Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Awaria wtrysku

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Awaria wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Awaria wtrysku jest poważnym problemem w silnikach Diesla i może prowadzić do wielu problemów, takich jak niski poziom mocy, zwiększone zużycie paliwa oraz emisja szkodliwych substancji. Przyczyny awarii wtrysku mogą być różne, w tym zanieczyszczenia w paliwie, uszkodzenie wtryskiwaczy lub pomp, a także problemy z ciśnieniem paliwa. Oznaki awarii wtrysku mogą obejmować trudności z rozruchem silnika, drgania i szarpnięcia podczas jazdy, a także zmiany w charakterystyce dźwięku silnika. Naprawa wtrysku może wymagać wymiany uszkodzonych elementów, jak również czyszczenia systemu paliwowego i regulacji parametrów wtrysku. Prawidłowa eksploatacja i regularne serwisowanie wtrysku może pomóc w zapobieganiu awarii i przedłużeniu żywotności silnika.

Awaria wtryskiwacza Common Rail
Awaria wtrysku

1. Wtryskiwacze CR – istotne podzespoły eksploatacyjne

Wtryskiwacze paliwa pracujące w układzie Common Rail to elementy, które podlegają intensywnej eksploatacji w każdym momencie funkcjonowania samochodu. Z uwagi na ten fakt każdy kierowca powinien wiedzieć, w jaki sposób się z nimi obchodzić, aby zachować ich pełną sprawność przez deklarowane przez producenta setki tysięcy kilometrów. Szkoda czasu na zastanawianie się, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, ponieważ wraz z opóźnianiem wizyty w serwisie, wtryskiwacze coraz bardziej niszczeją, co z kolei przekłada się na wprost proporcjonalny wzrost kosztów diagnostyki i napraw. Układ Common Rail, który obecnie znajdziemy w większości Diesli, to system złożony z licznych elementów o wysokim poziomie zaawansowania. Chcąc znaleźć skuteczny sposób na lejące wtryski w danym modelu, diagnosta musi w gruncie rzeczy sprawdzić wszystkie komponenty CR, czyli obwody niskiego i wysokiego ciśnienia paliwa, a także układu sterowania elektronicznego. Ich działanie sprawdzane jest przez liczne czujniki, a wszystkie te akcje zmierzają do zapewnienia jednostce napędowej optymalnych warunków spalania oleju napędowego. Uciążliwe w odbiorze przez użytkowników pojazdu stukanie wtryskiwaczy lub inne objawy zabrudzonych wtryskiwaczy to symptomy, które mogą wykazywać zarówno wtryski elektromagnetyczne, jak i piezoelektryczne. Działające z niesłychaną wręcz precyzją wtryski Common Rail odznaczają się wysokim poziomem wrażliwości na zanieczyszczenia paliwa lub niską jakość oleju silnikowego, dlatego też te przyczyny awarii wtrysków CR wielu mechaników uznaje za dominujące i występujące zdecydowanie najczęściej. Nad dostępną w naszym autoryzowanym serwisie opcją, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy, warto się poważnie zastanowić już w momencie pierwszych objawów, jakie mogą powodować wtryskiwacze w Dieslu. W chwili aktywacji kontrolki check engine kierowcy powinna także w głowie rozbłysnąć czerwona lampka podkreślająca, że z samochodem najwidoczniej jest coś nie tak i należy jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem. Po wystąpieniu jakich objawów można zdiagnozować, że problem dotyczy właśnie wtryskiwaczy Common Rail? Ów dotyczący CR i stale istotny temat poruszyliśmy w kolejnej części artykułu.

Eksploatacja wtrysków Common Rail w pojeździe z silnikiem Diesla
Wtryskiwacze CR - istotne podzespoły eksploatacyjne


Objawy, dzięki którym zidentyfikujesz awarię Common Rail

Przesłanki, które powinny pokierować Cię do skorzystania z usługi, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy Kraków, regeneracja wtryskiwaczy kujawsko-pomorskie czy też regeneracja wtryskiwaczy Śląsk, w przypadku układu Common Rail przedstawiają się dość charakterystycznie. Jeżeli dominującym problemem układu paliwowego w pojeździe są lejące wtryski, objawy Diesel wykaże głównie w postaci czarnego zadymienia unoszącego się za pojazdem. Tego symptomu nie warto bagatelizować, ponieważ pozbawione ingerencji mechanika lejące wtryski mogą stać się bezpośrednią przyczyną wypalenia tłoków w silniku. Zużycie lub awarie układu wtryskowego Common Rail praktycznie w każdym przypadku wyrażają się także w osłabieniu mocy silnika i ogólnym pogorszeniu osiągów, a także w problemach z odpaleniem nie tylko zimnej, ale nawet rozgrzanej jednostki napędowej. Czarny dym nie zawsze jest regułą, gdyż usterka może objawiać się także białym zadymieniem z rury wydechowej, a ponadto silnik może po prostu nieoczekiwanie gasnąć, a podczas funkcjonowania – pracować głośniej niż zazwyczaj. W obliczu wystąpienia wymienionych oznak kłopotów z Common Rail najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z pracownikiem serwisu, gdzie na co dzień, w odpowiednich warunkach, przeprowadzana jest diagnostyka oraz regeneracja wtryskiwaczy Common Rail. Jak nikt wiemy, jak sprawdzić wtryski Diesel oraz w jaki sposób przywrócić im fabryczne parametry, by mogły działać jak fabrycznie nowe za naprawdę niską cenę.

Identyfikacja awarii wtryskiwaczy Common Rail na podstawie występujących objawów
Objawy, dzięki którym zidentyfikujesz awarię Common Rail

Udostępnij wpis

Komentarze

Eugeniusz

Wystawiono Rok temu

Awaria wtrysku może mieć różne przyczyny, w zależności od systemu wtrysku oraz konkretnego modelu silnika. Oto kilka przykładów: • Zanieczyszczenie filtra paliwa: Jeśli filtr paliwa jest zanieczyszczony, może dojść do zablokowania przepływu paliwa do wtryskiwacza, co uniemożliwia jego prawidłowe działanie. • Uszkodzony wtryskiwacz: Wtryskiwacz może ulec uszkodzeniu w wyniku zużycia lub awarii elektroniki. Objawami mogą być: trudności w odpaleniu silnika, brak mocy, brak równomierności pracy silnika, itp. • Uszkodzony układ zasilający: Układ zasilający paliwem może ulec uszkodzeniu w wyniku zużycia, awarii pompy paliwowej lub zaworu regulującego ciśnienie. • Błąd elektroniczny: Wtryskiwacz jest kontrolowany przez komputer silnika, jeśli wystąpią jakieś błędy w jego działaniu, wtryskiwacz może przestać działać prawidłowo. Awarie wtryskiwacza mogą prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa, zwiększonej emisji spalin oraz znacznego spadku mocy silnika. Dlatego ważne jest, aby szybko zdiagnozować i usunąć awarię wtrysku.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki