Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK WYGLĄDA BUDOWA UKŁADU COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK WYGLĄDA BUDOWA UKŁADU COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Układ Common Rail (wspólna szyna) jest stosowany w silnikach wysokoprężnych do dostarczania paliwa do wtryskiwaczy, a jego główne elementy to: zbiornik paliwa, pompa paliwa, filtr paliwa, pompa wysokiego ciśnienia, listwa wtryskowa, wtryskiwacze, sterownik silnika. Działanie układu Common Rail polega na utrzymaniu stałego wysokiego ciśnienia w listwie wtryskowej, co umożliwia szybki i precyzyjny wtrysk paliwa w dowolnym momencie, zapewniając lepszą wydajność, niższą emisję spalin i większą elastyczność pracy silnika.

Z morza tematów dotyczących tego, jak wygląda budowa układu Common Rail, odłowiliśmy dla was te najbardziej istotne, by w prosty i nieskomplikowany sposób zaprezentować wam to przyjemne zagadnienie. Znajdziesz u nas wiele informacji nawiązujących do sprawy, w jak najbardziej unikatowym i przesympatycznym wydaniu, ponieważ mamy na celu znakomity odbiór naszych treści. Przygotowujemy je z największą starannością, a w tym opracowaniu poruszymy dla was również problematykę działania tego układu i omówimy krótko także najważniejsze elementy wchodzące w jego skład. Wszystko to byście mogli jak najtrafniej zrozumieć te niebanalną, ale fajną sprawę.

Jak wygląda budowa układu Common Rail
Jak wygląda budowa układu Common Rail

1. Funkcjonowanie mechanizmu Common Rail

W ramach lepszego zrozumienia konstrukcji zaprezentujemy ją na podstawie funkcjonowania tego systemu, ponieważ w ten sposób łatwo i szybko będziemy mogli zrozumieć przebieg, a zatem ogólne umiejscowienie tych części. Warto więc wiedzieć, że zasada działania układu Common Rail zdeterminowana jest przez napływające do systemu paliwo, którego bezpośredni wtrysk jest priorytetowym zadaniem. Takie zdarzenie musi być końcowym efektem przebiegających procesów, które musi zapewnić nam ten fantastyczny mechanizm. Wiedząc, jak wygląda dla systemu Common Rail zasada działania, możemy przedstawić poszczególne podzespoły, które uczestniczą w zapewnieniu nieprzerwanej i idealnej pracy mechanizmu. W początkowej fazie natkniemy się wpierw na okazały zbiornik paliwa z filtrem oczyszczającym, za którym zamontowana jest kolejna część. To właśnie tam nośnik energii jest tłoczony przez pompę zasilającą niskiego ciśnienia, od czego zależy dawka paliwa w systemie Common Rail i jej ostateczna ilość. Stąd nasza substancja płynie przewodami, mijając po drodze filtr paliwa, by trafić w efekcie na imponującą pompę wysokiego ciśnienia. Ciśnienie w systemie wzrasta za jej sprawą i udaje się do zasobnika paliwa pod wysokim stężeniem, by udać się dalej i natrafia do fajnego elementu, a budowa wtryskiwacza, bo tak mu na imię, pozwala mu precyzyjnie przesyłać paliwo dalej w asyście niemniej pięknej świecy żarowej. Poza tym spektakularnym finałem, w systemie występuje jeszcze sterownik elektroniczny oraz pewien czujnik, który mierzy temperaturę paliwa. Tak przedstawia się ta poniekąd dość szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania Common Rail i uważamy, że zdecydowanie warto było ją poznać by lepiej zrozumieć konstrukcję.

Funkcjonowanie mechanizmu Common Rail
Funkcjonowanie mechanizmu Common Rail

Budowa a sprawność układu

W wypadku samej konstrukcji na szczególnej uwadze wypada mieć pewien podzespół, który odgrywa tutaj ważną rolę i nadaje mu wyjątkowy wydźwięk. Oczywiście inne elementy układu Common Rail są nie mniej ważne, ale zazwyczaj są prostsze, a ich działanie jest powszechnie znane i stosunkowo nieskomplikowane, dlatego w efekcie nie powoduje większych zaburzeń. Inaczej sprawa ma się w odniesieniu do finalnego elementu tego mechanizmu, którego niestety stosunkowo często dotykają problemy. To właśnie od tego, jak działa wtryskiwacz zależy w pełni sprawna i niezachwiana i praca, tego mechanizmu. W tym miejscu zasadne będzie jeszcze wspomnienie, że w obrębie tych niezmiernie istotnych składowych wyróżniamy dwa ich ciekawe rodzaje. Zatem na uwagę zasługuje i trzeba spektakularnie przedstawić wam wtryskiwacz piezoelektryczny, zasada działania odróżnia go, choć jednak dość niewiele, od drugiego z nich - wtryskiwacza elektromagnetycznego. Niestety zarówno jedne, jak i drugie często ulegają awarii, ponieważ są niesamowicie wrażliwe, a może nawet nadwrażliwe. Chcemy przez to powiedzieć, że każda nieprawidłowość może mieć wpływ na żywotność tego elementu. Niestety często nie skupiamy się jednak na jakości paliwa, które na okrągło tankujemy, a okazuje się, że nawet tak prozaiczna sprawa ma tutaj większe znaczenie. Może bowiem prowadzić, do zabrudzenia tych wrażliwych podzespołów, czego oczywiście następstwem będzie rychłe przerwanie ich pracy i finalnie dotknie ich, jak i cały mechanizm usterka. Mówiliśmy o tym w ramach ciekawostki, ale uważamy, że warto znać pewne prawidłowości, by móc zapobiegać dysfunkcjom, które nie omijają również budowy tego układu.

Budowa a sprawność układu
Budowa a sprawność układu
Udostępnij wpis

Komentarze

Felek

Wystawiono Rok temu

System Common Rail jest skomplikowanym układem, który składa się z kilku podstawowych elementów: 1. Pompa wysokiego ciśnienia - jest odpowiedzialna za generowanie wysokiego ciśnienia paliwa i przesyłanie go do listwy wtryskowej. 2. Zbiornik paliwa - jest odpowiedzialny za magazynowanie paliwa i dostarczanie go do pompy wysokiego ciśnienia. 3. Listwa wtryskowa - jest odpowiedzialna za dawkowanie paliwa do silnika. Listwa wtryskowa jest podłączona do każdego cylindra silnika i jest napędzana przez ciśnienie paliwa z pompy. 4. Czujnik ciśnienia paliwa - służy do pomiaru ciśnienia paliwa w układzie i przesyłania danych do komputera silnika. 5. Komputer silnika - jest odpowiedzialny za kontrolowanie pracy systemu Common Rail i dostosowywanie ilości paliwa dostarczanego do silnika w zależności od warunków jazdy. Wszystkie te elementy są połączone ze sobą i pracują razem, aby zapewnić prawidłowe dawkowanie paliwa do silnika i uzyskać efektywne i ekologiczne spalanie paliwa. Układ Common Rail jest bardziej zaawansowany niż tradycyjne układy wtryskowe, ale pozwala na lepszą kontrolę nad procesem spalania i lepszą efektywność paliwową.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki