Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CZYM JEST COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co to jest Common Rail? Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

System wtrysku Common Rail to innowacyjna technologia wtrysku paliwa bezpośrednio do silnika, która umożliwia bardzo precyzyjny i efektywny proces spalania. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów wtryskowych, w których ciśnienie paliwa jest stałe, w systemie Common Rail ciśnienie w railu utrzymywane jest na stałym poziomie, niezależnie od obrotów silnika. Sterowanie ilością wtryskiwanego paliwa odbywa się przez kontrolowanie czasu otwarcia wtryskiwaczy poprzez elektroniczny układ sterowania. Dzięki temu system wtrysku Common Rail umożliwia precyzyjne i szybkie dopasowanie ilości wtryskiwanego paliwa do aktualnych warunków pracy silnika, co przekłada się na lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa oraz mniejsze emisje spalin.

Informacje o układzie Common Rail
Czym jest Common Rail

1. Common Rail - zasada działania tego systemu

Rozmyślając nad całym tym systemem i jego ogólnym i nawet bardziej szczegółowym wyglądem, możemy powiedzieć, co o nim wiemy, bo właśnie tą wiedzą chcemy się z wami podzielić. Chociaż opornie nam idzie zwięzła wypowiedź, to musisz wiedzieć, że spowodowane to jest tym, że bardziej zależy nam na przyjemnej jej formie i miłym odbiorze niż nad suchym, niczym grzanka z porannego śniadania, faktami. Skupiając się nad merytoryczną stroną pojęcia Common Rail zasada działania, możemy przyznać, że warto wiedzieć, iż jest to układ, jak każdy inny i składa się z kilku części. W tym przypadku mają one zróżnicowane funkcje i budowę, by synergicznie współgrać dla zapewnienia ciągłości pracy. By móc już rozważać działanie tego systemu, konieczna może być wiedza o tym, jak wygląda szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania Common Rail, bo przecież są one właściwie istotą jego pracy. Zmierzając ku meritum sprawy, należy jeszcze wiedzieć, że Common Rail działa na zasadzie synergicznej współpracy elementów układu, której celem jest wtrysk paliwa do dalszych części silnika. Kiedy wiemy już, oczywiście tak mniej więcej, jak proces ten przebiega, wypada dodać w tym miejscu, że w przypadku Common Rail opinie nie do końca są obiecujące. Możemy przypuszczać, że z tego powodu, iż układ ten bywa stosunkowo zawodny, a jak wiadomo, mało kto przepada za zmaganiem się z ewentualną, a jednak dość możliwą awarią.

Objaśnienie działanie systemu Common Rail
Common Rail- zasada działania tego systemu


Elementy układu Common Rail

Jak wcześniej wspomnieliśmy, żeby znać działanie wypadałoby poznać budowę i trzeba przyznać, że najłatwiej byłoby nam rozwinąć to zagadnienie na podstawie konkretnego modelu. Przechodząc zatem w tym rozważaniu dla Common Rail – audi będzie marką na podstawie której postaramy się zobrazować sprawę. Po pierwsze samochód ten wyposażony jest w silnik, którego nie będzie dziś szczegółowo opisywać, bo chcemy się skupić na naszym układzie, który w jego skład zresztą wchodzi. Zatem możemy już wyróżnić, że w systemie tym zlokalizowane są dwie pompy, które mają za zadanie tłoczenie paliwa do dalszych elementów układu. Z tego powodu, że pompy potrzebują odbiorcy do tak tłoczonego paliwa, więc przebiegając przez układ, trafiają nareszcie na element, jakim jest listwa Common Rail i tutaj zaczyna się już robić ciekawie. To z tego powodu, że listwa ta wyposażona jest pakiet całkiem pokaźnych obiektów, na których skupimy teraz nasze zainteresowanie, a imię ich wtryskiwacze z resztą nie byle jakie. Skoro już o tym mowa to w układzie Common Rail ciśnienie na listwie umożliwia właśnie, dostanie się paliwa do każdego z wtryskiwaczy. Finalnie można powiedzieć, że wtryskiwacze będą tutaj ostatnim, ale jakże złożonym fragmentem całego fantastycznego systemu Common Rail. Zresztą to z powodu tej niesamowitej złożoności pojedynczego elementu właśnie, więc wiemy, że wtrysk Common Rail cena i koszty naprawy bywa wygórowana i niestety informacja ta, nawet właściciela pięknego wypicowanego audi, z całą pewnością nie zachwyci.
Kiedy znamy już zasady działania oraz nabyliśmy nieco wiedzy dotyczącej składowych układu Common Rail. Możemy już śmiało zmierzać do celu rozprawy, a tym samym kresu tej pięknie ubranej w słowa konstruktywnej wyprawy. Widzimy jednocześnie, że Common Rail jest niczym innym jak po prostu i zwyczajnie systemem bezpośredniego wtrysku paliwa. Podsumowując zatem mamy nadzieję, że nie jest już dla nikogo wątpliwością po przyswojeniu powyższych, czym jest układ Common Rail, zainstalowany w naszym samochodzie, a dokładniej w jego sercu, czyli w silniku.

Opis elementów układu Common Rail
Elementy układu Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Lechu

Wystawiono Rok temu

Common Rail to nowoczesny układ zasilania silników diesla, który zastępuje starsze systemy wtryskiwaczy mechanicznych. W układzie Common Rail, paliwo jest pompowane pod wysokim ciśnieniem (nawet do 2000 barów) za pomocą specjalnej pompy Common Rail do wtryskiwaczy, które odpowiadają za precyzyjne dawkowanie paliwa do komory spalania. Dzięki temu układowi, silnik jest bardziej efektywny i emituje mniej szkodliwych substancji. Jest to bardziej zaawansowana technologia w porównaniu do starszych systemów, pozwala na lepsze dopasowanie dawkowania paliwa do aktualnego zapotrzebowania silnika, co przekłada się na lepszą efektywność paliwową i niższą emisję szkodliwych substancji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki