25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CZYM JEST I JAKIE ZADANIA MA SPEŁNIAĆ OBWÓD NISKIEGO CIŚNIENIA UKŁADU CR

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Istotą tego objaśnienia będzie opracowanie, jakie zadania ma spełniać obwód niskiego ciśnienia układu CR? Rozwinięciem skrótu CR jest nic innego jak po prostu Common Rail i to trzeba wiedzieć przede wszystkim, by móc wymiennie operować określeniami, co zamierzamy robić. Poza tym skupimy sie też na tym, czym tak właściwie ten obwód w ogóle jest. Charakterystyka jego krótkiej i zwięzłej definicji, będzie dla nas podstawą, ponieważ dokładnie dzięki temu, będziemy mogli finezyjnie i przykładnie odpowiedzieć, na postawione w tytule obszerne pytania.

Czym jest i jakie zadania ma spełniać obwód niskiego ciśnienia układu CR
Czym jest i jakie zadania ma spełniać obwód niskiego ciśnienia układu CR

1. Czym jest obwód niskiego ciśnienia

W pierwszej kolejności skupimy się, jak wygląda obwód niskiego ciśnienia Common Rail, który jest głównym zakresem naszego przedstawienia. Jednak poza nim wartościowo będzie też wspomnieć pokrótce o innych. Skoro przecież, jak o strefie mowa, zwykle bywa ona czymś więcej niż jedną zmienną. To bardzo celne spostrzeżenie, ponieważ trzeba powiedzieć jasno, że po za tym obwodem, mamy także obwód wysokiego ciśnienia, także istniejący w tym mechanizmie. Wiemy, że jest on niczym innym jak ważną jednostką w obrębie szeroko rozumianego mechanizmu CR. Nie zbaczając za bardzo z tematu, pragniemy nacechować, że skomplikowanie precyzyjne układy, posiadające szereg uzbrojonych po zęby składowych, to dla nas przyjemność. Chcemy przez to powiedzieć, że tak samo przyjemnie jest nam o tym mówić, jak miło jest wędrować oszronioną ścieżką, w kierunku wschodzącego, potężnie napęczniałego od czerwieni, pięknego słońca. To było tak w ramach ciekawostki, ale jeszcze bardziej fascynujący jest obwód wysokiego ciśnienia układu Common Rail, a jeszcze ciekawszy ten nasz przewodni obwód o niskim ciśnieniu, który wygląda całkiem nieprzystępnie, mimo że buduje go wiele złożonych elementów. Z tego powodu, w żaden sposób nie wolno ich w tym wypadku pominąć, o czym przekonacie się, kontynuując badanie tytułowego przesłania.

Czym jest obwód niskiego ciśnienia
Czym jest obwód niskiego ciśnienia

2. Skrócony opis elementów

By dokładniej rozpracować temat, trzeba wiedzieć, że zadania i budowa pomp wysokiego ciśnienia, to rozległe zagadnienie, którego poruszenie, może zaburzyć ciągłość przekazu. Chcemy przez to powiedzieć, że pierwszą i jednocześnie wytrzymałą częścią tego układu jest pompa. Tego samego niestety nie możemy powiedzieć, o kolejnych elementach, ponieważ ich złożoność niestety często nastręcza zmartwień w postaci nierzadkich awarii. Mowa tutaj o listwie i wtryskiwaczach, które są zmartwieniem większości właścicieli samochodów z zastosowaniem w silnikach takiego typu mechanizmów. Nie odbiegając zanadto od przesłania, warto wiedzieć, że występują różne rodzaje wtryskiwaczy Common Rail. Istotnie będzie je w tym miejscu wymienić, choć mało atrakcyjnie one brzmią, co zaraz zauważycie. Nie chcąc zatem przedłużać, nie będziemy was jeszcze zanudzać, dlatego nie wspomnimy bliżej, jaka jest różnica między wtryskiwaczem CR elektro- magnetycznym i piezoelektrycznym. Jednak to właśnie dzięki temu wiemy jakie mamy rodzaje tych części, bo właśnie o nich przeczytaliśmy.

Skrócony opis elementów
Skrócony opis elementów

Główne zadania obwodu

Omawiany obwód ma spełniać zadania, jakimi jest przede wszystkim i głównie regulacja i utrzymania ciśnienia na odpowiednio niskim lub wysokim poziomie w zależności od potrzeb układu. Przebiegać to musi w warunkach, w których jakość paliwa będzie najwyższej klasy, ponieważ jego czystość zazwyczaj decyduje o wydajności całego tego mechanizmu. Widzimy ostatecznie, że zagadnienie jest osobliwie złożone, ale uwierzcie, że diagnostyka układu zasilania wtryskowego benzyną, jest jeszcze bardziej pokrętna. Dlatego warto w pierwszej kolejności zapobiegać, wybierając nierzadko droższe paliwo, by zapobiegać konieczności wykonywania licznych kontroli. Chociaż z drugiej strony, okresowo i tak zalecamy wykonywanie takich zabiegów diagnostycznych w ramach rozsądnego podejścia.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA