25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

GŁOŚNA PRACA WTRYSKIWACZY DIESEL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Postaramy się tym razem wyjaśnić, czym jest i jakie może mieć następstwa głośna praca wtryskiwaczy diesel. Należy wiedzieć, że te elementy układu zasilania są niesamowicie precyzyjnymi i skomplikowanymi w swej konstrukcji przedmiotami. Mimo to odgrywają one niesamowicie istotną rolę, ponieważ ich podstawową funkcją jest bezpośredni wtrysk paliwa do jednostki napędowej. Zapewnia to stały przepływ paliwa i płynną jazdę samochodem, jeżeli nie zakłóci jej w końcu klekotanie wtryskiwaczy. Zdarza się to z kilku powodów i niestety nierzadko może być powodem do zmartwień.

 

Głośna praca wtryskiwaczy diesel
Głośna praca wtryskiwaczy diesel

 

Czym skutkuje cykanie wtryskiwaczy diesel

 

Poza tym, że przedmioty, o których mowa są niepodważalnie istotną częścią systemu wtryskowego, bywają bardzo uwrażliwione na wszelkie nieczystości trafiające do nich wraz z nośnikiem energii. Takie zanieczyszczenia wkrótce kumulują się w podzespołach tych części wtrysku i powodują ich zapychanie, czego skutkiem może być właśnie klepanie wtryskiwacza. Przy tym możemy zauważyć dodatkowo, spowolniony i ciężki rozruch jednostki napędowej, mniejsze osiągi oraz zachwianą pracę silnika, a podczas jazdy możemy zauważyć jeszcze brak jej płynności, a niekiedy charakterystyczne szarpanie. Jeżeli kilka z tych objawów występuje mnogo, możemy być pewni, że coś jest nie tak i należy udać się do jednostki diagnostycznej, by przeprowadzić szczegółowe oględziny. Niestety najczęściej cykający wtryskiwacz podlega rychłej interwencji, ponieważ postępujące zabrudzenia mogą spowodować nieodwracalne zniszczenia tych części, czego efektem będzie zatrzymanie pracy silnika i awaria samochodu. W celu zapobiegania takim sytuacjom można wykonać regenerację wtryskiwaczy, która z powrotem przywróci ich żywotność. Takie zabiegi regularnie wykonujemy w naszej pracowni i cieszą się one sporą popularnością, ponieważ koszt czyszczenia jest stosunkowo atrakcyjny i zdecydowanie niższy niż zakup nowych wtryskiwaczy.

 

Czym skutkuje stukanie wtryskiwaczy diesel
Czym skutkuje stukanie wtryskiwaczy diesel

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO