25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

URWANY WTRYSKIWACZ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Bardzo często bywa, że przy nieumiejętnej próbie wyciągania zapieczonego wtrysku uszkadza się go i dochodzi do tego, że urwany wtryskiwacz jest niemożliwy do usunięcia. Zwykle jest to spowodowane przeprowadzaniem takiego zabiegu bez użycia odpowiedniego sprzętu i chęcią usunięcia wtrysku na siłę. Dlaczego jednak uszkodzony wtryskiwacz trzyma się tak mocno i nie chce wyjść? Przeważnie powodem, dla którego trudno jest wyciągnąć wtryski jest to, że są one blokowane przez osad lub korozję. Precyzyjna budowa wtryskiwaczy skutkuje tym, że są one dużo bardziej wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Niespalone resztki mieszanki paliwowej czy zanieczyszczenia z kiepskiego paliwa osadzają się na częściach wtrysku stopniowo pogarszając ich pracę, a w końcu całkowicie go blokując. Może się też zdarzyć, że do układu wtryskowego dostanie się woda, która będzie powodowała korozję elektrochemiczną. Wreszcie, trzeba dodać do tego fakt, że same gniazda, w których znajdują się wtryski są, dość długie. Dlatego też demontaż wtryskiwaczy 1.6 HDI czy też 1.9 TDI może przysparzać tylu problemów.

 

Przykładowy wtryskiwacz podczas regeneracji w naszym salonie
Urwany wtryskiwacz


Jak wyjąć urwany wtryskiwacz

Zatem jak wyjąć urwany wtryskiwacz tak, aby nie spowodować kolejnych uszkodzeń głowicy czy pokrywy zaworów, a w efekcie konieczności kosztownych napraw? Z początku można spróbować użyć specjalnego preparatu na zapieczone wtryski. Na rynku jest ich dostępnych kilka i zdarza się, że mogą one pomóc w wyciągnięciu uporczywego wtrysku. Często jednak mocno zapieczony wtrysk trzyma się urwaną końcówką, więc niemożliwe jest usunięcie go domowymi sposobami. W takiej sytuacji koniecznym będzie zastosowanie specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Dzięki nim możliwe jest wyciągnięcie właściwie każdego wtryskiwacza, bez względu na to, jak bardzo jest uszkodzony, zapieczony czy zaspawany z głowicą. Nie wszystkie serwisy są jednak w nie wyposażone. Jeśli i Ty masz problemy z urwanymi wtryskami i szukasz serwisu oferującego sprawne wyciąganie wtryskiwaczy, cena tej i innej usługi znajduje się na naszej stronie w zakładce cennik.

 

Wtryskiwacze marki Delphi
Jak wyjąć urwany wtryskiwacz

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO