Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

KOŃCÓWKI WTRYSKÓW | ZASOBNIK, SZYNA COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

KOŃCÓWKI WTRYSKÓW | ZASOBNIK, SZYNA COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zasobnik paliwa ma za zadanie magazynować paliwo pod wysokim ciśnieniem, które dociera do niego poprzez przewody wysokiego ciśnienia z pompy wysokiego. Ponadto od zasobnika wymaga się prawidłowego rozdziału paliwa do poszczególnych wtryskiwaczy Common Rail. Wyróżnić można zasobniki o kształcie podłużnej rury lub kolektora kuliste-go, ewentualnie walcowego. Dwa ostatnie znajdują zastosowanie w nowoczesnych generacjach układów CR, w szczególności w asortymencie firmy Delphi, Denso Siemens, Bosch. Stało się tak ze względu na uzyskiwane pozytywne właściwości osiągnięcia tych samych wartości ciśnienia w całej objętości tego typu kolektora. Właśnie objętość wewnętrzna kolektora musi zapewniać możliwość tłumienia drgań wywołanych w czasie tłoczenia paliwa przez pompę oraz wtrysku, zapewniając tym samym stałe ciśnienie wtrysku w czasie otwarcia wtryskiwacza a dokładniej końcówki wtrysków. Jednocześnie objętość wewnętrzna zasobnika musi być tak dobrana, aby sprostać zapotrzebowaniu wtryskiwaczy na paliwo w całym przebiegu charakterystyki pracy silnika. Z drugiej strony wskazana objętość musi być na tyle mała, by zagwarantować szybki wzrost ciśnienia podczas rozruchu silnika. W związku z powyższym, w fazie projektowania kolektorów przeprowadza się stosowne obliczenia symulacyjne.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, wyróżnia się kolektory w kształcie rury oraz kolektory kuliste z umieszczonymi w nich czujnikami ciśnienia oraz regulacyjnymi i redukcyjnymi zaworami ciśnienia. Rozmieszczenie poszczególnych elementów wspomagających pracę kolektora uzależnione jest od warunków zabudowy kolektora w silniku. Rysunek 2.14 przedstawia budowę przykładowych zasobników paliwa ze wskazaniem ich najważniejszych elementów.

Zasobniki paliwa wysokiego ciśnienia Common Rail – Bosch Diesel Service

Rys. 2.14. Przykład typowych rodzajów zasobników paliwa mających zastosowanie w układach typu Common Rail: a - kolektor rurowy firmy Denso, b - kolektor kulisty firmy Delphi, 1 - przyłącze wysokiego ciśnienia zasilające zasobnik od pompy wysokiego ciśnienia, 2 - przyłącza wysokiego ciśnienia zasilające wtryskiwacze, 3 - czujnik ciśnienia paliwa, 4 - zawór redukcyjny, 5 - obudowa kolektora

przykład rodzajów zasobników paliwa w układach Common Rail

Zasada działania kolektora jest stosunkowo nieskomplikowana. Mianowicie paliwo sprężone w pompie wysokiego ciśnienia dociera do zasobnika poprzez przewody wysokiego ciśnienia. Następnie dostarczone w odpowiedniej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem paliwo przechowywane jest wewnątrz obudowy kolektora (5). Przy pomocy końcówek przyłączy (2) wysokociśnieniowych, do których przymocowuje się przewody wysokiego ciśnienia, paliwo rozprowadzane jest z jego wnętrza do wtryskiwaczy Common Rail elektromagnetycznych i piezoelektrycznych. Ewentualna redukcja wysokiego ciśnienia w sytuacjach awaryjnych następuje za przyczyną zaworu redukcyjnego (4) oraz przy współpracy jednostki sterującej z czujnikiem wysokiego ciśnienia(3). W związku z faktem, iż olej napędowy jest paliwem ściśliwym, wnętrze kolektora jest nieustannie wypełnione paliwem pod wysokim ciśnieniem, a pomimo pobierania odpowiedniej ilości paliwa przez wtryskiwacze podczas wtrysku pozostaje w przybliżeniu pod stałym ciśnieniem. Ten zwyczajny, prostej budowy element, jakim jest zasobnik paliwa dał początek nowej generacji silników Common Rail o zapłonie samoczynnym bez konieczności gruntownej przebudowy silnika, a tylko poprzez rozdzielenie procesu wytwarzania ciśnienia od procesu wtrysku, które osiągnięto w zasobnikowych układach zasilania. W ten sposób zdołano zrewolucjonizować omawiany rodzaj jednostek napędowych. Naprawa takich szyn polega na wymianie ich na nowe. Obecnie, ze względu na szereg korzystnych właściwości, jakie uzyskano w wyniku zastosowania tego rodzaju układów zasilania silnika w paliwo, silniki o zapłonie samoczynnym z powodzeniem konkurują z silnikami o zapłonie iskrowym. Zajmujemy się też regeneracją pompowtryskiwaczy i pomp PLD | UPS do samochodów ciężarowych MB-Actros, Atego, Axor, Bus, DAF, RENAULT TRUCK itd oraz naprawą wtryskiwaczy i pomp Common Rail Bosch Delphi Denso Siemens.

Udostępnij wpis

Komentarze

Hubert

Wystawiono 2 lata temu

Końcówki wtrysków to elementy układu wtryskowego silnika diesla, które odpowiadają za precyzyjne wtryskiwania paliwa do komory spalania. Zasobnik to pojemnik, w którym przechowywane jest paliwo, a szyna Common Rail to element systemu wtryskowego, który dostarcza paliwo z zasobnika do końcówek wtrysków. Szyna Common Rail polega na tym, że wszystkie końcówki wtrysków są podłączone do jednej szyny, z której paliwo jest doprowadzane do każdej końcówki wtrysku w odpowiedniej ilości i momencie. Jest to rozwiązanie pozwala na precyzyjne i elastyczne dawkowanie paliwa, co przekłada się na większą wydajność i mniejsze emisje spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

Oskar

Wystawiono 5 lat temu

<p>Ciekawe, jak się sprawują wtryskiwacze w benzynie. Intryguję mnie temat.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

aero

Wystawiono 6 lat temu

Taki mały element, a jak ważny :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki