Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMPOWTRYSKIWACZ | Bosch Serwis – Pawlik – regenerujemy pompowtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Bosch Serwis – Pawlik – regenerujemy pompowtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompowtrysków to proces naprawy i przywrócenia właściwego działania zużytych, uszkodzonych lub niesprawnych wtryskiwaczy paliwa w silnikach diesla. Podczas regeneracji pompowtrysków, specjalistyczne warsztaty dokonują kompleksowej diagnostyki, demontażu, czyszczenia i naprawy poszczególnych elementów wtryskiwacza, a także wymiany uszkodzonych części na nowe lub fabrycznie regenerowane. Następnie, wtryskiwacz jest testowany na specjalistycznym stanowisku diagnostycznym, aby sprawdzić jego właściwe działanie i wydajność. Regeneracja pompowtrysków to korzystne rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ koszt regeneracji jest zazwyczaj znacznie niższy niż koszt zakupu nowych wtryskiwaczy.

Pompowtryskiwacze pojawiły się pod maskami samochodów z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi pod koniec lat 90-tych, jako nowatorski układ wtrysku mogący zastąpić mało wydajne pompy rotacyjne i sekcyjne.
System ten był połączeniem pompy wtryskowej z wtryskiwaczem, jako jednego urządzenia. Do każdego cylindra montowany jest jeden pompowtryskiwacz, odpowiedzialny za zasilanie tylko wyżej wymienionego. Pompowtryskiwacze znacząco przewyższały technologicznie wszystkie występujące wtedy rozwiązania, wliczając w nie pierwszą generację układu Common Rail, przede wszystkim dzięki mniejszej wrażliwości na złą jakość paliwa i osiągane ciśnienie wtrysku, sięgające 2000 barów(Common Rail osiągał wtedy nie więcej niż 1300bar). Były także znacznie lepsze od pomp rozdzielaczowych i sekcyjnych ze względu na wyeliminowanie przewodów wysokiego ciśnienia oraz zjawiska pulsacyjnego dawkowania paliwa, dzięki czemu wszystkie cylindry posiadały równe i stałe warunki pracy, co nie było pewnikiem w starszych konstrukcjach.
Układ pompowtryskiwaczy Bosch, Siemens pojawił się w niemal wszystkich markach samochodów osobowych z grupy Volkswagen Aktiengesellschaft, ściślej w pojazdach spod takich szyldów jak Seat, Audi, Skoda, Volkswagen. Z pompowtryskiwaczy korzystało także wielu producentów samochodów dostawczych i ciężarowych, takich jak Mercedes-Benz w swojej serii Actros, DAF, Renault w niektórych modelach z serii Magnum, Scania, czy Iveco. Najczęściej spotykanym silnikiem z pompowtryskiwaczami jest jednostka TDI o pojemności 1.9 w wersjach produkowanych po 1998 roku. Od piątej generacji Golfa i szóstej Passata, Volkswagen zaczął stosować pompowtryskiwacze piezoelektryczne, które są w stanie pracować około cztery razy szybciej od poprzedników.
Jak wygląda budowa pompowtryskiwacza? Jego budowę możemy podzielić na 3 główne elementy, połączone w jedno urządzenie: pompę, wtryskiwacz oraz elektrozawór. Pompa jest elementem, który odbiera energię przekazywaną ze specjalnie w tym celu zamontowanej na wałku rozrządu krzywki poprzez dźwignię rolkową na otoczony sprężyną tłoczek pompy, połączony z dźwignią śrubą o kulistym łbie. Wtryskiwacz z kolei zbudowany jest z iglicy, jej dławika, sprężyny wtryskiwacza, zaworu przelewowego oraz uszczelki termoizolacyjnej w gnieździe wtryskiwacza. W jego ściankach wydrążone są kanaliki, którymi przepływa paliwo, dostarczane z, zapewniającego równe dawkowanie paliwa do każdego cylindra, przewodu rozdzielczego, znajdującego się w kanale doprowadzającym. Ten zaś wydrążony został w głowicy silnika.
Działanie pompowtryskiwacza określone jest w dwóch fazach, nazwanych od rodzaju wtrysku paliwa w danej fazie - wstępnej i zasadniczej. Pierwsza faza zostaje rozpoczęta wraz z przesunięciem tłoczka pompy w dół cylindra, w którym się znajduje. W odpowiednio dobranym momencie sterownik uruchamia elektrozawór, który wypycha swoją iglicę z gniazda. Przepływ między komorą wysokiego ciśnienia i otworami wlotowymi zostaje przez nią zamknięty. Dalszy ruch tłoczka pompy powoduje wzrost ciśnienia, owocujący ściśnięciem od dołu sprężyny wewnętrznej, która podnosi iglicę wtryskiwacza, doprowadzając w ten sposób do wtrysku wstępnego. Gdy ciśnienie osiągnie odpowiednią wartość, zachodzi ściśnięcie sprężyny wewnętrznej od góry, uchyla się wtedy zawór przelewowy i ciśnienie gwałtownie spada, powodując powrót iglicy wtryskiwacza, która przylega do gniazda.
W tej samej chwili rolka dźwigni pompowtryskiwacza natrafia na ostre załamanie krzywki, powodując gwałtowny spadek tłoczka pompy i natychmiastowy wzrost ciśnienia do wartości wystarczającej, by sprężyna wewnętrzna została ściśnięta z obu stron. Siła jest tak duża, iż zawór przelewowy nie jest w stanie zmniejszyć gwałtownie ciśnienia, dochodzi wtedy do wtrysku zasadniczego.
Pompowtryskiwacze mimo wielu zalet posiadają też znaczące wady, takie jak znaczne skomplikowanie ich budowy i obciążenie wałków rozrządu, które w pierwszych seriach produkcji silników z pompowtryskiwaczami potrafiły pękać. Taki pompowtryskiwacz kwalifikuje się do regeneracji w Bosch Serwis – Pawlik. Zwiększenie rozmiarów głowicy silnika uniemożliwia odpowiednie wyprofilowanie maski, zwiększające bezpieczeństwo pieszego w razie potrącenia. Pompowtryskiwacze pracowały bardziej twardo niż Common Rail, były też głośniejsze, przez co kultura pracy silników w nie wyposażonych pozostawiała wiele do życzenia, a także nie można było zastosować przy nich wielu faz wtrysku, znacznie poprawiających charakterystykę pracy jednostki napędowej. Najgorszą wadą pompowtryskiwaczy, która przekreśliła szanse dalszego rozwoju tego systemu, była trudność z uzyskaniem norm emisji spalin EURO 4, uniemożliwiająca montowanie silników z pompowtryskiwaczami w samochodach osobowych, ponieważ bez normy EURO 4 nie uzyskałyby one homologacji w Europie. Niezależnie od tego samochód wyposażony w pompowtryskiwacze wciąż jest dobrą alternatywą dla CR, ponieważ zapewniają one obniżenie spalania przy jednoczesnym wzroście wydajności jednostki napędowej i są trwalsze.
Naprawa pompowtryskiwacza Delphi, Siemens, Bosch dedykowana jest w autach ciężarowych i osobowych w aso Bosch Diesel Service.

Udostępnij wpis

Komentarze

Nikodem

Wystawiono Rok temu

Bosch Serwis oraz Pawlik to specjalistyczne serwisy samochodowe, które oferują usługi regeneracji pompowtryskiwaczy. Obie te firmy są autoryzowanymi partnerami firmy Bosch, co oznacza, że korzystają z oryginalnych części i specjalistycznego sprzętu firmy Bosch do naprawy i regeneracji pompowtryskiwaczy. Usługi te obejmują diagnozę, czyszczenie, naprawę lub wymianę uszkodzonych części, jak również regulację wysokości wtrysku i przeprowadzenie testów po regeneracji, aby upewnić się, że pompowtryskiwacz działa prawidłowo. Firmy te gwarantują wysoką jakość świadczonych usług oraz profesjonalne doradztwo w zakresie naprawy i regeneracji pompowtryskiwaczy. Cena regeneracji pompowtryskiwacza w Bosch Serwis oraz Pawlik może się różnić w zależności od stanu pompowtryskiwacza i konieczności wymiany poszczególnych elementów.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono 4 lata temu

Widziałem, że prowadzicie też regeneracje wtrysków w Krakowie. Na pewno się zgłoszę w razie potrzeby.

Czy ta opinia była pomocna?

Creed

Wystawiono 5 lat temu

Wow, na prawdę dużo można się dowiedzieć z waszych artykułów :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki