25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSKIWACZ PIEZOELEKTRYCZNY - ZASADA DZIAŁANIA COMMON RAIL NA JEGO PODSTAWIE

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Skupimy się na absorbującym i bardzo wymagającym pod względem skoncentrowania tematem, jakim jest wtryskiwacz piezoelektryczny, zasada działania Common Rail tego elementu bywa także ciężka i wymagająca w rozumieniu. Nie ma jednak nic piękniejszego, jak poświęcanie swojego cennego czasu na poznawanie tych interesujących podzespołów oraz bogatych systemów, w których odgrywają niepodważalnie ważną rolę. Być może zagadnienie wydaje nam się obszerne, ale w rzeczywistości, można je skompresować do wymaganego minimum, by zrozumieć to, na czym nam głównie zależy.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny - zasada działania Common Rail na jego podstawie
Wtryskiwacz piezoelektryczny - zasada działania Common Rail na jego podstawie

 

Ważny element układu

 

Zastawiacie się pewnie, czy na podstawie tych elementów można przedstawić, jaka jest dla układu Common Rail zasada działania. Właściwie mogłoby tak być, gdyby tylko od nich zależała praca tego systemu, jednak układ ten jest większą, bardziej zależną, niż nawet same wtryskiwacze machiną, której zrozumienie będzie wymagało od nas sporego zaangażowanie i pełnego skupienia. Zapewne zauważyłeś, że lepiej uczyć się powoli i skutecznie, niż nabywać całą mnogość informacji pod postacią nieprzystępnych i oschłych frazesów, nieubranych w żadne przyjemne stwierdzenia. Planujemy wam przekazać w miły i łatwy sposób przekazać wam temat, jakim jest Common Rail – zasada działania. Możesz być pewny, że w jego skład wchodzi więcej niż jedna część, ale dzisiaj skupimy się na jednej i głównej jego składowej, która zwykle zapewnia jego poprawną i niezachwianą pracę, słowem, to od niej zależy niewzruszalność tego systemu. Mamy tu na myśli wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność tych podzespołów jest bowiem szczególnie mocno powiązana z trwałością całego mechanizmu i w zasadzie nie możemy ukrywać, że ją determinuje. Niestety elementy te bywają stosunkowo krótkotrwałe i cechuje je niedługi czas życia. Skoro już o nich mowa należy wiedzieć, że wyróżniamy dwie formy tych podzespołów i o jednych z nich mogliśmy czytać już powyżej, a drugi zwie się po prostu elektromagnetyczny. Nie powinno to dziwić zwłaszcza, że jak chodzi o rodzaje wtryskiwaczy elektromagnetycznych również, nie wpłyną nam bardzo na zaburzenie naszej myśli wiodącej. Wiedząc, jakie występują, mogliśmy je także bliżej poznać i zauważyliśmy nawet, że mogą emitować utrudnienia. Jednak to one zapewniają bezpośredni wtrysk paliwa do silnika, co jest główną funkcją i najważniejszą zasadą działania całego układu, o którym mowa.

 

Ważny element układu
Ważny element układu

 

Zaburzona sprawność Common Rail

 

Tutaj się dopiero zaczynają nam prawdziwe schody, ponieważ zaiste przy powyższym opracowaniu, taka budowa wtryskiwacza, jest monstrualnym i nieprzystępnym szczytem o wyraźnie skalistym podłożu. W zasadzie dokładne opracowanie tego faktu w tym miejscu nie wniesie nam wiele do sprawy, zwłaszcza że jest to element wysoce zasobny w liczne nieswoiste podzespoły, których istnienie powoduje jedynie komplikowanie naszego przemyślenia. Możemy przez to rozumieć, że są to bardzo skomplikowane elementy a budowa i zasada działania wtryskiwacza jednosprężynowego to już w ogóle, bardzo obszerny w opracowaniu temat, dlatego pozostawimy go w tej lokalizacji, w której się znajduję, bo obraliśmy inny stabilniejszy kurs. Takim kursem jest sprawność układu o którym mowa, a o której możemy więcej powiedzieć. Z doświadczenia wiemy, że jest to zwykle interesujące zagadnienie, do którego lubimy wracać i przypominać na okrągło o pewnych niuansach i prawidłowościach, których warto się trzymać, by unikać ewentualnych komplikacji. Mówiąc wprost, wtryskiwacze działają na zasadzie impulsów elektrycznych, które zawsze pochodzą bezpośrednio ze sterownika silnika. Wiedząc, na czym polega działanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych i elektromagnetycznych, możemy śmiało stwierdzić, że nietrudno o zakłócenie pracy tak skomplikowanego i precyzyjnego podzespołu. Zawsze tak jest w wypadku występowania więcej niż jednej zmiennych, a w tym wypadku ich mnogość bardzo komplikuje nam spójność mechanizmu. Najczęściej jednak na kłopoty w tym układzie wpływają zabrudzenia, które są naturalnym następstwem niskiej jakości paliwa, które zasila cały układ i z tego względu warto wybierać dobrej jakości olej napędowy. Dzięki temu możemy uniknąć problemów i uchronić nasz samochód przed niechcianą awarią.

 

Zaburzona sprawność Common Rail
Zaburzona sprawność Common Rail

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO