Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy Diesla

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy uszkodzonych wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Uszkodzone wtryskiwacze to problem, który może mieć poważny wpływ na wydajność i działanie silnika spalinowego. Jednym z najczęstszych objawów problemu z wtryskiwaczami jest spadek mocy silnika, szczególnie podczas przyspieszania. Innym częstym objawem jest nieprawidłowe spalanie paliwa, co może prowadzić do dymienia z rury wydechowej oraz nieprzyjemnego zapachu spalin. Uszkodzone wtryskiwacze mogą również powodować nierówną pracę silnika, wibracje i trudności z utrzymaniem stałej prędkości obrotowej. Ponadto, zwiększone zużycie paliwa oraz trudności z uruchomieniem silnika lub jego zatrzymywanie się w czasie jazdy również mogą być objawami problemu z wtryskiwaczami. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z tych objawów, ważne jest jak najszybsze skonsultowanie się z mechanikiem lub specjalistą od silników spalinowych, aby wykryć przyczynę problemu i podjąć odpowiednie kroki naprawcze.

Typowe objawy uszkodzenia wtryskiwaczy i ich przyczyny

Zanieczyszczone paliwo, zbyt długa eksploatacja lub czynniki zewnętrzne, mogą powodować powstawanie uszkodzeń w bardzo precyzyjnym systemie, jakim jest układ zasilania silnika. Mimo że podzespoły produkowane są z wyjątkową dbałością, o jakość i szczegóły wykonania, ulegają uszkodzeniom. Paradoksalnie, również ta precyzja wykonania, jest jedną z przyczyn powstawania usterek. Jak się przed nimi przestrzec i jakie są objawy ich występowania? Jakie mogą być konsekwencje korzystania z uszkodzonego sprzętu? Zapraszam do treści artykułu poniżej.


OBJAWY USZKODZONYCH WTRYSKIWACZY DIESLA

Usterki podczas eksploatacji silnika diesla nie należą do najrzadziej występujących zjawisk, powiedziałbym nawet, że przy nieumiejętnym korzystaniu z samochodu napędzanego silnikiem wysokoprężnym, są to problemy dość częste. Konieczne podczas pracy diesla jest zachowanie kilku zasad, które niezbędne są do jego bezusterkowej pracy. Proste zaniedbania takie jak niewystarczająca ilość paliwa, lub korzystanie z paliwa niskiej jakości może doprowadzić nawet do unieruchomienia samochodu. Warto zwrócić uwagę na stosunkowo drobne szczegóły, którymi auto z nami "porozumiewa się" informując jednocześnie, gdzie możemy doszukiwać się problemów. Pierwszym objawem często jest intensywne dymienie z wydechu, gdzie czarny dym oznacza niepełne spalanie oleju napędowego – niedostateczną ilość tlenu, w efekcie, czego zamiast dwutlenku węgla powstaje sadza barwiąca dym na czarno. Jest to zazwyczaj wywołane zbyt dużą dawką wtrysku paliwa, lub nieszczelnym bądź niedrożnym dolotem powietrza. Z kolei biały dym informuje nas, że w mieszance paliwowej pojawił się olej silnikowy. Mógł on się tam dostać przez układ doładowujący silnik. Jeśli, mamy do czynienia z nagłym i niewytłumaczalnym w inny sposób (przy 30 latach eksploatacji pojawiają się utraty mocy), spadkiem osiągów, możemy podejrzewać zmianę zasięgu lub kąta wtrysku. Może być to wywołane przez zbierające się w maleńkich otworkach dyszy wtryskiwacza zanieczyszczenia w postaci opiłków z łuszczącej się wewnętrznej powierzchni pompy wysokiego ciśnienia, lub przez krystalizującą się parafinę. Jest to prosta wypadkowa używania niskiej jakości paliwa. Wśród objawów, które prócz tego mogą spotkać użytkowników wtryskiwaczy, jest na przykład nierówna praca silnika wynikająca z uszkodzonego sterownika, bądź też, brak możliwości odpalenia silnika, co spowodowane jest nieodpowiednimi parametrami wtrysku oraz BIP (czyli beggining of injection period, co znaczy, z angielskiego, moment rozpoczęcia wtrysku).


Badanie Skoku Kulki


Jak eksploatować samochód z silnikiem Diesla?

Jedynym skutecznym sposobem, na uchronienie się od problemów z układem zasilania silnika diesla, których usuwanie jest bądź co bądź kosztowne, jest właściwa higiena eksploatacji. Nie wolno doprowadzać do jazdy na oparach paliwa, trzeba regularnie wymieniać filtry, regenerować wtryskiwacze (czyszczenie zaczyna się już od 100 złotych od sztuki, porównując to z nowymi po 1300 złotych za sztukę, bardziej ergonomicznym rozwiązaniem, wydaje się być regeneracja, nawet jeśli miałaby przebiegać, nie, co 40 tysięcy kilometrów, jak zaleca większość producentów, a co roku), korzystać z autoryzowanych stacji paliw, gdzie będziemy pewni jakości dostarczanego nam oleju napędowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Woźny

Wystawiono Rok temu

Uszkodzenie wtryskiwaczy diesla może objawiać się różnymi sposobami, które mogą sugerować problem z układem paliwowym. Poniżej przedstawiono niektóre z objawów, które mogą informować o uszkodzeniu wtryskiwaczy diesla: 1. Nierówna praca silnika: Jeśli silnik pracuje nierównomiernie, np. falują obroty, może to oznaczać, że jeden lub kilka wtryskiwaczy nie działają prawidłowo. 2. Problemy z odpalaniem: Jeśli silnik trudno odpala lub nie odpala w ogóle, może to oznaczać, że wtryskiwacze nie dostarczają odpowiedniej ilości paliwa. 3. Spadek mocy silnika: Jeśli silnik traci moc, a jego przyspieszenie jest słabsze niż zwykle, może to oznaczać, że wtryskiwacze nie dostarczają odpowiedniej ilości paliwa. 4. Wzrost zużycia paliwa: Jeśli zużycie paliwa wzrasta, a przebieg pojazdu jest taki sam, może to oznaczać, że wtryskiwacze nie działają prawidłowo i dostarczają zbyt dużo paliwa. 5. Wysoki poziom emisji spalin: Jeśli poziom emisji spalin jest wysoki, może to oznaczać, że wtryskiwacze nie działają prawidłowo i dostarczają zbyt dużo paliwa. 6. Dymienie z rury wydechowej: Jeśli zauważy się dymienie z rury wydechowej, może to oznaczać, że wtryskiwacze nie działają prawidłowo i dostarczają zbyt dużo paliwa. 7. Check engine: Silnik może sygnalizować awarię poprzez kontrolkę check engine (migającą lub ciągłą)

Czy ta opinia była pomocna?

janusz

Wystawiono 2 lata temu

witam mam jeeepa grand cherookie 2.7 crd jakiś czas temu auto przestało odpalać zimne zostały zmienione świece i 2 miesiące był spokój,potem znów to samo i trzeba było go odpalić na plaka,ciepły palił zawsze ale ciekła pompa wysokiego ciśnienia mimo to odpalał ciepły kiedy uszczelniłem pompę przestał palić nawet ciepły trzeba długo kręcić,ciśnienie zmierzone na listwie na biegu jałowym to ponad 280 bar i tak się utrzymuje sprawdzona pompa osobno listwa też osobno jak odpali to kopci siwym gryzącym dymem gdy się zagrzeje do 90 stopni to nie chce spadać z obrotów kompresja na każdym cylindrze to25.Czy wtryski mogą robić taki problem?właśnie jestem w trakcie wyjęcia i wysłania do firmy bosch

Czy ta opinia była pomocna?

Lukasz.

Wystawiono 4 lata temu

Witam wszystkich. Mam problem z mazda 6 2.0 diesel 2005r problem polega na tym ze jak jest rozgrzany silnik to odpali normalnie. A jak z rana na zimnym to odpali ale jak zdejme noge z pedalu gazu to gaśnie musze trzymac tak dlugo zeby silnik byl cieply dopiero nie gasnie. Tak bylo latem jak ja kupilem. A teraz zima jest i zimno to gorzej jest. Ktos pomoze?

Czy ta opinia była pomocna?

Mikołaj

Wystawiono 4 lata temu

Też staram się postępować tak, aby auto nie narażać na naprawy. Z jazdą na oparach paliwa to prawda, nie ma co.

Czy ta opinia była pomocna?

Karol

Wystawiono 5 lat temu

@Krychu45 dokładnie, zwłaszcza jeśli chodzi o diesle.

Czy ta opinia była pomocna?

Krychu45

Wystawiono 5 lat temu

Właściwe użytkowanie i ekspolatacja auta to jedyny ratunek dla wszystkich podzespołów w aucie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki