Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Listwa Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Listwa Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Niezwykle popularny w silnikach układ zasilania paliwem nie istniałby, gdyby nie listwa Common Rail - element ten określany jako szyna Common Rail, akumulator paliwa, zasobnik paliwa lub magistrala, stanowi bazę dla wtryskiwaczy, które można liczyć w setkach tysięcy na polskich drogach. Na szczęście sama szyna wtryskowa psuje się relatywnie rzadko, jednakże może zostać uszkodzona lub zanieczyszczona przez awarie innych elementów lub przez obecność zanieczyszczeń w oleju napędowym. Jeśli chcesz przypomnieć sobie, jakie różnice występują w relacji Common Rail a pompowtryskiwacz, interesuje Cię charakterystyczna dla Common Rail zasada działania lub chcesz dowiedzieć się, jak naprawić niskie ciśnienie na listwie wtryskowej lub za wysokie ciśnienie Common RailGener, zapraszamy do lektury opracowanego przez nas artykułu.

Szyna paliwowa Common Rail Delphi
Listwa Common Rail

1. Common Rail – wspólna szyna paliwowa

Zapoczątkowany przez FIATA system zasilania paliwem Common Rail to układ sprawdzony przez setki użytkowników Diesli. Mimo tego, że wtryskiwacze CR początkowo generowały znacznie niższe wartości ciśnienia wtrysku niż pompowtryskiwacze, wtryski zostały z nami na dłużej. Poszczególne generacje Common Rail zaowocowały możliwością wygenerowania wartości ciśnienia nawet do 2000 barów, przy czym układ CR dzięki filtrom cząstek stałych i katalizatorom spełnia rygorystyczne normy spalin. Wyczerpująca i szczegółowa charakterystyka elementów zasilania układu Common Rail została dokonana przez nas na potrzeby poprzednich artykułów, teraz natomiast pragniemy skupić się jedynie na listwie wtryskowej. Jeśli chodzi o system Common Rail, Wikipedia może stanowić źródło interesujących informacji głównie o charakterze teoretycznym, my natomiast staramy się zaprezentować naszym Czytelnikom praktyczne wskazówki odnoszące się do właściwej eksploatacji pojazdów z silnikiem Diesla CR oraz do wstępnej diagnostyki uszkodzeń zwłaszcza wtryskiwaczy. Zazwyczaj, gdy w pojeździe występuje usterka szyny wtryskowej, awaria dotyczy nieszczelności, wskutek których generowane jest zbyt niskie ciśnienie paliwa. Objawy charakterystyczne dla tego typu usterki to głównie problemy z rozruchem pojazdu, gdyż paliwo nie może być spalane w odpowiednich dawkach. W sytuacji wystąpienia takich symptomów w użytkowanym samochodzie warto udać się do serwisu, w którym mechanicy wiedzą, jak sprawdzić czujnik ciśnienia na listwie oraz jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail w odniesieniu do parametrów pojazdu. Za niskie ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu zazwyczaj świadczy o nieuchronnie postępującej awarii innych elementów systemu CR.

Zasada działania szyny paliwowej Common Rail w silniku Diesla
Common Rail - wspólna szyna paliwowa


Sposoby naprawy, regeneracji układów CR

Jeżeli podczas sprawdzania układu Common Rail zdiagnozowane zostanie za wysokie ciśnienie na listwie CR, objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI lub innej jednostki napędowej, w której pracuje Common Rail bądź uszkodzony czujnik wtryskowy, należy podjąć szybkie i precyzyjne działania naprawcze. Od tego, jakie ciśnienie daje pompa w Dieslu, zależy dynamika funkcjonowania pojazdu, a także bezpieczeństwo i komfort użytkowania auta. Układ Common Rail Bosch i jego wszystkie elementy powinny być naprawiane w zgodności ze standardami ściśle określonymi przez producenta. Usługi takie jak regeneracja wtryskiwaczy lub pomp wtryskowych CR wymagają zastosowania odpowiednich technologii oraz wysokiej jakości aparatury. Równie istotne są sterylne warunki warsztatu, w którym układ jest poddawany rozbiórce oraz regeneracji. Przedostanie się do systemu Common Rail jakichkolwiek zanieczyszczeń sprawia, że istnieje duże ryzyko ponownej awarii wywołanej obecnością opiłków lub innych ciał stałych. Z uwagi na ten fakt podkreśla się, że szynę Common Rail należy wymienić zawsze, gdy pompa paliwa ulegnie zatarciu, gdyż wtedy istnieje wysokie zagrożenie ponownego zanieczyszczenia układu CR. Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Bosch i Delphi realizowana w zgodności ze standardami producentów to usługa dostępna w naszym Autoryzowanym Serwisie.

Skuteczne metody regeneracji elementów układu Common Rail
Sposoby naprawy, regeneracji układów CR

Udostępnij wpis

Komentarze

Babon

Wystawiono Rok temu

Listwa Common Rail jest elementem układu wtryskowego, który jest odpowiedzialny za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy silnika. Listwa Common Rail składa się z kilku podstawowych elementów: 1. Pompa paliwowa: Pompa paliwowa jest odpowiedzialna za podawanie paliwa do listwy Common Rail. 2. Zawór regulacyjny ciśnienia: Zawór regulacyjny ciśnienia jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia paliwa w układzie. 3. Rurki paliwowe: Rurki paliwowe przesyłają paliwo z pompy do listwy Common Rail i z listwy do wtryskiwaczy. 4. Zawór bezpieczeństwa: Zawór bezpieczeństwa jest zabezpieczeniem przed przypadkowym wyciekiem paliwa. 5. Czujnik ciśnienia: Czujnik ciśnienia jest odpowiedzialny za pomiar ciśnienia paliwa w układzie. 6. Płyta elektroniczna: Płyta elektroniczna odpowiada za sterowanie i kontrolę działania listwy Common Rail. Listwa Common Rail pozwala na precyzyjne i elastyczne dostarczanie paliwa do silnika, co pozwala na lepsze osiągi silnika oraz niższe emisje spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 3 lata temu

Okazało się, że w moim samochodzie uszkodzona jest listwa wtryskowa, objawy takiej usterki stały się dosyć problematyczne, bo w końcu musiałem zaprowadzić auto do serwisu. Powiedzieli, że awaria była spowodowana osadami znajdującymi się w paliwie.. nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale teraz przynajmniej już wiem, żeby zwracać uwagę na jakość paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Daniel

Wystawiono 4 lata temu

Wysłałem do regeneracji wtryskiwacze Bosch 4 szt. okazało się że są opiłki, dosłałem pompę, Listwa Common Rail 1.6 HDI do czyszczenia. 3 dni i wszystko było gotowe u mnie. Problem z autem znikł. Pełen profesjonalizm.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki