Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz Audi - część 2

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Audi Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze w silnikach marki Audi są kluczowymi elementami układu wtryskowego, odpowiedzialnymi za dokładne wtryskiwanie paliwa do komory spalania. Audi stosuje różne rodzaje wtryskiwaczy w zależności od modelu i typu silnika, w tym wtryskiwacze Common Rail oraz wtryskiwacze benzynowe z bezpośrednim wtryskiem. W pojazdach rodem z niemieckiego koncernu samochodowego Audi należącego do grupy VAG mamy do czynienia z szeroką gamą systemów wtrysku, poczynając od pompowtryskiwaczy, poprzez wtryskiwacze Common Rail, na wtryskiwaczach benzynowych kończąc. Opracowaliśmy artykuł zawierający informacje na temat jego, jakie rodzaje wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy występują w samochodach marki Audi, jakie objawy uszkodzonych wtryskiwaczy Audi powinny niepokoić użytkownika pojazdu, a także jak skutecznie zapobiegać i przeciwdziałać występującym awariom układu wtrysku w samochodach niemieckiej produkcji. Co zrobić, jeśli uszkodzone lub zapieczone wtryski 3.0 TDI uniemożliwiają optymalne użytkowanie samochodu? 

1. Audi - koncern zapoczątkowany przez Augusta Horcha

Marka Audi jest obecna na rynku motoryzacyjnym od 1909 roku - wówczas została założona przez Augusta Horcha w niemieckim mieście Ingolstadt. Zapoczątkowana w Bawarii marka, mimo wielu trudnych sytuacji w swojej historii, obecnie kojarzona jest z solidnością wykonania i nowoczesnymi, komfortowymi pojazdami. Koncern na przestrzeni lat wyróżniał się innowacyjnymi koncepcjami, dzięki którym mamy teraz do czynienia chociażby z napędem na cztery koła (w przypadku Audi jest ono określane jako quattro), a także z testami zderzeniowymi - idea crash testów zrodziła się właśnie w bawarskim koncernie samochodowym w 1938 roku. Obecnie miłośnicy samochodów z logo Audi mogą wybierać spośród urozmaiconych modeli - Audi to nie tylko przestronne kombi i wygodne sedany, ale także drapieżne sportback’i czy potężne SUVy. W artykule na temat wtryskiwaczy skoncentrowaliśmy się na tym, ile wynosi koszt regeneracji wtryskiwaczy Audi w poszczególnych modelach, a także poruszyliśmy zagadnienia związane ze sprawdzaniem i diagnozowaniem stanu wtrysków.

Logo niemieckiego koncernu samochodowego Audi
Audi - koncern zapoczątkowany przez Augusta Horcha

2. Wtryskiwacze Audi - jak sprawdzić?

Elementy układu wtryskowego takie jak wtryski Audi A6 C6 2.0 TDI czy też wtryski Audi A4 B7 1.9 TDI, które uległy zużyciu lub uszkodzeniu mechanicznemu, mogą dawać szereg charakterystycznych objawów awarii. Zarówno kierowcy, jak i mechanicy określają objawy uszkodzonych wtryskiwaczy podobnie - praca uszkodzonego wtrysku może charakteryzować się stukaniem, co wskazuje, że wtryskiwacz nie jest szczelny lub opiłkuje. Każdy problem występujący w samochodzie należy skonsultować z fachowcem - w przypadku wtryskiwaczy ze specjalistą, który zna się na silnikach wysokoprężnych charakterystycznych dla grupy VAG, chociażby 1.9 TDI, 2.0 TDI lub 3.0 TDI. Jak sprawdzić wtryskiwacze pasujące do tego silnika? Oprócz wykonania testu przelewowego, który można przeprowadzić nie tylko w warsztacie, ale i samodzielnie, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców. Test przelewowy wtrysków Audi może jednak okazać się niewystarczający do zdiagnozowania samego problemu, a także przyczyn uszkodzeń wtryskiwaczy Audi. Mokre wtryskiwacze to oznaka, że wartości ciśnienia we wtryskiwaczu odbiegają od normy. Jest to niewątpliwa oznaka konieczności przeprowadzenia bardziej zaawansowanej diagnostyki wtryskiwaczy, do której wtryskiwacz musi zostać przygotowany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dostarczone do serwisu wtryski Audi A4 B7 2.0 TDI bądź innego rodzaju wtryskiwacze zdementowane z Audi są w pracowni rozbierane, a każdy zdemontowany element poddaje się czyszczeniu z zastosowaniem myjki ultradźwiękowej. Nie jest to jedyna metoda usuwania zanieczyszczeń z wtryskiwacza, gdyż później podzespoły wtryskiwacza są poddawane myciu z zastosowaniem detergentu. Sprawdzenie wtrysków Audi wiąże się także z zainstalowaniem ich na stole probierczym, dzięki czemu możliwe jest zbadanie ich przelewów oraz dawek wtryskowych. Uzyskane tą drogą wyniki badań warunkują podjęcie kolejnych kroków mających na celu usunięcie awarii wtryskiwaczy.

Weryfikacja wtryskiwaczy Audi
Wtryskiwacze Audi - jak sprawdzić?

3. Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy Audi?

Wydawać by się mogło, że regeneracja wtryskiwaczy Audi to proces, który wymaga wiele czasu ze względu na jego złożoną strukturę. Współcześnie jednakże pracownicy serwisów samochodowych mają do dyspozycji zaawansowane technologicznie urządzenia i to właśnie dzięki nim regeneracja wtryskiwaczy Audi może być przeprowadzona fachowo i szybko. Serwisy wyposażone w wyspecjalizowane stoły probiercze deklarują, że regeneracja wtryskiwaczy Audi oraz wtrysków z innych samochodów zajmuje jeden dzień. Jest to czas wystarczający na wyczyszczenie wtryskiwacza, diagnostykę wtrysku, a także demontaż zużytych lub uszkodzonych elementów oraz wstawienie w ich miejsce nowych części. Przeprowadzona w sposób właściwy regeneracja wtryskiwaczy z samochodów charakteryzowanej marki nie kończy się na tym etapie - specjaliści wykonują jeszcze testy wtryskiwacza w celu sprawdzenia przelewów oraz dawek wtryskowych. Innym, równie istotnym kryterium poprawnego działania wtryskiwacza jest przeprowadzenie testu ciśnienia, pod jakim następuje otwarcie wtryskiwacza oraz realizacja pomiarów obwodu elektrycznego wtrysku. W zależności od zdiagnozowanego stopnia uszkodzeń może okazać się koniecznością wykonanie tak zwanej trzeciej fazy regeneracji wtryskiwaczy Audi. W tym etapie wymieniane są wszystkie elementy wtryskiwacza, który trafił do pracowni regeneracji. Każda wymiana części składowych wtrysków musi mieć swoje podsumowanie w postaci ponownego testowania wtryskiwacza na dedykowanej maszynie producenta. Jeśli wszystkie parametry, a także korekty wtryskiwaczy Audi 3.0 TDI bądź wtrysków z innego egzemplarza są właściwe, przeprowadza się kodowanie wtryskiwaczy Audi 3.0 TDI (lub pozostałych modeli), a następnie zregenerowany wtryskiwacz po jednym dniu trafia z powrotem do klienta. Podkreślamy, że podczas montażu szczególnej uwagi wymaga moment dokręcania wtryskiwaczy 3.0 TDI - czynność ta powinna zostać wykonana umiejętnie, by nie uszkodzić wtrysku.

4. Wtryskiwacze Audi - zapobieganie uszkodzeniom i przedwczesnemu zużyciu

Mechanicy nie bez przyczyny określają wtryskiwacze jako elementy, które podczas użytkowania pojazdu są często poddawane intensywnej eksploatacji. Praca wtrysku odbywa się w okolicznościach wysokich wartości ciśnienia, a od jej płynności zależy funkcjonowanie uruchomionego pojazdu. Jeżeli posiadany przez nas model niemieckiego koncernu, chociażby Audi A6 3.0 TDI zacina się przy odpalaniu, najwidoczniej wtryskiwacz nie działa właściwie i pomocna może okazać się adaptacja precyzyjnych dawek wtrysku VCDS lub przeprowadzenie pełnej, kompleksowej regeneracji, o której pisaliśmy powyżej. Użytkowanie zaawansowanych technologicznie pojazdów nie sprowadza się obecnie jedynie do odpalenia samochodu, przejechania określonego dystansu, zatankowania w razie potrzeb i dotarcia na miejsce. Na szczęście wzrasta w tej kwestii świadomość kierowców, którzy często dbają o swoje samochody, pilnując wymian zużytych podzespołów oraz uzupełniania płynów eksploatacyjnych. Wtryskiwacze Audi 3.0 TDI i wtryski z pozostałych wersji silnikowych Audi nie muszą cierpieć podczas jazdy, wystarczy zastosować się do prostych wskazówek użytkowania samochodu, które często wpływają także pozytywnie na odczuwalny dla kierowcy komfort oraz ekonomię jazdy. Użytkownikom diesli montowanych w Audi zalecamy tankowanie dobrej jakości paliwa, gdyż często to właśnie zanieczyszczenia oleju napędowego przekładają się na powstawanie uszkodzeń wtrysków. Równie groźne dla układu wtryskowego Audi jest jego zapowietrzenie, co w przyszłości może zaowocować koniecznością naprawy pozostałych, bardziej zaawansowanych podzespołów. Chcąc sprawdzić prawidłowość pracy wtryskiwaczy, warto skorzystać z oprogramowania, które da nam wgląd w bloki pomiarowe VAG. Wtryski mają ściśle określone korekty dawek paliwa, dlatego też kontrola korekcji umożliwia wykrycie nieścisłości rzędu 1 mg paliwa. Produkowane w XXI wieku samochody to maszyny charakteryzujące się wysokim poziomem zaawansowania. Chcąc odczuwać bezpieczeństwo i satysfakcję z jazdy, warto zadbać o właściwą pracę każdego elementu pojazdu, co okazuje się nieskomplikowane przy właściwej eksploatacji. Podkreślamy, że w silnikach z rodziny 1.9 czy 3.0 TDI CAPA wtryski ściśle współpracują z pozostałymi elementami układu, dlatego też warto diagnozować nie tylko układ wtryskowy, ale także pozostałe elementy. Eco-driving, dostosowywanie jazdy do towarzyszących jej warunków oraz dbanie o jednostkę napędową przyczyni się z pewnością do przedłużenia żywotności samych wtryskiwaczy.


Wymiana wtryskiwaczy Audi

Obok usługi regeneracji wtryskiwaczy Audi plasuje się inna, rzadziej wybierana przez użytkowników Diesli z Common Rail opcja, jaką jest wymiana wtryskiwaczy Audi. Wówczas w pojeździe montowane są fabrycznie nowe wtryskiwacze. Mimo tego, że na licznych forach samochodowych często pojawiają się pytania o wtryskiwacze Audi - jak wymienić wtrysk, jak wtryskiwacze Audi wyciągnąć lub zamontować - przeprowadzenie wymiany wtryskiwaczy powinno odbywać się w serwisie. Fachowy montaż wtrysków Audi Common Rail jest także dla właściciela pojazdu zapewnieniem, ze wtryskiwacze będą prawidłowo pracować w układzie. Wtryski wymieniane nieumiejętnie mogą przynieść kierowcy więcej szkody niż pożytku. Demontaż i montaż wtryskiwaczy Audi po regeneracji lub fabrycznie nowych to zadanie, które warto powierzyć fachowcowi, by koszt regeneracji wtryskiwaczy Audi nie poszedł na marne.

Wymiana wtrysków w Audi
Wymiana wtryskiwaczy Audi

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono 5 miesiecy temu

@Kinga Dzień dobry, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Po ustaleniu szczegółów, nasi fachowcy dopasują odpowiednie wtryski do Pani samochodu i podadzą dostępne opcje cenowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Kinga

Wystawiono 5 miesiecy temu

Witam, ile kosztuje u Was regeneracja wtrysku do audi a3 8p 2.0tdi 170 KM, a ile nowy wtrysk?

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysztof

Wystawiono pół roku temu

@Krystian Prosimy o przygotowanie numeru VIN pojazdu i kontakt z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania po doprecyzowaniu komponentów w Pana pojeździe.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono pół roku temu

czy istnienie u Was możliwość wyczyszczenie wtryskiwaczy od silnika Audi 2.8 v6 193 km ? Jaki byłby przewidywany koszt usługi oraz czas oczekiwania na odbiór od momentu dostarczenia, lokalizacja Warszawa?

Czy ta opinia była pomocna?

Jasiek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze w samochodach Audi, podobnie jak w innych pojazdach, odpowiadają za wtryskiwanie paliwa do cylindrów silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim czasie. Wtryskiwacze mogą ulec zanieczyszczeniu lub uszkodzeniu, co może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak brak mocy, nierówna praca lub wycieki paliwowe. W przypadku samochodów Audi, wtryskiwacze są często elektromagnetyczne, co oznacza, że ich praca jest kontrolowana przez elektroniczny układ sterowania silnika. Wtryskiwacze Audi mogą być różne w zależności od modelu i roku produkcji pojazdu, dlatego ważne jest użycie odpowiednich narzędzi i części zamiennych do ich naprawy lub wymiany. W przypadku problemów z wtryskiwaczami, zaleca się skonsultowanie się z autoryzowanym serwisem Audi, który będzie w stanie dokładnie zdiagnozować i naprawić problem.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojo

Wystawiono 4 lata temu

Wow myślałem, że proces regeneracji wtryskiwaczy zajmie co najmniej kilka dni, a tu okazuje się że jest to kwestia kilku godzin. Teraz bez obaw mogę oddać swój wtryskiwacz do regeneracji.

Czy ta opinia była pomocna?

Angela

Wystawiono 4 lata temu

Witam serdecznie, czy Wy może sprzedajecie również wtryski na części?, Chodzi mi o samą końcówkę wtrysku?

Czy ta opinia była pomocna?

BOGDAN

Wystawiono 4 lata temu

Świetny artykuł, bardzo dużo można się z niego dowiedzieć.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki