25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSKIWACZE ELEKTROMAGNETYCZNE I ICH TRWAŁOŚĆ

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Postaramy się dla was, jak najlepiej opisać wtryskiwacze elektromagnetyczne i ich trwałość. Poruszymy te problematykę, skupiając się na kilku poważnych kwestiach, których wyjaśnienie zdecydowanie ułatwi nam dalsze dogłębne rozumienie tego problemu. Zastanawiając się nad tytułowym elementem, nachodzi nas przemyślenie, że przecież są one jedynie częścią bądź niewielkim wycinkiem większego układu, który również może się okazać bardzo istotny w naszych rozważaniach, a już na pewno w rozumieniu naszej myśli przewodniej.

 

Wtryskiwacze elektromagnetyczne i ich trwałość
Wtryskiwacze elektromagnetyczne i ich trwałość

 

Opis i zasada działania

 

Części, o których mowa, są bardzo ważnym elementem silnika, jak i całego samochodu. To od nich bowiem zależy, czy odpowiednia ilość paliwa trafi do silnika i zdeterminuje jego dalszą pracę. Wiedząc to, warto wspomnieć, że umożliwia to takiemu elementowi jak wtryskiwacz elektromagnetyczny, budowa, która jest dość pogmatwana i skomplikowana. Jednak to właśnie jej wtryskiwacz zapewnia bardzo precyzyjną i skrupulatną pracę, której owocnym efektem końcowym jest bezpośredni wtrysk nośnika energii, jakim jest paliwo. Podstawowym bodźcem do takiego zajścia i wywołania aktywności jest impuls elektryczny, który trafia do tego elementu, jakim jest wtryskiwacz elektromagnetyczny, zasada działania jest więc zależna od sprawnych i niezachwianych przepływów elektrycznych. Wiemy zatem, że podzespół ten, bo tak możemy go również zdefiniować, działa za sprawą impulsów, ale trzeba mieć na uwadze, że równie istotne dla jego wysoce efektywnej pracy jest prawidłowe ciśnienie występujące w całym systemie i na listwie zamontowanej w bezpośrednim kontakcie z nim. Warto mieć też na uwadze, że w zależności od marki, możemy wyróżnić pewne rodzaje wtryskiwaczy elektromagnetycznych, których jednak idea i zdeterminowanie do pracy są podobne. W ogóle, jak o same wtryskiwacze chodzi, to również zauważamy ich dwie formy, a jedną z nich jest właśnie ta, o której mówimy powyżej. Jednak drugą i ulepszoną wersją tego systemu wtryskowego, o jakim mowa, są wtryskiwacze piezoelektryczne, Siemens przykładowo zajmuje się produkcją takich interesujących podzespołów.

 

Opis i zasada działania
Opis i zasada działania

 

Sprawność rozwiązania

 

Znając już ogólną charakterystykę tego podzespołu, możemy śmiało i bez skrępowania wyciągnąć pewne znaczące wnioski. Pokrótce wiemy już, co to są wtryskiwacze piezoelektryczne, dlaczego zastąpiły wtryskiwacze elektromagnetyczne, też nie jest dla nas żadną ogromną tajemnicą, bo mogliśmy o tym przeczytać powyżej. Możemy zatem przejść dalej i nieco opowiedzieć wam o pewnej wrażliwości tych drobiazgowych elementów. W przypadku elektromagnetycznej wersji tego elementu nie jest to jeszcze duży problem, ale jak chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność jest stosunkowo ograniczona i zwykle możemy ją opisać jako stosunkowo niedługą. Spowodowane jest to przez następstwa zaburzeń występujących w całym układzie, na które te delikatne elementy są bardzo wrażliwe, ale jeszcze większą wrażliwością wykazują się w odniesieniu do jakości paliwa. Chcemy przez to powiedzieć, że ich trwałość będzie zależała od czystości paliwa, które zadecyduje o ich ewentualnym zabrudzeniu, a które najczęściej jest przyczyną jego usterkowości. Kiedy dojdzie do tego typu sytuacji, możliwa jest jeszcze regeneracja wtryskiwaczy, która pomoże przywrócić poprawne działanie tych podzespołów. Oczywiście wymaga to pewnej ingerencji w cały ten skomplikowany i bardzo delikatny układ, dlatego warto wykonywać tego typu zabiegi w specjalistycznym serwisie. Oddając uszkodzone części do placówki zajmującej się ich regeneracją, mamy też pewność, że uprzednio zostanie wykonane diagnozowanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych i piezoelektrycznych. To umożliwia zwykle namierzenie problemu i finalnie pozwala na jego ostateczne wyeliminowanie. My z kolei możemy znów się cieszyć sprawnym i dynamicznym samochodem, ponieważ to od żwawości i od świetnej kondycji wtryskiwaczy zależy, bezawaryjna i pełna wigoru jazda autem. To właśnie takie efekty, jak doskonała praca pojazdu, powinny nas skłaniać i motywować, do przeprowadzania częstych kontroli i oddawania tego typu części do placówek diagnostycznych, bo jak w końcu widzimy, mogą one powodować problemy, a są niepodważalnie istotną częścią samochodu, o którą należy pieczołowicie się troszczyć.

 

Sprawność rozwiązania
Sprawność rozwiązania

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO