25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

USZKODZONY WTRYSK – OBJAWY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.76

Często zdarza się, że winę za awarię układu paliwowego Common Rail ponosi uszkodzony wtrysk. Objawy tej usterki to między innymi nierówna praca silnika czy rzucanie silnikiem na zimnie i przy gwałtownym przyśpieszaniu, dużo większe dymienie, wyraźny spadek osiągów, trudności z odpaleniem pojazdu na mrozie, przybywanie ilości oleju silnikowego, jak i świecące się kontrolki check engine. Jak widać, oznak usterki wtrysków jest bardzo dużo i są one widoczne na pierwszy rzut oka. Przyczyną uszkodzeń wtryskiwaczy jest zwykle tankowanie złej jakości paliwa czy też tak zwane opiłkowanie pompy paliwowej. W obu przypadkach zanieczyszczenia przedostające się do wrażliwych części wtryskiwaczy powodują ich brudzenie i blokowanie. Ponadto, objawy zabrudzonych wtryskiwaczy są bardzo podobne do objawów uszkodzonych i zatartych wtrysków. Po zauważeniu problemów z wtryskami wielu kierowców zastanawia się nad tym, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Czy ich wymiana bądź naprawa jest właściwie konieczna?

Przykładowy wtryskiwacz podczas regeneracji w naszym salonie
Uszkodzony wtrysk – objawy


Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem CR?

Z uwagi na to, że wtryskiwacze są jednymi z najdroższych elementów systemów Common Rail, ich wymiana może oznaczać koszt rzędu kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie dziwi zatem fakt, że bardzo duża część kierowców chcąc uniknąć tak wielkich kosztów niechętnie podejmuje działania, by naprawić usterki wtrysków i odwleka wizytę w serwisie na później. Chcielibyśmy więc podkreślić, że nie powinno się ignorować oznak awarii układu wtryskowego. Uszkodzone wtryski pozostawione samym sobie wpływają bardzo szkodliwie na pracę całego układu. Nie tylko mogą powodować awarie sprawnych wtrysków, ale także grożą ryzykiem wystąpienia kłopotów z kołem dwumasowym, rozrusznikiem, czy nawet prowadzą do zatarcia silnika. Znacznie lepszą opcją jest więc oddanie wtryskiwaczy na regenerację do doświadczonego fachowca, który będzie wiedział, jak odwiesić wtryskiwacz oraz poprawnie określi obecny stan techniczny wtrysków. Warto zaznaczyć, że regeneracja pozwala przywrócić pełną sprawność podzespołów, a cena tej usługi jest zdecydowanie niższa niż wymiana wtrysków na nowe.

Wtryskiwacze pod maską samochodu
Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem CR?

Komentarze

BARON 2021-08-20 10:40:18

Własnie u mnie w Oplu chyba slysze jakies stukanie, ale nie wiem, jak sprawdzic, ktory wtrysk stuka, wiec chyba jak najszybciej musze zwrocic sie o pomoc do serwisu.

Justyna 2021-07-13 10:08:50

Przynajmniej już wiem żeby odpuścić sobie jazdę z awarią wtrysku. Muszę się jeszcze tylko dowiedzieć jak sprawdzić, który wtrysk stuka

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA