25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKIWACZY – KOSZT ROBOCIZNY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.87

Wymiana wtryskiwaczy – koszt robocizny, zakup nowych podzespołów, ryzyko wystąpienia kolejnych, powiązanych z tym awarii. Wszystko to spędza sen z powiek nie tylko kierowców starszych aut. Czy jednak wymiana ta jest konieczna i czy istnieją jakieś inne rozwiązania? Ważne jest jeszcze pytanie: wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie? Bez wątpienia najbezpieczniejszą i najpewniejszą opcją jest wymiana całego kompletu układu wtryskowego. Uszkodzone wtryskiwacze wpływają na pogorszenie pracy pozostałych. Ponadto, cierpią przez to również inne elementy układu paliwowego. Dlatego też może się zdarzyć, że wymiana tylko pojedynczych, wadliwych wtrysków rozwiąże problem, jednak po jakimś czasie poprzednio sprawne wtryskiwacze zaczną szwankować. Ich zła praca zacznie oddziaływać negatywnie na nowe, znowu trzeba będzie udać się do serwisu i tak w kółko. Wymiana wszystkich wtrysków może zaoszczędzić późniejszych częstych wizyt u mechanika.

 

Przykładowe wtryskiwacze Delphi
Wymiana wtryskiwaczy – koszt robocizny


Wtryski – nowe czy używane?

Średnia wieku aut na polskim rynku jest znacznie wyższa niż na zachodzie. W przypadku niektórych pojazdów z zasłużonym przebiegiem, wartość ich nie przekracza kilku tysięcy złotych. Tak więc kompletna wymiana wtryskiwaczy Diesel, może w praktyce przewyższyć koszt samochodu. Stąd też nie dziwne, że duża część kierowców stara się znaleźć jak najtańsze sposoby na rozwiązanie tego problemu. Mimo wszystko, zdecydowanie odradza się zakup używanych wtryskiwaczy. Nigdy nie ma pewności co do ich stanu technicznego, jak i warunków, w jakich były przechowywane. Może się okazać, że te tańsze wtryski są jeszcze gorsze od obecnych, a nie ma na nie gwarancji, więc oznacza to zmarnowane pieniądze. Gdy zależy nam na cenie, dużo lepszym sposobem jest regeneracja wtryskiwaczy, koszt której jest zawsze niższy od wymiany całych wtrysków na nowe. Jeśli interesuje Cię wymiana wtrysków Diesel, regeneracja czy też wymiana pompowstryskiwaczy, cena tej usługi podana jest na naszej stronie w zakładce cennik.

 

Wtryski Delphi i Bosch po regeneracji
Wtryski – nowe czy używane?

Komentarze

Kamil 2021-01-05 14:08:59

Niestety jestem posiadaczem nieszczęsnych piezo wtrysków do toyoty rav4, nie regeneruje się tego ale szybko dostałem propozycję zakupu nowych wtryskiwaczy w rozsądnych pieniądzach więc i tak wyszło dobrze. Miła obsługa!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO