Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy. Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Po pojawieniu się pierwszych objawów zabrudzenia wtryskiwaczy zostały one wymontowane (na zdjęciu) i wysłane do regeneracji
Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy. Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

 Do objawów zabrudzonych wtryskiwaczy zaliczamy:

  • spadki mocy jednostki napędowej
  • trudności z odpaleniem pojazdu
  • gaśnięcie na biegu jałowym
  • nadmierne dymienie
  • nierównomierną pracę silnika
  • charakterystyczne dźwięki stukania
  • zwiększone zużycie paliwa

Z uszkodzonym wtryskiem nie należy jeździć, gdyż może to prowadzić do postępujących usterek (zapchanie filtra DPF, uszkodzenie dwumasy lub całego silnika). W konsekwencji zaniedbania drobnej usterki wtrysku może zatem dojść do znacznego wzrostu kosztów naprawy.

Obecność w użytkowanych przez nas codziennie samochodach silników zaprojektowanych niegdyś przez Rudolfa Diesla silników sprawia, że samochody te charakteryzują się świetną dynamiką i często są uznawane za najlepsze, zwłaszcza do pokonywania długich tras. Silnik wysokoprężny i jego funkcjonowanie w samochodzie wiążą się jednak z przestrzeganiem określonych zasad oraz dbałością o układ paliwa, który w dieslach przyjmuje zaawansowaną strukturę. Czytając nasze opracowanie, uzyskasz informacje na temat tego, czy można jeździć z niedrożnym wtryskiem, jakie są objawy uszkodzonych wtryskiwaczy w dieslach oraz jak sprawdzić, co odpowiada między innymi za lejący wtrysk Common Rail czy za charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy.

 

 

Jazda z uszkodzonym wtryskiem kończy się wizytą w pracowni regeneracji
Jazda z brudnymi wtryskiwaczami - Czy można i jakie objawy?

 

1. Wtryski w układzie Common Rail a użytkowanie samochodu

Wtryskiwacze oleju napędowego w systemie Common Rail są przeznaczone do intensywnej i precyzyjnej pracy pod dużym ciśnieniem. Uzyskiwana wysoka moc oraz możliwie niewielkie zużycie paliwa to czynniki, które przekonują wielu kierowców do zakupu pojazdu wyposażonego właśnie w układ CR. Wtryskiwacze Common Rail to elementy złożonej aparatury, a działanie samych wtrysków jest możliwe dzięki współpracy dwóch tłoczków, które wpływają na właściwą dla układu CR różnicę ciśnień. Faza wtrysku w Common Rail jest wzbogacona działaniem elektromagnesu, następuje przyrost wartości ciśnienia w dolnej części wtrysku, a finalnie do uwolnienia oleju napędowego do komory spalania. Mimo tego, że ten uproszczony opis schematu wtrysku paliwa w systemie Common Rail brzmi bardzo prosto, same wtryskiwacze są narażone na zanieczyszczenia, które dostają się do nich głównie przez dostarczanie do zbiornika paliwa oleju napędowego o złej jakości.

 

Wtryskiwacz wymontowany z układu Common Rail i wysłany do regeneracji
Wtryski w układzie Common Rail a użytkowanie samochodu

 

2. Po czym poznać zabrudzone wtryskiwacze Common Rail?

Wtryskiwacze właściwe dla układu Common Rail składają się z wielu delikatnych elementów wrażliwych na pyły oraz inne zanieczyszczenia, jakie mogą się do nich dostać. Śmiało można powiedzieć, że w układzie CR nie ma miejsca na zabrudzenia, a nawet niewielkie cząstki mogą przyczynić się do poważnych awarii. Zgodnie z tym, co już wspomnieliśmy, najczęściej bezpośrednią przyczyną nagromadzenia zanieczyszczeń we wtryskiwaczach Common Rail jest tankowanie paliwa złej jakości, czyli takiego, w którym występują składniki mogące powodować osady bądź zawierającego pyły i cząstki ciał stałych. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że problem może nie tkwić jedynie w paliwie, ale także w zużytych, skorodowanych dystrybutorach lub w naszym zbiorniku paliwa, który zardzewiał na przykład wskutek przedostania się do niego wody. Zanieczyszczone wtryski CR wyraźnie sygnalizują problemy. Samochód nie da się uruchomić, gaśnie na biegu jałowym, pobiera więcej oleju napędowego, a obroty pojazdu charakterystycznie falują. Co jeszcze możemy wyłapać w pracy naszego samochodu, gdy pracuje w nim uszkodzony wtryskiwacz albo zawieszający się wtryskiwacz diesla? Niewątpliwie Twoje obawy powinien wzbudzić unoszący się za pojazdem czarny dym wskazujący na podawanie do silnika zbyt dużych objętości paliwa bądź biały dym, który informuje nas, że doszło do spalania oleju silnikowego. Jeśli poziom oleju zwiększa się, to znak, że z nieszczelnego, uszkodzonego wtrysku do silnika przedostało się paliwo, które stopniowo zatraca właściwości smarne oleju silnikowego. Uszkodzony wtryskiwacz, stukanie wtryskiwaczy, a także inne objawy oraz skutki awarii wtrysków to problemy, których rozwiązaniem na co dzień zajmują się specjaliści w autoryzowanych, specjalistycznych i sterylnie czystych pracowniach. Zanieczyszczone wtryski Common Rail wymagają przeprowadzenia czyszczenia wtryskiwaczy, które, przeprowadzone w optymalnych warunkach specjalistycznej pracowni, mogą działać jak nowe.

Zabrudzone wtryskiwacze Common Rail zaczęły dawać objawy uszkodzonych wtrysków, więc zostały wymontowane i wysłane do pracowni
Po czym poznać zabrudzone wtryskiwacze Common Rail?

3. Jazda z uszkodzonym wtryskiem wiele kosztuje

Czy uszkodzone wtryski Common Rail albo zużyte wtryski mogą zaszkodzić funkcjonowaniu pojazdu? Oczywiście, że tak, gdyż ich praca warunkuje działanie silnika oraz innych, kosztownych w naprawie elementów. Wskutek zanieczyszczonych wtrysków Common Rail może dość do zatarcia silnika, gdyż przedostające się przez nieszczelne wtryskiwacze paliwo może zasiać spustoszenie w jednostce, pozbawiając olej silnikowy właściwości smarnych. Brak dostatecznego smarowania i częsta eksploatacja pojazdu skutkują jednym… A zatarty silnik to nie lada problem, którego nie da się tanio ani szybko rozwiązać.

Zabrudzone wtryski w silniku Diesla to także przyczyna zużycia koła dwumasowego, które szybciej podlega zużyciu. Zalepione złogami wtryskiwacze wymuszają także znacznie bardziej intensywną pracę łańcucha rozrządu, który w końcu zatraca skuteczność działania. Inna część mogąca ulec uszkodzeniu przez niewłaściwie działające, zanieczyszczone wtryskiwacze CR, to rozrusznik, którego parametry gwałtownie spadają za każdym razem, gdy dążymy do uruchomienia silnika z uszkodzonymi wtryskami. Ciekaw, co jeszcze może stać się w samochodzie? Wtryskiwacze Common Rail, w których z biegiem czasu nagromadziły się zanieczyszczenia, odpowiadają także za możliwe stopienie tłoków, czyli w wielu przypadkach za wymianę silnika. Spalanie substancji, które nie powinny dostać się do komory, zostały tam jednak przekazane przez wtryskiwacz, wiąże się również ze zwiększoną produkcją spalin z cząstkami ciał stałych, które zatykają światło filtra DPF, narażając tym samym właściciela pojazdu na przedwczesne uszkodzenie filtra cząstek stałych.

Uszkodzenie wtryskiwacza powinno powstrzymać nas od dalszej jazdy, bo może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń
Jazda z uszkodzonym wtryskiem wiele kosztuje


Profilaktyka pracy wtryskiwaczy Common Rail

Wtryski CR to znakomite rozwiązanie w silnikach Diesla, jednak ich niezawodne działanie jest uzależnione od tego, czy dbamy o pojazd. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak sprawdzić wtryskiwacze paliwa diesel oraz czy jest jakiś skuteczny sposób na lejące wtryski 1.9tdi czy stukanie wtryskiwaczy, skonsultuj się z autoryzowaną pracownią. Tylko dokładna, wnikliwa diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail oraz ich specjalistyczna naprawa i czyszczenie mogą przywrócić sprawność układu paliwa w cenie o wiele niższej, niż wymiana poszczególnych elementów układu wtrysku. Nie można i nie warto jeździć z uszkodzonymi wtryskiwaczami, natomiast wszelkie oznaki wskazujące na uszkodzenie wtrysków Common Rail powinny być jak najszybciej konsultowane z profesjonalistami w zakresie diagnostyki oraz regeneracji wtryskiwaczy CR.

Odpowiednia profilaktyka pozwala przedłużyć żywotność wtryskiwaczy
Profilaktyka pracy wtryskiwaczy Common Rail

>> Jeśli szukasz wtryskiwaczy do Twojego samochodu, np. 05135790AD 0445120032 albo 504128307 R, to zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz wiele części zamiennych, regenerowanych, jak i nowych.<<

Udostępnij wpis

Komentarze

Marcin

Wystawiono rok temu

Chemia do czyszcenia wtrysków

Czy ta opinia była pomocna?

Franciszek

Wystawiono Rok temu

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy mogą obejmować: trudności w uruchamianiu silnika, szarpanie lub gaśnięcie silnika podczas jazdy, spadek mocy silnika, wzrost zużycia paliwa oraz występowanie dymu z rury wydechowej. Jeśli wtryskiwacz jest uszkodzony, nie powinno się jeździć dalej, ponieważ może to prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem, takich jak uszkodzenie tłoków lub zatarcie silnika. W takim przypadku powinno się jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem, który dokona diagnozy i naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Jacuś J

Wystawiono 4 lata temu

Doskonale wszystko opisane, dla początkującego mechanika świetne kompendium na temat regeneracji wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Błażej

Wystawiono 4 lata temu

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy np. jak u mnie w samochodzie benzynowym, znając swoje auto są dość jasno do odkrycia.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono 4 lata temu

<p>A mnie pompiarze nabierają. Dwa lat pod rząd regeneracja. Więc wolę jeździc "ze sprężynką". Oczywiście "sam pan żeś sobie winien". "Trzeba tankować dobre paliwo. No fakt, specjalnie jeżdżę i szukam takiej stacji, gdzie jest kiepskie.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Jarosław

Wystawiono 5 lat temu

Mam problem z silnikiem 2.0crdi w hyundai.Auto jeździ i pali idealnie,ale...jak zapali.Ostatnio nie chce uruchomić się poniżej 14st.CJakzapali,pracuje idealnie,nie szarpie, nie dymi i tak cały czas.Aż nie postoi 8 godz. i wystygnie.Na plaka zapala od razu i nie ma problemu.Może ktoś zna ten problem?

Czy ta opinia była pomocna?

GUSTAW

Wystawiono 5 lat temu

Chyba mam objawy lania wtryskiwaczy bo mam plamienie jak stane. Stukanie wtryskiwaczy też mnie nie opuzcza. jakieś rady?

Czy ta opinia była pomocna?

Kazik

Wystawiono 5 lat temu

Miałem u siebie objawy lania wtryskiwaczy. Regeneracja w specjalistycznym serwisie na szczęście załatwiła sprawę.

Czy ta opinia była pomocna?

filemon45

Wystawiono 5 lat temu

Dobry artykuł o wtryskach i objawach uszkodzenia!

Czy ta opinia była pomocna?

Margo

Wystawiono 5 lat temu

Na pewno diagnostyka wszystko dokładnie wykaże. Fajnie wszystko opisaliście o uszkodzeniach wtryskiwaczy, na pewno będę bardziej obserwować pracę swojego samochodu

Czy ta opinia była pomocna?

Edek35

Wystawiono 5 lat temu

Czy podczas diagnostyki na pewno wyjdzie, że to problem z wtryskiwaczami?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki