Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

STUKANIE WTRYSKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Stukanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Stukanie wtrysku to problem, który może wystąpić w dieslu i objawia się charakterystycznym dźwiękiem, podobnym do stukania, wydawanym przez silnik. Najczęściej jest to spowodowane uszkodzeniem wtryskiwacza, które powoduje nierównomierne podawanie paliwa do cylindra. Działające poprawnie wtryski nie powinny wydawać żadnych dźwięków podczas pracy. Mimo to, z uwagi na precyzję ich wykonania, niewłaściwe użytkowanie wtryskiwaczy może poważnie zaburzyć ich funkcjonowanie. Zazwyczaj, gdy spod maski samochodu da się słyszeć wyraźne stukanie lub klepanie wtryskiwacza, jest to spowodowane tankowaniem paliw kiepskiej jakości czy też zanieczyszczeniem wtryskiwacza opiłkami z pompy paliwowej. Nagromadzony osad z nagaru i niespalonych resztek mieszanki paliwowej utrudnia właściwy przepływ paliwa przez wtryskiwacz. Aby to skorygować, system komputerowy sterujący pracą wtryskiwaczy stara się skorygować ich działanie tłocząc większą ilość paliwa do wtrysku. Co więcej, poza stukaniem czy klekotaniem wtryskiwaczy, do najczęstszych objawów uszkodzeń wtrysków należy także między innymi wyraźny spadek osiągów samochodu, nierówna praca silnika na dużych obrotach, dymienie, większe zużycie paliwa, jak i trudności z rozruchem na mrozie. Jak zatem widać, jest to dość znaczna usterka i powinna nas ona zaniepokoić. Co więc możemy z tym problemem zrobić?

Wtryskiwacze pod maską samochodu
Stukanie wtrysku


Doradzamy, jak sprawdzić który wtrysk stuka

Najpewniejszym sposobem na sprawdzenie który z wtrysków w układzie stuka jest udanie się do profesjonalnego serwisu samochodowego. Doświadczony mechanik z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu będzie w stanie dokładnie określić stan techniczny wtryskiwaczy oraz prawdopodobną przyczynę awarii. Dodatkowo, w zależności od stopnia uszkodzenia wtrysków będzie mógł ustalić, czy wtryski nadają się do regeneracji czy też do wymiany. To, że wtrysk stuka na zimnym silniku jest dość poważną kwestią, dlatego nie warto odkładać jej na później. Zignorowanie tej i wyżej wymienionych oznak awarii wtryskiwaczy może prowadzić do kolejnych uszkodzeń układu wtryskowego, a co za tym idzie wyższych kosztów naprawy.

Przykładowe wtryskiwacze marki Bosch
Odpowiadamy, jak sprawdzić który wtrysk stuka
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Stukanie wtryskiwacza to dźwięk, który może być słyszalny podczas pracy silnika, kiedy wtryskiwacz jest włączony. Jest to oznaka problemów z wtryskiwaczem i może prowadzić do słabych osiągów silnika, skoków ciśnienia paliwa, braku mocy, zwiększonego zużycia paliwa, czy też innych problemów. Przyczyny stukania wtryskiwaczy mogą być różne, niektóre z nich to: Zanieczyszczenie wtryskiwaczy - brudne lub zanieczyszczone wtryskiwacze mogą powodować stukanie podczas pracy. Uszkodzenie mechaniczne - uszkodzenie mechaniczne wtryskiwacza, takie jak złamania, pęknięcia czy też inne uszkodzenia, mogą powodować stukanie. Zużyte lub uszkodzone uszczelki - uszczelki w wtryskiwaczu mogą być zużyte lub uszkodzone, co może prowadzić do nieszczelności i stukania wtryskiwacza. 4.Nieprawidłowe dawkowanie paliwa - nieprawidłowe dawkowanie paliwa może prowadzić do stukania, gdyż silnik może nie otrzymywać odpowiedniej ilości paliwa W celu rozwiązania problemu z stukającym wtryskiwaczem należy przeprowadzić diagnostykę silnika i przejrzeć wszystkie części układu paliwowego, by zlokalizować i naprawić przyczynę stukania.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarko234

Wystawiono 3 lata temu

Klekotanie wtryskiwaczy nie jest mi obce, bo sam mialem taki przypadek u siebie... pojechalem do serwisu i tam sie nimi zajeli.

Czy ta opinia była pomocna?

Wera_2

Wystawiono 3 lata temu

Śmieszy mnie ilość określeń na tego typu awarię stukanie wtrysków klekotanie, klepanie, stukotanie :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki