Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak sprawdzić, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Aby ocenić stan i wydajność wtryskiwaczy Common Rail, można zastosować kilka metod diagnostycznych, takich jak: skanowanie komputera samochodu, badanie szczelności wtryskiwaczy, pomiary ciśnienia wtrysku. Do tego celu stosuje się specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, więc sprawdzenie stanu wtrysków oraz stopnia zużycia, najlepiej powierzyć specjalistom od układów wtryskowych w silnikach wysokoprężnych. Trwałość wtryskiwaczy w układzie Common Rail może być zależna od wielu czynników, takich jak jakość paliwa, warunki eksploatacji, prawidłowe konserwacje i czyszczenie układu paliwowego, a także jakość samego wtryskiwacza. Jednak w praktyce trudno jest dokładnie określić, ile konkretny wtryskiwacz będzie wytrzymywał bez awarii.

W dużej mierze od tego, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail, zależą opinie na ich temat, ponieważ każdemu kierowcy zależy na maksymalnie długiej trwałości danego podzespołu czy układu w pojeździe. Spróbujmy zatem znaleźć odpowiedź na to jedno z najistotniejszych dotyczących Diesla pytań. Wytrzymałość określana też jako żywotność wtrysków jest parametrem uzależnionym od wielu innych czynników, istnieją także sposoby, dzięki których zastosowaniu kierowca będzie mógł cieszyć się pełną sprawnością wtrysków w układzie Common Rail przez setki tysięcy przejechanych kilometrów pod warunkiem, że pozostałe podzespoły także będą funkcjonować bez zarzutu. Nie ryzykuj zatem, wahając się, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, a zamiast tego znajdź w naszym artykule najlepsze sposoby na zachowanie ich nienagannej pracy.

Sprawdzanie żywotności wtryskiwaczy Common Rail w praktyce
Jak sprawdzić, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

1. Czynniki wpływające destrukcyjnie na wtryski Common Rail

Wtryskiwacze Common Rail już od lat oceniane są jako mniej wytrzymałe niż stare, dobre pompowtryski. Obecność wielu niewielkich, bardzo precyzyjnych elementów składowych wtryskiwacza, a także warunki pracy w układzie CR sprawiają, że pojazdy wyposażone w tego typu moduł zasilania paliwem wymagają dużej staranności w dbaniu o samochód. Jest to opłacalne, jeśli nie chcesz przedwcześnie przekonać się, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy oraz ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy 1.9 TDI lub wtrysków zdemontowanych z pojazdu występującego w innej wersji silnikowej. Wystąpienie niepokojących objawów, takich jak stukanie wtryskiwaczy, przerywana praca wysokoprężnej jednostki napędowej czy unoszące się za pojazdem zadymienie bardzo często jest spowodowane niską jakością oleju napędowego lub obecnością zanieczyszczeń w paliwie. Jeśli zatem tankujemy niesprawdzone paliwo z niezbadanych źródeł, objawy zabrudzonych wtryskiwaczy mogą nas zaskoczyć w każdym momencie. Niesprawne działanie innych podzespołów samochodowych także może przełożyć się na funkcjonowanie wtryskiwaczy Common Rail. Ich oceniana na około 200 – 250 tysięcy kilometrów może zostać drastycznie skrócona w obliczu nieprawidłowości działania turbosprężarki, filtra cząstek stałych czy zaworu EGR. Współczesne Diesle to konstrukcje, w których praca jednego elementu jest bardzo mocno determinowana funkcjonowaniem innego, nawet z pozoru niezwiązanego z pierwszym, zatem diagnostyka wskazująca chociażby na lejące wtryski (objawy – Diesel – opisaliśmy w poprzednich artykułach), powinna skłonić kierowcę do sprawdzenia pozostałych układów. Nie od dziś wiadomo, że podczas naprawy najistotniejsza jest skuteczna eliminacja przyczyny. W tym celu skontaktuj się z ASO Bosch Service Pawlik, ponieważ nasze doświadczenie, wiedza i zdobyte doświadczenie to niezawodny sposób na lejące wtryski oraz na wszelkie inne objawy uszkodzonych wtryskiwaczy w układzie Common Rail. Na postępowanie destrukcji w systemie wtryskowym CR wpływa również zbyt niska częstotliwość wymiany oleju silnikowego i filtrów. Jeżeli kierowca dostatecznie o to nie zadba, będzie musiał w niedalekiej przyszłości zastanowić się nie tylko nad tym, jak sprawdzić wtryski Diesel, ale także, w jaki sposób zdiagnozować pozostałe elementy, w tym filtr cząstek stałych i turbo, ponieważ ich także może dotyczyć zaburzenie funkcjonalności przez obecność w układzie starego oleju. Mimo tego, że koszt regeneracji wtryskiwaczy Common Rail w naszym serwisie jest o wiele niższy niż koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu, to wydatki związane z regeneracją także warto odsunąć od siebie, stosując się do prostych, wymienionych przez nas wskazówek.

Przyczyny zniszczenia wtryskiwaczy Common Rail
Czynniki wpływające destrukcyjnie na wtryski Common Rail


Common Rail – czy można jechać z uszkodzonym wtryskiem?

Wydawać by się mogło, że wtryskiwacz to niewielki, pojedynczy i może nawet mało znaczący dla funkcjonowania samochodu element, jednakże to właśnie od sprawności wtrysków zależy to, czy w ogóle ruszymy z miejsca i czy praca samochodu będzie spełniać nie tylko nasze oczekiwania, ale także podstawowe zasady bezpieczeństwa. Już pierwsze objawy uszkodzonej podkładki pod wtryskiem, szarpnięcia silnika czy oznaki falowania obrotów powinny wzbudzić czujność i natychmiastową reakcję kierowcy. Kontynuacja jazdy z uszkodzonym wtryskiem Common Rail nie jest zalecana właśnie z uwagi na wątpliwe bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem będzie znalezienie serwisu, w którym pracownicy wiedzą, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony oraz w jaki sposób dalej z nim postąpić, aby przywrócić mu całkowitą sprawność. Jako najnowocześniejszy serwis w kraju oferujemy naszym Klientom skorzystanie z usługi takiej, jak regeneracja wtryskiwaczy Common Rail. Chcąc zdiagnozować, a następnie zregenerować wtryski ze swojego samochodu, wystarczy, że do nas zadzwonisz, a nie będziesz musiał niepokoić się nawet ich wysyłką, ponieważ zamówimy kuriera, który je od Ciebie odbierze w ustalonym, dogodnym terminie. Wtryskiwacze Common Rail zostaną poddane sprawdzeniu na dedykowanych urządzeniach diagnostycznych, wyczyszczone za pomocą nowoczesnych myjek ultradźwiękowych oraz poddane rozbiórce w celu identyfikacji uszkodzonych lub niesprawnych elementów, które zostaną wymienione na oryginalne, fabrycznie nowe części. Regeneracja wtrysków CR obejmuje także ich ponowne sprawdzenie w urządzeniach wykazujących warunki tożsame z pracą obciążonej i nieobciążonej jednostki napędowej. Ile kosztuje tak kompleksowa i zaawansowana technologicznie regeneracja wtryskiwaczy? Cena, nawet w przypadku Common Rail, charakteryzuje się zróżnicowaniem w zależności od rodzaju wtrysku, jednakże w każdym przypadku jest znacznie niższa od kosztów zakupu nowych wtryskiwaczy, które w praktyce nie różnią się od regenerowanych.

Jazda z uszkodzonym wtryskiwaczem Common Rail
Czy można jechać z uszkodzonym wtryskiem?

Udostępnij wpis

Komentarze

Lechu

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie wytrzymałości wtryskiwaczy Common Rail, oto kilka z nich: 1. Diagnostyka komputerowa: Wtryskiwacze Common Rail są połączone z komputerem silnika i udostępniają dane na temat ich pracy. Diagnostyka komputerowa pozwala na odczytanie tych danych i wykrycie ewentualnych problemów z wtryskiwaczami. 2. Test ciśnienia: Można pomierzyć ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej i porównać je z danymi producenta. Niskie ciśnienie może wskazywać na uszkodzenie wtryskiwaczy. 3. Test wydajności: Można pomierzyć ilość paliwa wydobywającego się z wtryskiwaczy i porównać ją z danymi producenta. Niska wydajność może wskazywać na uszkodzenie wtryskiwaczy. 4. Test zapłonu: Można zmierzyć czas zapłonu paliwa i porównać go z danymi producenta. Opóźniony czas zapłonu może wskazywać na uszkodzenie wtryskiwaczy. 5. Test słuchowy: Można posłuchać pracy silnika pod kątem nieprawidłowego dźwięku, takiego jak trzaski lub stuki. Może to wskazywać na uszkodzenie wtryskiwaczy. Wszystkie te metody pozwalają na wykrycie ewentualnych problemów z wtryskiwaczami Common Rail, jednak konieczne jest skorzystanie z profesjonalnego sprzętu diagnostycznego oraz specjalisty w dziedzinie naprawy silników.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki