25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY DIESEL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.93

Tym razem opowiemy wam o tym, jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy diesel i co warto stosować w takim wypadku. Ogólnie sam zabieg powinien być stosowany, jako profilaktyka w dbaniu o czysty i tym samym w pełni sprawny układ paliwowy samochodów napędzanych przy pomocy diesla. Z tego to powodu, że takie elementy tych układów, jak wtryskiwacze są niesłychanie wrażliwe na wszelkiego rodzaju zabrudzenia trafiające do nich wraz z olejem napędowym. Lepiej się stosować, by uniknąć tych tak zwanych 101 napraw, czyszczenie wtryskiwaczy - w tym wypadku będzie dobrym środkiem zapobiegawczym. Znamy też kilka sprawdzonych sposobów radzenia sobie z tym problemem.

 

Czyszczenie wtryskiwaczy diesel
Czyszczenie wtryskiwaczy diesel

 

Jak wykonać czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI

 

Generalnie można samodzielne usuwać zanieczyszczenia z tych elementów, oczywiście przy użyciu specjalnych narzędzi. W tym celu niezbędny nam będzie preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla Common Rail, spora ilość czasu do wypełnienia oraz kilka przydatnych gadżetów, jak rękawiczki. Zwykle jednak instruktaż użycia tego typu produktów, jest zamieszczony na opakowaniu bądź znajdziemy go na stronie producenta. Należy jednak pamiętać o wysokiej dbałości o higienę pracy, ponieważ zwykle środki takie mogą dawać nieprzyjemne skutki w kontakcie z ludzkimi tkankami. Znacznie szybszym i zdecydowanie bardziej komfortowym sposobem wykonania tej wykonania tego zabiegu w profesjonalnym serwisie, który na wyposażeniu ma cały zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy. Poza tym niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest to, że w tego typu warsztatach jest on wykonywany na bieżąco i standardowo taka usługa mieści się w jednym dniu.

 

Jak wykonać czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI
Jak wykonać czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO