czyszczeniu i wymianie uszczelek pompowtrysków ponowne testy kontrolne. Aby uzyskać długotrwałe efekty procesu regeneracji pompowtryskiwaczy, należy skierować się do serwisu, który dysponuje odpowiednimi maszynami oraz posiada w kadrze fachowców, którzy wiedzą, jak należy diagnozować i czyścić pompowtryskiwacze, oraz w jaki sposób poprawnie zamontować w nich uszczelnienia.

Pierwsze objawy uszkodzenia pompowtryskiwaczy wymagają właściwej reakcji - regeneracji pompowtryskiwaczy
Właściwa reakcja na objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Pompowtryski – optymalna eksploatacja

Pompowtryskiwacze do tej pory mają wielu zwolenników, gdyż często cieszą się opinią wręcz niezniszczalnej struktury. Informacje te uzupełniamy przydatną wskazówką – im szybciej zareagujesz na objawy zużytych wtryskiwaczy, tym mniej wydasz u mechanika. Pompowtryskiwacze w pojazdach grupy VAG to mechanizm, dzięki któremu silnik Diesla może prężnie pracować, jednak konsekwencje użytkowania pojazdu z uszkodzonymi pompowtryskami prowadzą do poważnych uszkodzeń, których naprawa może nas bardzo niemiło zaskoczyć. Najtańszym i najbardziej skutecznym sposobem na uniknięcie opisanych w artykule konsekwencji korzystania z uszkodzonych pompowtrysków jest ich regeneracja. Dzięki temu zabiegowi pompowtryskiwacze posłużą Ci znacznie dłużej.

Dobry stan pompowtryskiwaczy pozwala na optymalną eksploatację
Pompowtryski - optymalna eksploatacja
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Jeżdżenie z uszkodzonym pompowtryskiem jest możliwe, jednak jest to niezalecane i może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem. Uszkodzony pompowtryskiwacz może powodować nieprawidłowe działanie silnika, takie jak brak mocy, nierówna praca lub wycieki paliw. Jeśli pompowtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo, może to prowadzić do niedopasowania ilości paliwa do potrzeb silnika, co może powodować nieefektywną pracę silnika i zwiększone zużycie paliwa. W skrajnych przypadkach, uszkodzony pompowtryskiwacz może prowadzić do uszkodzenia silnika lub innych podzespołów, co jest bardzo kosztowne w naprawie. Dlatego ważne jest, aby uszkodzony pompowtryskiwacz został jak najszybciej wymieniony lub naprawiony przez specjalistę.

Czy ta opinia była pomocna?

Kacper

Wystawiono 4 lata temu

Ja za to muszę sprawdzić pompowtryski, wydaje mi się że są źle ustawione.

Czy ta opinia była pomocna?

Hallo

Wystawiono 5 lat temu

Jakie uszkodzony pompowtrysk daje objawy w volkswagen passat B6 i jak sprawdzić który z nich jest uszkodzony, bo to przecież praktycznie wszystko jest mechaniczne? I co to do ... znaczy zatarty pompowtrysk? Czym on miał się zatrzeć, paliwem?

Czy ta opinia była pomocna?

Luci

Wystawiono 5 lat temu

Genialne zdjęcia! I dobra podpowiedź na temat tego, jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony, ale mimo wszystko zostawię to specom ;d

Czy ta opinia była pomocna?

Artek56

Wystawiono 5 lat temu

Uszkodzony pompowtrysk passat b6 - nikomu nie życzę, wykosztowałem się na naprawę tych pompowtryskiwaczy dosyć sporo.

Czy ta opinia była pomocna?

Bogusław

Wystawiono 5 lat temu

Oj, nie warto jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, uwierzcie mi :)

Czy ta opinia była pomocna?

Vicia

Wystawiono 5 lat temu

Nie fajne są te konsekwencje, lepiej dbać o auto niż później leczyć

Czy ta opinia była pomocna?

DoLeonaZ

Wystawiono 5 lat temu

Masz obok numer telefonu i najlepiej zadzwonić zapytać. Moje pompowtryskiwacze zregenerowali od ręki w jeden dzień także polecam

Czy ta opinia była pomocna?

Henio

Wystawiono 5 lat temu

U mnie kolega jeżdził z zepsutymi pompo i właśnie padła mu skrzynia biegów... kosztów a kosztów miał i za pompowtryski i za całą resztę.

Czy ta opinia była pomocna?

Konrad

Wystawiono 5 lat temu

Ja jeździłem z uszkodzonymi pompowtryskami i nie polecam bo doczekałem się remontu silnika ;c

Czy ta opinia była pomocna?

LeonZ

Wystawiono 5 lat temu

Mój Golf ma problemy z odpalaniem, to mogą być pompowtryski? Kiedy można się umówić do Was na diagnostykę?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki