Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMPA WYSOKIEGO CIŚNIENIA | REGENERACJA WTRYSKÓW

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

POMPA WYSOKIEGO CIŚNIENIA | REGENERACJA WTRYSKÓW

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

1. Obwód niskiego ciśnienia układu zasilania Common Rail

Obwody niskiego ciśnienia (zasilające) często są zintegrowane z pompą wysokiego ciśnienia, ale także występują jako osobny zespół przeznaczony do pełnienia trzech podstawowych funkcji, jakimi są :
- gromadzenie i bezpieczne przechowywanie paliwa (zabezpieczenia przeciwpożarowe, szczelność oraz zabezpieczenia nadciśnieniowe zbiornika),
- ochrona przed zanieczyszczeniami będącymi w paliwie (np. ciała obce), Przedostające się z paliwa zanieczyszczenia zmuszają użytkowników do tego, że regeneracja wtrysków jest konieczna, a cena tych usług nie należy do najniższych. Dodatkowo wiąże się z tym regeneracja pomp wtryskowych Common Rail, gdzie koszty dodatkowo się sumują.
- zasilanie sąsiadującego obwodu wtryskowego (wysokiego ciśnienia) w paliwo o odpowiednich parametrach ciśnienia i wydatku, oraz czystości.
Schemat budowy układu niskiego ciśnienia z wtryskiwaczami CR bazujący na rozwiązaniach stosowanych w silnikach HDi przedstawiony został na (rys. 2.3).

Rys. 2.3. Przykład rozwiązania obwodu niskiego ciśnienia stosowanych w silnikach HDi z wyróżnieniem najważniejszych jego elementów: A - przewody przelewowe paliw, B - przewody niskiego ciśnienia paliwa, C - przewód wysokiego ciśnienia paliwa, 1- zbiornik paliwa, 2 - filtr wstępnego oczyszczania, 3 - elektryczna pompa zasilająca, 4 - filtr dokładnego oczyszczania, 5 - odstojnik wody z zaworem upustowym, 6 - ogrzewacz paliwa, 7 pompa wysokiego ciśnienia (zaliczana już do drugiego obwodu), 8 - chłodnica paliwa

obwód niskiego ciśnienia w silnikach HDi

W pewnych typach układów zasilania Common Rail występują dodatkowe zasilające pompy mechaniczne. Zespolone są one z pompą wysokiego ciśnienia, a stosowane są po to, aby większym wydatkom paliwa w silnikach wysokoprężnych o dużej mocy i pojemności, gdzie sama pompa wstępna nie zapewniałaby wystarczającej dawki dostarczanego paliwa. Przykład takiego rozwiązania przedstawia rysunek 2.4. Diesel Serwisy nie mają możliwości naprawy tego typu pomp zamontowanych na pompach wtryskowych wysokiego ciśnienia, ponieważ nie ma do nich oryginalnych części i są wymieniane na nowe.

Rys. 2.4. Pompa CP3 wtryskowa wysokiego ciśnienia Common Rail firmy Bosch z wyróżnioną zębatą pompą wstępną

pompa CP3 wtryskowa Common Rail

pompa wysokiego ciśnienia Bosch

pompa wysokiego ciśnienia Bosch

pompa wysokiego ciśnienia Delphi

pompa wysokiego ciśnienia Delphi

pompa wysokiego ciśnienia Denso

pompa wysokiego ciśnienia Denso

pompa wysokiego ciśnienia Siemens VDO

pompa wysokiego ciśnienia Siemens VDO

Porównanie rodzajów pomp wysokiego ciśnienia Common Rail

rodzaje pomp wysokiego ciśnienia Common Rail

Pompy zasilające Common Rail

Pompa zasilająca to najważniejszy element obwodu niskiego ciśnienia. Tłoczy ona paliwo do elementów wysokiego ciśnienia, zapewniając ciągłe jego dostarczanie. Pompa zasilająca spełnia jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, a mianowicie chroni pompę wysokiego ciśnienia i wtryskiwacz przed uszkodzeniem. Wynika to z faktu, iż większość pomp wysokiego ciśnienia jest chłodzona i smarowana olejem napędowym. Tego typu pompy są stosowane w samochodach osobowych. Pompy wysokiego ciśnienia posiadają zawór bezpieczeństwa, który ochrania je przed uszkodzeniem podczas próby rozruchu silnika. Aby zawór został otwarty, a paliwo z obwodu niskiego ciśnienia dostało się do sekcji tłoczących pompa zasilająca musi wytworzyć ciśnienie powyżej 50 kPa. Rzeczywista wartość ciśnienia tłoczonego paliwa przez pompy zasilające jest znacznie wyższa i wynosi od 300 do 700 kPa, natomiast wydatek tłoczonego paliwa zawiera się w przedziale od 60 do 500 l/h i przekracza blisko 10-krotnie zapotrzebowanie pompy wysokiego ciśnienia. Niewykorzystane paliwo lub jego nadmiar przewodami nadmiarowymi wraca do zbiornika. Po-nadto od pomp zasilających wymaga się również, aby podczas pracy nie emitowały nad-miernego hałasu, zapewniały nieustanne zasilanie paliwem układu wysokiego ciśnienia w ciągu całego okresu eksploatacji pojazdu oraz w każdych warunkach jego pracy.
Ze względu na rodzaj napędu pompy zasilające dzieli się na:
- elektryczne pompy zasilające,
- mechaniczne pompy zasilające.
Elektryczne pompy zasilające stosowane w układach Common Rail znajdują zastosowanie wyłącznie w samochodach osobowych i lekkich pojazdach ciężarowych. Umiejscowione w układzie mogą być w dwojaki sposób. Bezpośrednio wewnątrz zbiornika paliwa lub zabudowane na przewodzie paliwowym pomiędzy zbiornikiem a filtrem paliwa. Najczęściej w układzie CR występują wyporowe pompy rolkowe (rys. 2.5), które poza podstawowym zadaniem tłoczenia paliwa pełnią również rolę nadzoru nad całym układem, by w razie potrzeby przerwać proces dostarczania paliwa. Elektryczne pompy zasilające posiadają obwód bezpieczeństwa zapewniający wyłączenie pompy przy unieruchomionym silniku w chwili włączonego zapłonu. Pompa rozpoczyna pracę w momencie rozruchu silnika, a jej działanie jest niezależne od prędkości obrotowej silnika. Dzieje się tak za sprawą nadmiarowej charakterystyki wydatku pracy pompy, co zaspokaja potrzeby układu w najwyższych poziomach obciążenia silnika, dając tym samym możliwość równomiernej pracy pompy zasilającej.

Rys. 2.5. Schemat elektrycznej rolkowej wyporowej pompy zasilającej firmy Bosch (EKP3): A - dolot, B - wylot, 1 - zwór przelewowy, 2 - silnik elektryczny, 3 - zawór zwrotny

schemat pompy bosch

W danym typie pomp zasilających proces tłoczenia paliwa uzyskiwany jest dzięki mimośrodowo umieszczonej sekcji tłoczącej zabudowanej w korpusie pompy (rys. 2.6). Wprawienie w ruch sekcji ssąco-tłoczącej wymusza silnik elektryczny umieszczony w wspólnej obudowie. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość uzyskiwania korzystnej charakterystyki pracy pompy bez konieczności stosowania zbędnych uszczelnień. Wynika również z tego jeszcze jedna korzyść, a mianowicie, przepływające paliwo chłodzi zarówno elementy sekcji tłoczącej jak i sam silnik pośredni też wtryski.

Rys. 2.6. Przekrój poprzeczny sekcji ssąco-tłoczącej rolkowej pompy wyporowej: 1- strona ssąca, 2 - tarcza wirnika, 3 - korpus, 4 - strona tłocząca, 5 - rolka

przekrój poprzeczny pompy wyporowej

Paliwo do pompy trafia do strony ssącej (1) na skutek siły odśrodkowej wywołanej przez obracającą się tarczę wirnika (2). Pomiędzy obracającą się tarczą wirnika a korpusem pompy (3) znajdują się rolki (5) umieszczone swobodnie w specjalnie wykonanych gniazdach. Na skutek działającej siły odśrodkowej i panującego w środku ciśnienia, rolki dociskane są do krawędzi wewnętrznej korpusu uszczelniając tym samym przestrzeń po-między rolkami tarczy a krawędzią korpusu, tworząc komorę wyporową paliwa. Zredukowanie objętości komory w czasie obrotu tarczy rolkowej wymusza proces tłoczenia. Do najczęściej spotykanych pomp z napędem mechanicznym stosowanych w układach CR zalicza się zębate pompy zasilającą (rys. 2.7). W odróżnieniu od pomp elektrycznych w pompach zębatych wydatek uzależniony jest od prędkości obrotowej silnika, a regulacja wydatku odbywa się przy wykorzystaniu zjawiska dławienia po stronie ssącej lub za pomocą zaworu przelewowego po stronie tłocznej. Pompy zębate występują, jako jednolity, zintegrowany element z pompą wysokiego ciśnienia (rys. 2.4) lub jako odrębny element mocowany bezpośrednio na silniku. Pompy mechaniczne napędzane są bezpośrednio od części silnika (np. wałek rozrządu), albo od wałka pompy wysokiego ciśnienia. Takie rozwiązania występują z układem pompowtrysków, gdzie przy opiłkującej pompie wstępnej naprawa pompowtryskiwaczy zwykle kończy się na wymianie końcówki rozpylacza. Najważniejszym elementem pompy są dwa przeciwbieżnie obracające się i wzajemnie zazębione koła zębate, przetłaczające paliwo z części ssącej do części tłocznej. Wzajemne zazębianie się kół zębatych w pompie dodatkowo zapobiega cofaniu i wypływom paliwa w części ssawnej. Przekrój poprzeczny pompy zębatej przedstawiono na rysunku 2.7.

Rys. 2.7. Schemat zębatej pompy wstępnej: 1- wlot paliwa, 2 - obudowa pompy, 3 - koło zębate pierwotne (napędzane), 4 - pierścień uszczelniający o przekroju okrągłym, 5 - wylot paliwa, 6 - koło zębate wtórne

schemat zębatej pompy wstępnej

Występują również pompy mechaniczne bazujące na rozwiązaniach zaczerpniętych z elektrycznych rolkowych pomp wyporowych. Przykładem takiego rozwiązania jest pompa firmy Denso, Siemens VDO, Bosch i Delphi zintegrowana z pompą wysokiego ciśnienia (rys. 2.8).

Rys. 2.8. Pompa zasilająca (wstępna) firmy Denso wbudowana w pompę wysokiego ciśnienia: 1- pokrywa obudowy pompy, 2 - korpus, 3 - sprężynki dociskowe, 4 - sekcja ssącotłocząca, 5 - tarcza wirnika

pompa zasilająca denso

regeneracja wtrysków

regeneracja wtrysków

pomiar podkładek regulacyjnych przy naprawie wtryskiwaczy

pomiar podkładek regulacyjnych przy naprawie wtryskiwaczy

nowość hartridge injector teter do regeneracji wtrykiwacza

nowość hartridge injector teter do regeneracji wtrykiwacza

Zapraszamy do zapoznania się wysyłkowa ofertą regeneracji pomp Common Rail, wtryskiwaczy, pompowtryskiwaczy serwisy z miasta Wrocławia woj. dolnośląskiego i serwisy Boscha z Krakowa woj. małopolskie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Honia

Wystawiono Rok temu

Element układu wtryskowego w samochodach z silnikami diesel, jakim jest pompa wysokiego ciśnienia (HP), odpowiada za przepompowywanie paliwa pod dużym ciśnieniem do wtryskiwaczy. Pompa ta jest zazwyczaj napędzana przez wał korbowy lub pasek klinowy, działając na zasadzie tłoczenia paliwa. Pompa wysokiego ciśnienia składa się z kilku podstawowych elementów: • Korpusu, w którym znajdują się tłoki oraz cylindry • Koła zębatego, które jest odpowiedzialne za przenoszenie energii z wału na tłoki i cylindry • Łożysk, które pełnią rolę amortyzacji • Trzpienia, który przenosi siłę z koła zębatego na tłoki Pompa wysokiego ciśnienia jest narażona na zużycie i awarie, które mogą prowadzić do problemów z silnikiem, takie jak: słaba moc silnika, brak mocy, skoki obrotów, a także wzrost zużycia paliwa. Dlatego ważne jest, aby regularnie serwisować pompę wysokiego ciśnienia oraz skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości.

Czy ta opinia była pomocna?

turboM

Wystawiono 4 lata temu

A czy pompa wtryskowa w mondeo mk3 nadaje się do regeneracji? Od czego to zależy?

Czy ta opinia była pomocna?

Mirek56

Wystawiono 5 lat temu

Naprawiałem u siebie pompę i szczerze mówiąc, ciężko jest znaleźć na rynku dobrą firmę tym się zajmującą. Dobrze, że trafiłem na was!

Czy ta opinia była pomocna?

Bryglu

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo fajny i ciekawy artykuł, z którego można wiele wynieść :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki