Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA WTRYSKIWACZY – KOSZT ROBOCIZNY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYMIANA WTRYSKIWACZY – KOSZT ROBOCIZNY

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wymiana wtryskiwaczy – koszt robocizny, zakup nowych podzespołów, ryzyko wystąpienia kolejnych, powiązanych z tym awarii. Wszystko to spędza sen z powiek nie tylko kierowców starszych aut. Czy jednak wymiana ta jest konieczna i czy istnieją jakieś inne rozwiązania? Warto pamiętać, że koszt robocizny nie obejmuje kosztów zakupu samych wtryskiwaczy, które są znaczącym wydatkiem. Koszt jednego wtryskiwacza może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od marki i modelu samochodu oraz rodzaju wtryskiwacza. W związku z tym, przed podjęciem decyzji o wymianie wtryskiwaczy, warto dokładnie zbadać ich stan i wykonać diagnostykę, aby uniknąć zbędnych kosztów. W przypadku starszych samochodów, w których wtryskiwacze są już zużyte, a ich wymiana kosztuje więcej niż wartość samochodu, warto rozważyć sprzedaż samochodu lub zakup nowych wtryskiwaczy po niższej cenie, np. z rynku wtórnego.

Ważne jest jeszcze pytanie: wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie? Bez wątpienia najbezpieczniejszą i najpewniejszą opcją jest wymiana całego kompletu układu wtryskowego. Uszkodzone wtryskiwacze wpływają na pogorszenie pracy pozostałych. Ponadto, cierpią przez to również inne elementy układu paliwowego. Dlatego też może się zdarzyć, że wymiana tylko pojedynczych, wadliwych wtrysków rozwiąże problem, jednak po jakimś czasie poprzednio sprawne wtryskiwacze zaczną szwankować. Ich zła praca zacznie oddziaływać negatywnie na nowe, znowu trzeba będzie udać się do serwisu i tak w kółko. Wymiana wszystkich wtrysków może zaoszczędzić późniejszych częstych wizyt u mechanika.

Przykładowe wtryskiwacze Delphi
Wymiana wtryskiwaczy – koszt robocizny

Wtryski – nowe czy używane?

Średnia wieku aut na polskim rynku jest znacznie wyższa niż na zachodzie. W przypadku niektórych pojazdów z zasłużonym przebiegiem, wartość ich nie przekracza kilku tysięcy złotych. Tak więc kompletna wymiana wtryskiwaczy Diesel, może w praktyce przewyższyć koszt samochodu. Stąd też nie dziwne, że duża część kierowców stara się znaleźć jak najtańsze sposoby na rozwiązanie tego problemu. Mimo wszystko, zdecydowanie odradza się zakup używanych wtryskiwaczy. Nigdy nie ma pewności co do ich stanu technicznego, jak i warunków, w jakich były przechowywane. Może się okazać, że te tańsze wtryski są jeszcze gorsze od obecnych, a nie ma na nie gwarancji, więc oznacza to zmarnowane pieniądze. Gdy zależy nam na cenie, dużo lepszym sposobem jest regeneracja wtryskiwaczy, koszt której jest zawsze niższy od wymiany całych wtrysków na nowe. Jeśli interesuje Cię wymiana wtrysków Diesel, regeneracja czy też wymiana pompowstryskiwaczy, cena tej usługi podana jest na naszej stronie w zakładce cennik.

Wtryski Delphi i Bosch po regeneracji
Wtryski – nowe czy używane?
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Koszt robocizny związany z wymianą wtryskiwaczy zależy od miejsca, w którym jest ona wykonywana oraz od ilości wtryskiwaczy, które trzeba wymienić. Wymiana jednego wtryskiwacza może kosztować od 150 do 600 zł, natomiast wymiana wszystkich wtryskiwaczy w silniku może kosztować od 1000 do 2000 złotych lub więcej w zależności od poziomu skomplikowania i miejsca wymiany. Koszt robocizny związany z wymianą wtryskiwaczy może być niższy, jeśli jest ona wykonywana w niezależnym warsztacie samochodowym, a wyższy, jeśli jest to autoryzowany serwis producenta. Warto również pamiętać, że koszt robocizny związany z wymianą wtryskiwaczy może być wyższy, jeśli wymiana wymaga demontażu dodatkowych elementów silnika lub jeśli wymiana jest przeprowadzana w trudno dostępnych miejscach. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac zasięgnąć opinii specjalisty i uzyskać wycenę kosztów robocizny, tak aby mieć pełen obraz kosztów związanych z wymianą wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil

Wystawiono 3 lata temu

Niestety jestem posiadaczem nieszczęsnych piezo wtrysków do toyoty rav4, nie regeneruje się tego ale szybko dostałem propozycję zakupu nowych wtryskiwaczy w rozsądnych pieniądzach więc i tak wyszło dobrze. Miła obsługa!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki