25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSK STUKA NA ZIMNYM SILNIKU

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.86

Wielu kierowców słusznie zaczyna mieć obawy po stwierdzeniu, że w ich samochodzie wtrysk stuka na zimnym silniku. Tzw. klekotanie wtryskiwaczy może oznaczać nagromadzenie się szkodliwego osadu na ich wrażliwych częściach, który zakłóca prawidłowy przepływ paliwa. Z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtryskiwaczy, już niewielka ilość zanieczyszczeń może powodować zaburzenia w pracy wtryskiwacza, a w efekcie także jego całkowite zablokowanie. Należy przy tym zaznaczyć, że głośna praca wtryskiwaczy Diesel jest tylko jednym z objawów problemów z wtryskami. Łatwo zauważalnymi oznakami są także między innymi znacznie większe dymienie, nierówna praca silnika czy „rzucanie” na biegu jałowym, jak i trudności z odpaleniem pojazdu na zimnym silniku. Przyczyną tych dolegliwości zazwyczaj jest stosowanie paliw niskiej jakości. Gdy mamy podejrzenia co do awarii wtryskiwaczy, powinniśmy niezwłocznie udać się do autoryzowanego serwisu w celu wykonania diagnozy.

 

Przykładowy wtryskiwacz Denso
Wtrysk stuka na zimnym silniku


Jak sprawdzić wtryski

Najprostszym sposobem na to jak sprawdzić, który wtrysk stuka jest wykonanie testu przelewowego. Przy jego pomocy bada się parametry paliwowe wtrysków, takie jak na przykład dawkowanie paliwa. Jeśli któryś z wtrysków wykazuje pewne odchylenia paliwa zwracanego do obiegu od dawki standardowej, można skutecznie wskazać wadliwy podzespół. Co jednak możemy zrobić, aby klepiący wtryskiwacz przestał przysparzać problemów? Najlepszym sposobem poradzenia sobie z awarią wtrysków jest poddanie ich regeneracji. Polega ona na dokładnym wyczyszczeniu wtryskiwacza, a następnie wymianie wszystkich zużytych części. Ta metoda nie tylko przywraca pełną sprawność wtrysków, ale i pozwala na sporą oszczędność w porównaniu z wymianą podzespołów na nowe.

 

Jeśli i Ty masz problemy ze stukaniem wtryskiwaczy w swoim samochodzie, zachęcamy do skontaktowania się z naszym serwisem Bosch Service Pawlik, który pomoże Ci w poprawnej diagnozie i regeneracji uszkodzonych wtrysków.

 

Przykładowy wtryskiwacz podczas regeneracji w naszym salonie
Jak sprawdzić wtryski

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO