Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ROZPOZNAĆ OBJAWY ZABRUDZONYCH WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK ROZPOZNAĆ OBJAWY ZABRUDZONYCH WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Poniżej wymieniamy kilka typowych objawów, które można zauważyć w przypadku zabrudzonych wtryskiwaczy Common Rail:

1. Jeśli wtryskiwacze są zabrudzone, może wystąpić spadek mocy i ogólnej wydajności silnika, co może objawiać się utratą przyspieszenia, trudnościami w osiągnięciu pełnej mocy lub ogólnym uczuciem, że silnik działa słabiej.
2. Brudne wtryski mogą utrudniać uruchamianie silnika, szczególnie przy zimnym rozruchu. Silnik może długo kręcić zanim się uruchomi, lub mogą wystąpić problemy z odpalaniem.
3. Mogą też prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa w cylindrach. To z kolei przełoży się na niejednolitą pracę silnika, wibracje, szarą lub czarną sadzą z rury wydechowej, a także nieprzyjemnym zapachem spalin.
4. Zużyte, zanieczyszczone wtryskiwacze mogą powodować nadmierną ilość paliwa dostarczanego do cylindrów, co skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa.

Rozważymy dzisiaj nieustanny problem, który spędza sen z oczu wielu użytkowników samochodów, a mianowicie zastanowimy się nad usterkami i postaramy się ułatwić wam rozpoznanie tego kłopotu, byście w przyszłości mogli z łatwością odczytać objawy zabrudzonych wtryskiwaczy Common Rail. Warto mieć świadomość, że utrudnienia te niestety występują dość powszechnie, dlatego tak ważna jest sprawna diagnostyka i oszacowanie uszkodzeń.

Jak rozpoznać objawy zabrudzonych wtryskiwaczy Common Rail
Jak rozpoznać objawy zabrudzonych wtryskiwaczy Common Rail

1. Dysfunkcje wtryskiwaczy Common Rail

Mamy nadzieję, że oczywiste jest, iż aby lepiej rozpoznać wszelkie kłopoty z tymi elementami układu, należałoby w ogóle poznać jakie usterki mogą w nich występować. Otóż najczęstszą przyczyną awarii, bywa po prostu zanieczyszczenie wtryskiwaczy, ponieważ są one niesamowicie wrażliwe na wszelkie nieprawidłowości. Z tego względu stosunkowo często zdarza się, że mamy, tak po prostu mówiąc i bezpośrednio przedstawiając, zwyczajnie nieszczelny wtryskiwacz benzyny. Cokolwiek by to nie oznaczało, faktycznie może się to nam nie podobać, bo wygląda na to, że to dość niewygodny defekt. Zaiste dysfunkcja, ta nie przedstawia się efektownie i wierzcie lub nie, ale tak samo miewa się sprawa, kiedy w silniku napędzanym przez olej napędowy przydarzą nam się lejące wtryski, objawy diesel w tym wypadku może dawać stosunkowo tożsame. Oznacza to tylko tyle, że w przypadku nieczystych wtryskiwaczy znaczenie ma nie rodzaj paliwa, które wykorzystują, a w zasadzie jego jakość i należało by się skupić na tym, aby pilnować, żeby gatunek był najlepiej wyselekcjonowany. Uwierzcie, że zdecydowanie lepiej zadbać o ten niewielki akcent, by nie musieć się później zastanawiać nad tym, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem i czy w praktyce w ogóle ma miejsce taka ewentualność.

Dysfunkcje wtryskiwaczy Common Rail
Dysfunkcje wtryskiwaczy Common Rail

Pierwsze symptomy zabrudzonych wtryskiwaczy

Skoro posiadamy już jasność co do zdarzających się w awarii w przypadku tych niesamowicie czułych elementów układu zasilnia Common Rail, możemy przejść dalej i skupić się dokładnie na tytułowym temacie. Chcąc wiedzieć więcej, należałoby mieć na uwadze, ale i wiedzieć, jak rozpoznać uszkodzony wtryskiwacz, objawy diesel może z kolei dawać nieswoiste i stosunkowo nieprecyzyjne, na czym wypadałoby się skupić. Oczywiście nie chodzi w tym wypadku, na dokładnym drążeniu problemu, ponieważ potocznie mówiąc, kto to lubi. Otóż faktycznie zwolenników jest mało, szczególnie że dużo osób zastanawia się, czy nie jest tak, że dla zagadnienia uszkodzone wtryski, objawy, benzyna też będzie dawała i zdecydowanie nie jest to tajemnicą i również się zdarza. Chociaż wiadomo, że rozwiązanie, jakim są wtryskiwacze Common Rail, zdecydowanie częściej stosuje się w silnikach zasilanych przez olej napędowy, aniżeli paliwo benzynowe i zasadnie posiadać taką świadomość. Skupiając się jednak na sprawie, trzeba wiedzieć, że rozpoznanie tego kłopotu nie jest takie skomplikowane, ponieważ dla chcącego nic trudnego. Jednak wiąże się to z tym, że należy stale obserwować pojazd, którym się poruszamy na każdym etapie jazdy, gdyż o awarii wtryskiwaczy mogą świadczyć wszelkie spadki mocy, które owszem są symptomem zużycia także, ale niestety nie wyłącznie, tych części. Pewnie, że łatwiej byłoby, gdyby po prostu można było zaobserwować stukanie wtryskiwaczy, ale w jaki sposób, jako przeciętny użytkownik auta, mamy to poznać. Właśnie, bo przecież podczas pracy silnika, z samochodu dochodzi nas nieprzerwanie cała mas dźwięków i to zupełnie naturalne, gdyż jego praca także z tym się wiąże. Podsumowując już, skoro wiemy, że objawy są niewyraźne i nie do końca jesteśmy w stanie rozpoznać je sami, to warto zgłaszać się na okresowe kontrole czy to swojego mechanika, a najlepiej do fachowego serwisu, ponieważ jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem? Właśnie problem w tym, że nie wiadomo i w każdej chwili może on spowodować zachwianie całej pracy układu i tym samym silnika, co niestety może skutkować, że zostaniemy w szczerym polu z niesprawnym autem. Takiego zajścia na pewno nie chciałby doświadczyć nikt z nas, dlatego warto dbać o samochód od samego początku i mieć go pod ciągłą obserwacją.

Pierwsze symptomy zabrudzonych wtryskiwaczy
Pierwsze symptomy zabrudzonych wtryskiwacz
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy Common Rail obejmują trudności z odpaleniem samochodu, szarpanie silnika, zużycie paliwa, zmniejszoną wydajność silnika, nierówną pracę silnika i niską moc. Inne objawy to wzrost poziomu emisji spalin, nieregularne obroty silnika, dymienie oraz kontrolka silnika. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z mechanikiem, aby wykonać badanie diagnostyczne w celu wykrycia ewentualnych problemów.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki