Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

REGULATOR CIŚNIENIA PALIWA A MODEL SILNIKA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

REGULATOR CIŚNIENIA PALIWA A MODEL SILNIKA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regulator ciśnienia paliwa jest częścią systemu zasilania paliwem w silniku i ma za zadanie utrzymywać odpowiednie ciśnienie paliwa w układzie. Model silnika nie ma bezpośredniego wpływu na konstrukcję regulatora ciśnienia, ale specyfikacje regulatora mogą różnić się w zależności od rodzaju i wymagań silnika, z którym jest związany. W systemach Common Rail, regulator ciśnienia jest zazwyczaj zintegrowany z listwą Common Rail. Zadaniem regulatora jest utrzymanie stałego ciśnienia paliwa w obrębie listwy, niezależnie od zmieniających się warunków pracy silnika. Oznacza to, że regulator powinien być w stanie dostosować przepływ paliwa w odpowiedni sposób, aby utrzymać pożądane ciśnienie. W przypadku niektórych modeli silników, zwłaszcza tych o wysokiej wydajności, regulator ciśnienia paliwa może mieć bardziej zaawansowane funkcje.

Już na samym początku, możemy zauważyć, że występuję pewna zależność i w jakiś sposób ma znaczenie regulator ciśnienia paliwa a model silnika. W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ występują pewne różnice w budowie i tym samym w funkcjonowaniu tych części, choć jak można zapewnić, nie tak duże jakby się wydawało, w końcu zasada działania zawsze będzie tożsama.

Regulator ciśnienia paliwa a model silnika
Regulator ciśnienia paliwa a model silnika

1. Problemy z regulatorem ciśnienia paliwa Common Rail

Już na samym początku chcemy się skupić na występujących problemach, ponieważ dla wielu użytkowników objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI będą całkiem jednakowe, jak w przypadku TDI i nie jest to wyraźnie specyficzna przypadłość, jak o ten model chodzi. Wszystko w końcu będzie sprowadzało się do meritum, jednak sprawa jest na tyle złożona, jak systemy Common Rail ukryte pod maskami naszych samochodów i drzemiące w samym sercu silnika. Chcąc się dowiedzieć, czy w zasadzie model silnika, ma tutaj jakiekolwiek znaczenie, należałoby rozważyć, że dla elementu, jakim jest regulator ciśnienia paliwa, objawy benzyna będzie dawała stosunkowo podobne, jak diesel, w ten potoczny sposób mówiąc. Zresztą, jak o problemach mowa, to w obu tych przypadkach możemy po prostu zauważyć niepełne i niedostateczne spalanie paliwa oraz niewyrównaną pracę silnika i to naprawdę już takie podstawowe symptomy, które niestety niełatwo zauważyć gołym okiem. Zatem wielką tajemnicą nie jest, że w samochodzie BMW E36 regulator ciśnienia paliwa, objawy będzie dawał krańcowo podobne, jak auto zupełnie odmiennej wizerunkowo marki, jak na przykład Opel. Wydaje się to zadziwiające, ale wierzmy faktom, które akurat w tym wypadku są niepodważalne.

Problemy z regulatorem ciśnienia paliwa Common Rail
Problemy z regulatorem ciśnienia paliwa Common Rail

Mechanizm niezależny od modelu

Wiedząc, jakie problemy mogą występować w układzie za sprawą naszego tajemniczego, a być może już mniej nieodgadnionego za sprawą naszych wywodów, elementu, możemy zauważyć i skupić się na tym, jakie zależności występują. Wiadomo, że część ta występuje w większości silników i możemy zatem zaryzykować stwierdzeniem, że pod tym względem, jest regulator ciśnienia paliwa uniwersalny i wszechstronny. Nie ma w tym nic dziwnego i szczególnego, ale być może jest coś specjalnie interesującego i tego możemy być już pewni. Zauważyliśmy już, jak taka część, mimo że niewielka, może nastręczać całkiem sporych problemów, chociaż też nie należałoby ich jakoś bardzo wyolbrzymiać. Nie boimy się powiedzieć, więcej w temacie, jakim jest regulator ciśnienia paliwa 2.0 HDI, a także innych rodzajów silnika. W tym wypadku typ mechanizmu TDI wcale znacząco się nie różni od powyższego, dlatego możemy je stosować wymiennie i naprzemiennie, choć możliwe, że niezupełnie dowolnie. Zatem absolutną prawdą jest, że regulator ciśnienia paliwa 1.6 HDI znajdziemy w takim modelu i uwierzcie, że faktycznie nie jest to wielką tajemnicą. Wspominając o tak istotnych kwestiach, zdarza się nam, że musimy rozwikłać pewne zagadnienia, które na pierwszej chwili mogą się wydawać bardzo skomplikowane. Jednak nakłania nas do tego wiedza, która jest dla nas zdecydowanie czymś więcej, ona nas fascynuje i uważamy, że możliwość jej zdobywania to nieocenione dobro. Mając jednak na uwadze myśl przewodnią, a przoduje nam tym razem regulator ciśnienia paliwa 1.8t, objawy już znamy, tym samym i problemy nakreślone mamy, zatem, co wiedzieć więcej ponadto chcemy. Doszło do tego, że zadajemy pytania retoryczne i nie obawiamy się ich zupełnie, bo to może oznaczać tylko jedno, że poznaliśmy już zagadnienia sedno. Wszystko jest w najlepszym porządku, ale występują jeszcze pewne obawy, które mogą się pojawić, kiedy dla składowej, jaką jest regulator ciśnienia paliwa, tuning przeprowadzimy. Jednak po co sobie wszystko komplikować, kiedy widzimy, że sprawa jest dość spójna w swym złożeniu. Wszystko zatem sprowadza się do wszechstronności tej części i tego, że występuje ona niezależnie od modelu silnika i nie jest większym problem niż inne mechanizmu układów samochodowych.

Mechanizm niezależny od modelu
Mechanizm niezależny od modelu
Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono Rok temu

Regulator ciśnienia paliwa to ważna część układu wtrysku paliwa w silnikach diesla. Najważniejszym zadaniem regulatora jest ciśnienia paliwa w układzie wtryskowym, które jest niezbędne do prawidłowego działania silnika. Regulator ciśnienia paliwa jest dostosowany do konkretnego modelu silnika i jego parametrów. Każdy model silnika ma swoje wymagania dotyczące ciśnienia paliwa, które musi być utrzymane w celu zapewnienia prawidłowego działania silnika. Regulator ciśnienia paliwa jest dostosowany do tych wymagań i jest specjalnie zaprojektowany, aby utrzymać ciśnienie paliwa na odpowiednim poziomie. Regulator ciśnienia paliwa jest również dostosowany do konkretnego systemu wtryskowego, takiego jak Common Rail, pompowtryski czy wtryskiwacze piezoelektryczne.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojtek

Wystawiono 2 miesiące temu

A czy w stanie spoczynku tzn wyłączony zapłon powinien być zakniety aby utrzymać cisnienie startowe??

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki