25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYCIĄGANIE WTRYSKIWACZY – CENA

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

W przypadku awarii układu wtryskowego nierzadko niezbędne będzie wyciąganie wtryskiwaczy, cena zaś jest bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi zastanawiają się kierowcy. Dzieje się tak nie bez powodu – wymiana wtrysku paliwa może nieraz oznaczać wydatki rzędu kilku tysięcy złotych. Od czego jednak zależy, ile zapłacimy za tą naprawę? Koszty wymiany wtrysków zależne są od kilku czynników. Są to przede wszystkim model, marka producenta czy też ich dostępność na rynku. Ponadto, biorąc pod uwagę sam demontaż wtryskiwaczy, cena może różnić się w zależności od stopnia uszkodzenia wtrysków.

 

Przykładowy wtryskiwacz Bosch
Wyciąganie wtryskiwaczy – cena


Co wpływa na cenę demontażu wtrysków?

Nieraz zdarza się, że usterka układu wtryskowego we wcześniejszej fazie nie została zauważona bądź też ją zignorowano. Nawet jeden wadliwy wtryskiwacz zaś wpływa bardzo negatywnie na pracę pozostałych części układu. System wtryskowy musi stale korygować pracę całego układu względem uszkodzonego wtrysku, co powoduje jego szybsze zużywanie się. W tej sytuacji może dojść do solidnego zapieczenia się wtrysku w jego gnieździe. Próby usunięcia wtrysku „na siłę” mogą skończyć się tragicznie. Pęknięty wtryskiwacz, złamane narzędzia, czy też uszkodzenia pokryw zaworów lub głowicy, to tylko niektóre ze skutków nieumiejętnego demontażu, które wydłużają czas naprawy. Często więc konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu napędzanego hydraulicznie. Z jego pomocą możliwe jest usunięcie każdego wtrysku, lecz nie każdy serwis jest w niego wyposażony. Wtedy niezbędne jest skorzystanie z usług podwykonawców. Wszystko to sprawia, że cena, na którą składa się demontaż, wymiana wtryskiwaczy, koszt robocizny, jak i zakup nowych części idzie w górę.

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą wtryskiwaczy Diesel, zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu. Dzięki pomocy wykwalifikowanych specjalistów oraz najnowocześniejszego sprzętu gwarantujemy skuteczne i trwałe przeprowadzenie naprawy.

 

Wtryskiwacz marki Bosch
Co wpływa na cenę demontażu wtrysków?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO