JAK ROZPOZNAĆ STUKANIE WTRYSKIWACZY COMMON RAIL
Spekulujemy, że znaleźliście się tutaj, ponieważ, jak niczego na tym świecie, pragniecie wiedzieć jak rozpoznać stukanie wtryskiwaczy Common Rail. Rozumiemy was w zupełności, ponieważ uważamy, że faktycznie jest się czym interesować, a już z pewnością warto to wiedzieć z uwagi na niestety dość dużą częstotliwość występowania tego problemu. Za kolejny z powodów, dla których warto przyjrzeć się problemowi bardziej, są następstwa zaburzeń występujących w tych elementach. Znając te zależności, chcielibyśmy wam pomóc w waszych rozterkach i przedstawić wam kilka sposobów na to, jak zauważyć oraz zlokalizować rzeczony problem. Przedstawimy wam też sposób na zaradzenie problemom, by takie symptomy, jak stukanie wtryskiwaczy Common Rail nie owocowały w nieprzyjemne następstwa. Te z kolei lubią się przytrafiać, w wypadkach bagatelizowania kłopotów, a jest to charakterystyczne nie tylko w odniesieniu do naszych rozważań.

1. Zapowiedzi uszkodzonych wtrysków
Właściwie stukający wtrysk, możemy śmiało sklasyfikować, jako charakterystyczny objaw uszkodzenia tych elementów. Jednak nie łatwo jest go odłowić z morza dźwięków, jakie potrafią wydobywać się z silnika, czy też dobiegać spod maski samochodu, jakim się poruszamy lub który dopiero co uruchomiliśmy. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, dobrze wiedzieć, że zazwyczaj taki zabrudzony wtrysk stuka na zimnym silniku, czyli w momencie, kiedy nie zdążyliśmy jeszcze ruszyć z parkingu, czy też podjazdu naszego pięknego domu. Dalej można obserwować już inne oznaki, być może występujące bardziej mnogo w tym samym czasie, jak dłuższy rozruch silnika lub jego zaburzona praca albo falujące obroty. Dobrze wiedzieć, że powinien nas również zaniepokoić, występujący jednocześnie, co klekotanie wtryskiwaczy, czarny dym wydobywający się podczas obciążenia silnika i wszelkie spadki mocy. Dla części z was wymienione dotychczas objawy, powiązane z występowaniem naszego głównego symptomu, mogą się okazać dość nieoczywiste. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego jest coś jeszcze co wraz z naszym przewodnim objawem, jakim jest stukanie wtryskiwaczy benzyna, powinno zwrócić naszą pełną uwagę. Mowa tym razem o wyraźnej oznace, czyli zapalających się kontrolkach check engine albo tych zależnych od świec żarowych, co szczególnie ma miejsce w czasie zwiększania obrotów silnika, czyli przyspieszania.

Rozwiązanie problemów z wtryskami
Wiemy już jakie zwiastuny, oczywiście poza naszym przewodnim, jakim jest głośna praca wtryskiwaczy diesel. Tak jeszcze w ramach lepszego nacechowania sprawy, przyznamy otwarcie, że właśnie to elementy, które zasila ten typ paliwa, są bardziej podatne na niepożądane zakłócenia. Spowodowane są one najczęściej przez zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w tym paliwie. Chociaż z uwagi na skalę problemu, w przypadku takich wtryskiwaczy istnieje zawsze pewna możliwość ich zregenerowania i tym samym przywrócenia sprawności. Inaczej sytuacja przedstawia się w momencie, kiedy to głośna pracy wtryskiwaczy benzyny spędza nam sen z powiek. Jest to niebezpieczne, bo regeneracja jest w tym wypadku bardzo nieopłacalnym zabiegiem, z którego się po prostu rezygnuje na rzecz zakupu nowych części. Takie przedsięwzięcie wiąże się oczywiście z większymi kosztami, jakie musimy ponieść w wypadku ewentualnej awarii. Kiedy jednak problem ten obserwujemy w silniku samochodu zasilanego przez olej napędowy, mamy jeszcze do wyboru działania zaradcze. Najlepszym z nich i najwygodniejszym jest regeneracja tych części w autoryzowanym serwisie. Wybór takiego rozwiązania przoduje wśród właścicieli samochodów diesel, a to za sprawą wielu korzystnych aspektów takiego rozwiązania. Przede wszystkim i w pierwszej kolejności modułem motywacyjnym jest nic innego jak oczywiście cena, a ta w wypadku regeneracji jest znacznie bardziej atrakcyjna niż wymiana elementów na zupełnie nowe, a daje podobne i korzystne efekty. Poza tym stacja diagnostyczna doskonale wie, jak sprawdzić który wtrysk stuka, by nie spowodować dodatkowych uszkodzeń. To główne powody, dla których warto w wypadku szczęśliwego zlokalizowania źródła problemów, udać się z prośbą o pomoc do specjalistycznego serwisu, który raz na zawsze, bądź przynajmniej na dłuższy czas zaradzi naszym rozterkom i rozwiąże nasze problemy.

Udostępnij wpis
Komentarze
Łukasz
Wystawiono 2 miesiące temu
Stukanie wtryskiwaczy Common Rail może być spowodowane kilkoma różnymi przyczynami, takimi jak: 1. Zużyty lub zanieczyszczony filtr paliwa: jeśli filtr jest zatkany, to paliwo może nie docierać do wtryskiwaczy w odpowiedniej ilości, co może prowadzić do stukania. 2. Uszkodzone lub zużyte wtryskiwacze: wtryskiwacze mogą być zużyte lub uszkodzone, co może powodować stukanie podczas pracy silnika. 3. Zanieczyszczona lub zużyta elektroda: przepływ paliwa przez wtryskiwacz jest regulowany przez elektrodę, która może być zanieczyszczona lub zużyta, co może prowadzić do stukania. 4. Nieprawidłowe działanie układu wtryskowego: jeśli układ wtryskowy jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo, to może to powodować stukanie. Aby rozpoznać stukanie wtryskiwaczy Common Rail, należy wykonać diagnostykę komputerową, która pozwoli na określenie przyczyny problemu. Czasami konieczne jest rozebranie i sprawdzenie wtryskiwaczy oraz innych elementów układu wtryskowego. W przypadku stukania wtryskiwaczy należy skontaktować się z serwisem samochodowym.
Czy ta opinia była pomocna?
Janos
Wystawiono 2 lata temu
kiedyś szukałem jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, ale bez odpowiedniego sprzętu można tylko pogorszyć sprawę. DUżo lepiej jest postawić na specjalistów
Czy ta opinia była pomocna?
Miro
Wystawiono 2 lata temu
Czyli stukanie wtryskiwaczy świadczy o awarii? dobrze wiedzieć!
Czy ta opinia była pomocna?