Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Stukanie wtryskiwaczy Common Rail. Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Stukające wtryski - jak sprawdzić

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Stukające wtryskiwacze należy natychmiast wymontować i wysłać do regeneracji jak te na zdjęciu
Stukanie wtryskiwaczy Common Rail. Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail?

Stukanie to jeden z objawów uszkodzeń lub zanieczyszczenia wtryskiwaczy Common Rail. Aby sprawdzić wtryski można wykonać test przelewowy, sprawdzić korekty wtryskiwaczy komputerem diagnostycznym podpinanym do jednostki napędowej lub oddać wtryski do warsztatu i zlecić wykonanie testów na stole probierczym.

Wtryski Common Rail to wręcz bezkonkurencyjne wtryski w dieslach, jednakże, podobnie jak każdy z często eksploatowanych elementów budowy samochodu, mogą one ulegać uszkodzeniom oraz zużyciu, ponadto producenci również wskazują, iż są to części podlegające regeneracji bądź wymianie po przejechaniu określonej liczby kilometrów. W artykule opisaliśmy funkcje, jakie pełnią wtryski Common Rail w pojazdach, odnieśliśmy się do ich budowy, a także opracowaliśmy schemat, który pomoże Ci sprawdzić wtryskiwacze paliwa w Twoim samochodzie. Co powinniśmy zrobić, słysząc stukanie wtryskiwaczy Common Rail? Wszystkie informacje w zakresie budowy, funkcji i diagnostyki wtrysków znajdziesz poniżej.

Po czym rozpoznać stukanie wtryskiwaczy - te po rozpoznaniu stukania zostały wysłane do regeneracji
Jak sprawdzić stukanie wtryskiwaczy Common Rail?

1. Common Rail – budowa i zasada działania wtryskiwacza

Popularność systemu Common Rail jest warunkowana efektywnością prostego sposobu, dzięki któremu olej napędowy jest dostarczany do wysokoprężnego silnika Diesla z równoczesnym generowaniem wysokich parametrów. Z czego składa się cały układ CR? W jego skład wchodzi wiele części, dzięki którym olej napędowy przedostaje się przez kolejne odcinki pod dużym ciśnieniem i z niebywałą precyzją. W układzie Common Rail odnajdziemy trzonek, sprężynę oraz podkładkę sprężyny iglicy, uszczelkę komory sterującej, popychacz sterujący, korpus komory sterującej, zespół kulki oraz popychacz zaworu, prowadnicę zaworu, kołki ustalające, korpus rozpylacza, iglicę, cewkę elektrozaworu, króciec przelewu i dolotu paliwa, a także korpus wtryskiwacza. Oprócz tego w systemie Common Rail występuje wiele uszczelek i podkładek, a niemalże każdy z wymienionych elementów może ulec uszkodzeniu, powodując to, że wtrysk stuka na zimnym silniku i kierowca może usłyszeć charakterystyczne klekotanie wtryskiwaczy.

Sam wtrysk Common Rail to niewielki element o budowie charakteryzującej się wysokim poziomem złożoności, gdyż w jego skład wchodzi około 30 części. Jak działa system wtrysku CR? Olej napędowy pozyskiwany przez pompę paliwa dociera ze zbiornika do szyny Common Rail, gdzie zbiera się określona ilość oleju napędowego. Prosto z szyny CR pod dużym, niezmiennym wręcz ciśnieniem paliwo jest dostarczane do wtryskiwaczy, natomiast później dzięki pracy elektromagnesu dochodzi do zróżnicowania ciśnienia paliwa, a następnie do podniesienia iglicy, otwarcia wtrysku oraz przekazania oleju napędowego do wnętrza komory spalania. Znajdująca zastosowanie w układzie CR strategia wtrysków wielokrotnych przyczynia się do znakomitej efektywności systemu wtrysku, dostarczane są optymalne dla silnika Diesla dawki wtrysku Common Rail, natomiast parametry wtrysków Common Rail znajdują wielu zwolenników na całym świecie. System ten jednak może ulec awarii, a najlepszym rozwiązaniem jest specjalistyczna diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail wykonana w profesjonalnym serwisie. W sytuacji, gdy w silniku TDI słychać wyraźne stukanie wtryskiwaczy, należy oddać wtryski do regeneracji bądź naprawy, które wymagają umiejętności specjalistów oraz zastosowania profesjonalnych urządzeń.

Zasada działania wtryskiwacza sprawia, że szybko mogą się zużyć, jak te na zdjęciu
Jak sprawdzić który wtrysk CR jest uszkodzony?

2. Symptomy uszkodzonych wtryskiwaczy CR

Nadmiernie wyeksploatowane bądź uszkodzone wtryskiwacze sygnalizują nieprawidłowości w swoim działaniu. Co mogą usłyszeć i zobaczyć właściciele pojazdów z silnikami Diesla w sytuacji, gdy dochodzi do awarii wtrysków Common Rail? Z pewnością źródłem niepokoju powinien być spadek mocy pojazdu, problemy z rozruchem i podczas jazdy objawiające się szarpnięciami silnika, przegrzewanie jednostki napędowej i przechodzenie silnika w tryb awaryjny, nadmierne zużycie paliwa przy podtrzymywaniu określonego stylu jazdy, a także podnoszenie poziomu oleju silnikowego i głośna praca wtryskiwaczy benzyny, a w przypadku omawianych wtryskiwaczy, głośna praca Diesla. Jeśli diesel „nie pali” na zimnym ani na ciepłym silniku, to także przypadek, który mówi nam o uszkodzeniu wtrysków CR. Uruchomienie kontrolki check engine oraz kontrolki świec żarowych podczas przyśpieszania? Najprawdopodobniej silnik wysyła sygnały, że wtryski działają niewłaściwie. Wszelkie nierówności pracy jednostki napędowej, wytwarzanie dymu o czarnej bądź białej barwie oraz stukowe spalanie detonacyjne i głośna praca wtryskiwaczy to sygnały, które są zwiastunami konieczności przeprowadzenia diagnostyki wtryskiwaczy Common Rail, gdyż na pytanie, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, stanowczo odpowiadamy przecząco, gdyż uszkodzony lub lejący wtrysk Common Rail to jeden z najbardziej newralgicznych punktów w opisywanym układzie.

Po pojawieniu się pierwszych symptomów wtryskiwacze ze zdjęcia zostały wymontowane i oddane do regeneracji
Symptomy uszkodzonych wtryskiwaczy CR

3. Jak sprawdzić, który wtrysk CR jest uszkodzony?

Zasada działania aparatury Common Rail informuje nas o tym, że w każdym wtrysku powinno być tyle samo paliwa z takim samym ciśnieniem, gdyż wtryskiwacze CR posiadają tę samą szynę Common Rail, od której wzięła się nazwa całego układu. Jeśli zastanawiasz się, czy można przeprowadzić testy wtrysków oraz jak sprawdzić wtryski 1.9 TDI bądź wtryskiwacze w innym pojeździe z silnikiem Diesla, wskazujemy, iż jest metoda, która pozwala tego dokonać. Chcąc dowiedzieć się, który wtrysk działa niewłaściwie, możesz samodzielnie przeprowadzić prosty test przelewowy, dzięki któremu uzyskasz informację na temat tego, który wtrysk jest uszkodzony. Jak to zweryfikować? Wystarczy podpiąć strzykawkę do wężyków, którymi cofany jest olej napędowy, który nie został wtryśnięty do komory spalania. Zgodnie z zasadą działania CR, z każdego wtryskiwacza powinno powrócić tyle samo paliwa w stosunkowo niewielkiej ilości. Jeśli z któregoś wtrysku do strzykawki dostanie się więcej oleju napędowego, jest to wyraźny sygnał, że wtrysk działa nieprawidłowo i bez stosownej reakcji może stać się przyczyną uszkodzenia silnika, turbosprężarki czy układu EGR. Czy sprawdzenie wtryskiwaczy Diesla domowym sposobem to miarodajny sposób diagnostyki? Oczywiście możesz przeprowadzić wstępny test przelewowy, jednakże radzimy udać się do serwisu regeneracji wtrysków CR od razu, gdy zauważysz opisane przez nas powyżej objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 tdi bądź silnika innego typu. W pracowni zostanie przeprowadzona ich profesjonalna diagnostyka, która pozwoli na zidentyfikowanie przyczyn usterki.

W autoryzowanym serwisie wymontowane z pojazdu wtryskiwacze są poddawane diagnostyce po wcześniejszym myciu. Diagnostykę Common Rail rozpoczyna się od wstępnej analizy wzrokowej, przez którą rozumiemy badanie pod mikroskopami cyfrowymi, dzięki którym możemy także wyświetlić wtryski na monitorach o dużej rozdzielczości. Następnie wtryskiwacze są poddawane czyszczeniu termochemicznemu oraz testowaniu parametrów wtrysku, by później zamontować je w maszynie testującej. Szeroka gama badań, które przeprowadza się w pracowni, zaawansowane technologicznie testy przepływu i ciśnienia wtrysku Common Rail oraz szeroko rozumiane sprawdzenie wtryskiwaczy diesel stanowią punkt wyjścia do przeprowadzanych napraw oraz regeneracji wtryskiwaczy CR.

Po sprawdzeniu, który wtrysk jest uszkodzony, wymontowano go i wysłano do pracowni do regeneracji
Jak sprawdzić, który wtrysk CR jest uszkodzony?


Diagnostyka jako punkt wyjściowy

Objawy lania wtryskiwaczy bądź inne, wskazujące na usterkę wtrysków symptomy to kwestie, które powinny być wnikliwie przeanalizowane przez specjalistów. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail mogą stanowić poważny problem, gdyż to od nich zazwyczaj zaczynają się awarie turbosprężarki i silnika. Warto wiedzieć, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, jednak lepiej od razu oddać je do rąk specjalistów, którzy po szczegółowej diagnostyce zajmą się ich naprawą, korektą wtryskiwaczy Common Rail lub regeneracją wtrysków.

Po zdiagnozowaniu uszkodzenia wtryskiwaczy na zdjęciu, zostały one naprawione i odesłane do klienta
Diagnostyka jako punkt wyjściowy
Udostępnij wpis

Komentarze

Róża

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić wtryskiwacze Common Rail, należy: 1. Oczyścić powierzchnię wokół wtryskiwaczy, aby uzyskać dobry dostęp. 2. Sprawdzić, czy wtryskiwacze są dobrze zamocowane i czy nie ma oznak uszkodzenia mechanicznego. 3. Przeprowadzić test elektryczny, aby sprawdzić, czy wtryskiwacze są dobrze połączone i czy działają prawidłowo. 4. Sprawdzić ciśnienie paliwa, aby upewnić się, że jest ono w odpowiednim zakresie. 5. Przeprowadzić test wtrysku pod ciśnieniem, aby sprawdzić, czy wtryskiwacze prawidłowo rozpylają paliwo. 6. Przeprowadzić test diagnostyczny za pomocą specjalnego oprogramowania, aby dokładnie sprawdzić działanie wtryskiwaczy i wykryć ewentualne błędy. 7. Jeśli wszystko jest w porządku, należy przeprowadzić przegląd i naprawić ewentualne uszkodzenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 4 lata temu

<p>Artykuł o niczym, czyli opis jak to bohatersko walczą warsztaty z "usterkami". Podstawa to doświadczenie, znajomość zasady działania systemu. Przy sprawnym układzie zasilania, i wydechu, terminowych wymianach olei i filtrów, lub wcześniejszych w zależności od środowiska w jakim pracuje silnik. W zasadzie wprawne doświadczenie i wprawne ucho wsparte prostym urządzeniem osłuchowym nigdy mnie nie zawiodło. Silniki u kierowcy a nie furmana do pierwszej wymiany końcówek wtryskiwaczy mają przebiegi po 500 - 600 tkm. Umiejęna wymiana końcówek to powrót do nastawów fabrycznych....</p>

Czy ta opinia była pomocna?

citroen

Wystawiono 4 lata temu

Mi właśnie leją wtryskiwacze, trzeba końcówki wymienić, czy można zakupić u Was same końcówki wtrysku?

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono 4 lata temu

Mi wtrysk stukał na zimnym silniku, jestem już po diagnostyce i resztą zajmą się profesjonaliści.

Czy ta opinia była pomocna?

Harnaś

Wystawiono 5 lat temu

Jeśli wtrysk stuka na zimnym silniku to chyba coś jest nie tak, nie? W takim razie jak sprawdzić który wtrysk jest uszkodzony?

Czy ta opinia była pomocna?

Karol354

Wystawiono 5 lat temu

Jak sprawdzic ktory wtrysk jest uszkodzony? Można to zrobić samemu w domu?

Czy ta opinia była pomocna?

nikolas

Wystawiono 5 lat temu

@Rysiek no warto to sprawdzić, bo z wtryskami nie ma żartów.

Czy ta opinia była pomocna?

Karol

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawe te artykuły o tych wtryskach i pompowtryskach macie.

Czy ta opinia była pomocna?

car

Wystawiono 5 lat temu

Mogą być to wtryskiwacze i jedź najlepiej prosto do serwisu, bo jak się popsują na amen, to tysiące na naprawę wywaliszs

Czy ta opinia była pomocna?

Rysiek

Wystawiono 5 lat temu

Właśnie coś mi ta od tygodnia stuka w aucie, czyli to mogą byc wtryski...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki