25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

STUKI PO WYMIANIE WTRYSKIWACZY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.86

Jeśli stuki po wymianie wtryskiwaczy są nadal wyraźnie słyszalne, może to oznaczać, że przyczyną usterki układu paliwowego nie były wadliwe wtryski lub że oprócz nich uszkodzeniu uległy też inne jego elementy. Co więc może być tego ewentualną przyczyną? Do najczęstszych przyczyn stukania pod maską należą usterki hydraulicznych popychaczy zaworów. Tyczy się to zwłaszcza samochodów z dużym przebiegiem, a charakterystyczny dźwięk wydobywa się wtedy spod pokrywy zaworów. Możliwe, że konieczna będzie ich wymiana na nowe. Z kolei gdy zauważymy, że stukanie znika przy większych obrotach, może to wskazywać na zbyt niskie ciśnienie w układzie smarowania. Warto również zaznaczyć, że jeśli poprzednio uszkodzone wtryski wymieniliśmy na używane, klekotanie wtryskiwaczy czy też cykanie wtrysku może mieć już bardziej oczywiste przyczyny. W przypadku używanych podzespołów nigdy nie ma pewności co do ich stanu technicznego, jak i warunków ich przechowywania. Często zdarza się, że niesprawdzone wtryski mają jeszcze gorsze parametry od wcześniejszych, tak więc taka wymiana będzie oznaczać jedynie konieczność kolejnych wizyt u mechanika.

 

Wtryskiwacze pod maską samochodu
Stuki po wymianie wtryskiwaczy


Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk stuka

W przypadku, gdy mamy podejrzenia, że głośna praca wtryskiwaczy Diesel wynika z usterki układu wtryskowego, a nasz wtrysk stuka na zimnym silniku, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do diagnostyki w autoryzowanym warsztacie samochodowym. Przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie maszyn będzie możliwe ustalenie wszystkich parametrów wtrysków, co pozwoli na zlokalizowanie problemu. Dodatkowo, doświadczony mechanik przed zleceniem wymiany powinien dokładnie zbadać wszystkie możliwe przyczyny stukania wtryskiwaczy, jak i innej awarii układu paliwowego, gdyż zabieg ten wiąże się z niemałymi kosztami. Jeśli i Ty masz problemy z samochodem po wymianie wtryskiwaczy, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem, który pomoże Ci w ustaleniu przyczyny.

 

Sprawdzanie wtryskiwaczy Common Rail w naszym salonie
Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk stuka

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO