Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze 1.6 HDI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze 1.6 HDI to komponenty związane z układem paliwowym silnika diesla, który jest stosowany w samochodach marki Citroen oraz Peugeot. Wtryskiwacze te są odpowiedzialne za wtryskiwanie paliwa do komory spalania silnika w określonych ilościach i momentach, aby umożliwić spalanie paliwa i wygenerowanie energii potrzebnej do napędzania pojazdu. Wtryskiwacze 1.6 HDI trafiają do naszych pracowni naprawdę często, ponieważ są dedykowane do silników cieszących się dużą popularnością. Mimo negatywnych opinii o elektronice we francuskich pojazdach, stosunkowo niewielka jednostka napędowa, której poświęciliśmy ten artykuł, znalazła licznych zwolenników. Jak to jest z wtryskiwaczami Common Rail w silnikach 1.6 HDI? Bosch czy Siemens – który z tych producentów dominuje w kwestii wtryskiwaczy w 1.6 HDI? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i rozjaśnić inne istotne kwestie związane z tym, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail. Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu na temat wtrysków 1.6 HDI.

Przykładowy wtryskiwacz Common Rail z silnika 1.6 HDI
Wtryskiwacze 1.6 HDI


1.6 HDI | Twarda praca | Czy to wtryskiwacze?

Dla wielu posiadaczy samochodów z 1.6 HDI stuki wtrysku to znane odgłosy. Twarda praca silnika także może wskazywać na uszkodzenie wtrysku, chociaż dominującymi objawami, oprócz zwiększonego zadymienia, są odgłosy wydobywające się spod maski. Istnieje szeroka gama określeń używanych w odniesieniu do odgłosów awarii wtrysków w silnikach 1.6 HDI. Klekotanie 1.6 HDI, cykanie czy klepanie wtryskiwaczy Common Rail to dla kierowcy sygnał, że wtryski należy niezwłocznie zdiagnozować. Zignorowanie tego typu objawów może sprawić, że uszczelki wtryskiwaczy 1.6 HDI zużyją się o wiele szybciej, uniemożliwiając poprawne funkcjonowanie wtrysków w układzie. W przypadku podejrzeń, że wtryski 1.6 HDI 110 KM (lub wtryskiwacze pasujące do pojazdów o innej mocy) są uszkodzone, można wykonać samodzielnie test przelewowy wtryskiwaczy 1.6 HDI. Uznajemy, że jest to metoda, którą można potraktować jako ciekawostkę, ponieważ finalnie każdy uszkodzony wtryskiwacz musi zostać poddany diagnostyce na stole probierczym. Dzięki takiemu sprawdzeniu wiadomo, jakie części wtrysku należy wymienić w ramach regeneracji wtryskiwacza. Problemem innej kategorii są zapieczone wtryski 1.6 HDI. W sytuacji, gdy elementy układu wtryskowego się zapieką, demontaż wtryskiwaczy 1.6 HDI może być znacznie utrudniony. W rezultacie możemy pozostać z problemem takim jak urwany wtryskiwacz, wtedy jedynym wyjściem jest wymiana wtrysku. Jeśli wtrysk jest zapieczony, elementem narażonym na uszkodzenie jest także tuleja wtryskiwacza 1.6 HDI. W skrajnych przypadkach wtrysk jest wyjmowany z silnika razem z tym elementem. Działanie, jakie musi w obliczu tej sytuacji podjąć mechanik samochodowy, to wymiana tulei wtryskiwacza 1.6 HDI. Podczas codziennego użytkowania pojazdu zwracajmy uwagę na to, jak pracuje nasze 1.6 HDI. Dziwne odgłosy, zwiększony pobór oleju napędowego czy dymienie na biało z wydechu samochodu to sygnały, które w większości przypadków wskazują na problem z wtryskiwaczami.

Wtryskiwacz jako możliwa przyczyna twardej pracy 1.6 HDI
1.6 HDI | Twarda praca | Czy to wtryskiwacze?


Wtrysk 1.6 HDI – nowy czy regenerowany?

Jeśli w samochodzie z rodziny Citroen C4 1.6 HDI głośna praca silnika odbiera przyjemność z jazdy, warto zastanowić się nad tym, co dalej zrobimy z wtryskiwaczami. Decyzję tę warto podjąć po zapoznaniu się z informacjami otrzymanymi dzięki fachowej, rzetelnej diagnostyce wtrysków. Podczas diagnozowania wtryskiwaczy Common Rail poddawane analizie są ich liczne parametry, między innymi dawki wtrysków lub kąt wtrysku 1.6 HDI. Ogół kryteriów związanych z pracą wtryskiwaczy pozwala na stwierdzenie, które elementy wtryskiwacza działają nieprawidłowo. Po diagnostyce serwisant jest w stanie dobrać właściwy zestaw naprawczy wtryskiwaczy 1.6 HDI, co stanowi istotną część ogółu procesu regeneracji. Inną, docenianą przez klientów naszego serwisu, jest możliwość zakupu gotowych, zregenerowanych wtryskiwaczy. Gdy w silniku wtryski są montowane ponownie, w przypadku każdej jednostki napędowej, w tym 1.6 HDI, kodowanie wtryskiwaczy musi zostać przeprowadzone. Innym, kluczowym zagadnieniem jest kolejność wtryskiwaczy, którą powinien znać każdy mechanik samochodowy. W opisywanych jednostkach napędowych wtryskiwacze numeruje się, zaczynając od wtrysków zamieszczonych najbliżej skrzyni biegów. W celu dobrania właściwego wtrysku należy sprawdzić kod wtryskiwacza 1.6 HDI, ponieważ do tej jednostki napędowej pasują wtryskiwacze o różnych numerach, w dodatku od różnych producentów. Co ważne, wtryski Siemens 1.6 HDI (przykładowy numer A2C59513556) nie zawsze nadają się do regeneracji. Wówczas jedyną opcją jest zakup nowych wtryskiwaczy Siemens, określanych także jako Continental VDO. Istotnym i decydującym czynnikiem jest cena wtryskiwaczy 1.6 HDI. Podkreślamy, że regeneracja wtryskiwaczy klienta lub zakup zregenerowanych wtrysków to opcja kilkukrotnie tańsza niż zakup nowych wtryskiwaczy o parametrach takich samych, jak regenerowane.

Regenerowane wtryskiwacze 1.6 HDI
Wtrysk 1.6 HDI – nowy czy regenerowany?

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono 10 miesiecy temu

@Paweł Dzień dobry, w celi dokładnej wyceny i wybrania odpowiedniego terminu prosimy o kontakt telefoniczny z naszą firmą – numer kontaktowy znajdzie Pan w zakładce „Kontakt”.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 10 miesiecy temu

Dzień Dobry, Chciałbym zapytać o przybliżony koszt wymiany podkładek pod wtryskami w silniku 1.6 hdi 90 km(zapach oleju napędowego w kabinie) oraz przy okazji sprawdzenie stanu wtrysków. Jak to wygląda z terminami u Państwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Waldemar

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze 1.6 HDI są stosowane w silnikach diesla 1.6 HDI, które są montowane w różnych modelach samochodów. Są to wtryskiwacze Common Rail, które pozwalają na bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa. Wtryskiwacze te charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością, jednak wymagają regularnego serwisu i czyszczenia, aby zachować ich efektywność. Wtryskiwacze 1.6 HDI są skonstruowane tak, aby pracować z różnymi rodzajami paliw, w tym z biodieslem. Są one również bardziej odporne na zanieczyszczenia niż tradycyjne układy wtryskowe i mogą działać przez dłuższy czas bez konieczności czyszczenia. Wiele opinii mówi, że wtryskiwacze 1.6 HDI są trwałe i niezawodne, jednak wymagają regularnego serwisu i czyszczenia, aby zachować ich efektywność. Koszt zakupu i montażu wtryskiwaczy 1.6 HDI jest wyższy niż tradycyjnych układów wtryskowych, jednak ich długoterminowa efektywność, niższe zużycie paliwa i niższe emisje spalin mogą być korzystniejsze dla użytkownika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki