Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Klepiący wtryskiwacz – klekotanie wtryskiwaczy Common Rail Bosch i Delphi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Stukające wtryskiwacze

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Odgłosy klekotania i metalicznego klepania świadczą o uszkodzeniu wtryskiwacza
Klepiący wtryskiwacz - klekotanie wtryskiwaczy Common Rail Bosch i Delphi

Klekotanie lub klepanie wtryskiwaczy to zawsze objaw usterki lub zanieczyszczenia wtryskiwaczy. Sprawnie działające wtryskiwacze nie wydają żadnych dźwięków. Te tłukące, metaliczne lub hukowe dźwięki są szczególnie słyszalne przy niskich obrotach lub podczas przyspieszania.

Osoby użytkujące na co dzień samochody wyposażone w silnik Diesla, które miały do czynienia z awarią wtrysków Common Rail mogą opisać objawy wtryskiwaczy paliwa na wiele sposobów. Cieknący wtrysk i objawy lania wtryskiwaczy np. o numerze 13537812055 są wyrażone często przez dające się bez problemu usłyszeć stukanie wtryskiwaczy Common Rail, często określane jako klepanie wtrysków. Nietypowe dźwięki w obrębie systemu wtrysku Common Rail to wezwanie do reakcji – gdy usłyszysz klekotanie wtryskiwaczy bądź wtrysk stuka na zimnym silniku, udaj się do fachowców, którzy znajdą skuteczny sposób na klepiące wtryski.

 

Po stwierdzeniu uszkodzenia wtryskiwacza po dźwiękach spod maski samochodu wysłano je do regeneracji
Dziwne dźwięki wtryskiwaczy to pierwsze objawy zużycia

 1. Właściwa praca wtryskiwaczy Common Rail Bosch i Delphi

Działające bez wad wtryski Common Rail nie generują objawów takich jak stukanie wtryskiwaczy tdi czy opisywana za pomocą innych określeń (klepanie, klekotanie) głośna praca wtryskiwaczy w dieslach. Funkcjonowanie wtryskiwaczy odbywające się według wytycznych i rekomendacji producentów to stosunkowo proste manewry polegające na przekazaniu i rozpyleniu odpowiednio określonych dawek oleju napędowego. Aparatura Common Rail wykorzystuje zasadę dwóch pomp paliwa oraz szyny, do której są podłączone wtryskiwacze. Cały proces dostarczania paliwa przebiega w szybki sposób, gdyż wysokociśnieniowa pompa Common Rail tłoczy paliwo do listwy, a następnie mają miejsce 3 fazy wtrysku oleju napędowego. Określenie liczby faz wtrysku jest zależne od tego, jakie obciążenie ma silnik oraz jaką generację reprezentują wtryskiwacze. Kultura pracy pojazdów wyposażonych w układy Common Rail Bosch czy Delphi to czynnik, który skłania wielu kierowców ku decyzji zakupu pojazdu właśnie z systemem CR. Co jednak w sytuacji, gdy cykanie wtryskiwaczy odbiera nam przyjemność z jazdy? Odpowiedzi na to pytanie dotyczące użytkowania systemu Common Rail ujęliśmy w dalszych częściach naszego opracowania. 

Sprawność wtrysków (ze zdjęcia) gwarantuje poprawną pracę układów Common Rail Bosch i Delphi
Właściwa praca wtryskiwaczy Common Rail Bosch i Delphi

 2. Zanieczyszczenia w układzie wtrysku a działanie wtryskiwacza

Za stukanie wtryskiwaczy Common Rail może odpowiadać nagromadzenie we wtryskach nagarów oraz osadów, przez które paliwo nie może być transportowane do silnika w odpowiedni sposób. Jak sprawdzić, który wtrysk układu Common Rail jest uszkodzony? Najlepiej powierzyć to specjalistom, którzy wykonując diagnostykę, określą przyczynę głośnej pracy wtryskiwaczy w TDI oraz w silnikach turbo określanych innymi symbolami. Niektórzy uznają, że mają po prostu stukający silnik. Identyfikacja przyczyn klekotania wtrysków to punkt, z którego możemy kierować się ku czyszczeniu i regeneracji wtryskiwaczy bądź ku wymianie ich na nowe. Dlaczego sterylna czystość w układzie Common Rail jest tak istotna? W obliczu ciśnienia, które może sięgać nawet 2200 barów, niewielkie otwory końcówek wtryskiwacza są podatne na uszkodzenia, gdyż każdy proch, pył czy inna cząsteczka ciała stałego trafia do nich z ogromną siłą. Zasada serwohydrauliczna wtryskiwaczy Common Rail informuje nas, że ciśnienie w szynie warunkuje ruch iglicy, dlatego też warto powtórzyć, że obecność nagarów może wpływać na niekontrolowane zmiany ciśnień. Co istotne, regeneracja wtryskiwaczy, w których zalegają zanieczyszczenia, jest możliwe tylko w przypadku wtrysków elektromagnetycznych. Wtryski, które działają na zasadzie piezoelektrycznej, czyli wtryskiwacze Delphi, wskutek uszkodzenia w zdecydowanej większości przypadków nadają się jedynie do wymiany. 

Zanieczyszczenia we wtryskach sprawiły, że trzeba je regenerować
Zanieczyszczenia w układzie wtrysku a działanie wtryskiwacza

 3. Ile mogą kosztować skutki lejących wtrysków?

Awaria wtrysków to ten rodzaj usterki, który może wpłynąć na powstawanie wtórnych uszkodzeń, kosztujących wielkie pieniądze. Jeśli w samochodzie mamy cieknący wtryskiwacz, diesel pracuje w niewłaściwy sposób, gdyż do jednostki napędowej przedostają się substancje, które nie powinny być spalane, na przykład olej silnikowy. Co w sytuacji odwrotnej, gdy olej napędowy przecieka do silnika? Właściwości smarne ulegają znacznemu pogorszeniu, aż w końcu dochodzi do kłopotliwej awarii, jaką jest zatarcie silnika. Stukanie wtryskiwaczy w TDI wiąże się ponadto z problemami z rozruchem samochodu, szarpaniem silnika, dymieniem oraz spalaniem stukowym, które nie powinno mieć miejsca w przypadku poprawnego działania wtrysków. Lejące wtryski i ich objawy w dieslu wiążą się także z koniecznością regeneracji wtryskiwaczy bądź wymiany wtrysków Common Rail, gdyż jazda na dłuższą metę z uszkodzonym układem wtrysku po prostu się nie sprawdza, wpływa na obniżenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz coraz wyższe wydatki w zakresie naprawy wtrysku i pozostałych elementów jednostki napędowej. 

Skutki uszkodzenia wtryskiwaczy ze zdjęcia sprawiły, że silnik w samochodzie nie odpalał
Ile mogą kosztować skutki lejących wtrysków?

 


Wtryskiwacze Common Rail w codziennym użytkowaniu

Jak skutecznie wspomagać pracę wtrysków CR i zapobiegać uszkodzeniom? Okazuje się, że jest to możliwe, dostępne i nieskomplikowane. Aby przez jak najdłuższy czas odsunąć prawdopodobieństwo wymiany wtrysków na nowe, warto zainwestować nieznacznie wyższą kwotę podczas tankowania oleju napędowego, dbając o to, by był on jak najwyższej jakości. Co więcej, na rynku są dostępne preparaty i dodatki do paliwa do czyszczenia wtrysków benzyny, nie bójmy się z nich korzystać. Wymiana oleju i filtrów powietrza z odpowiednią, zalecaną przez producenta częstotliwością to także zagadnienie, które dla odpowiedzialnych użytkowników pojazdów z silnikami Diesla powinno stanowić oczywistość i punkt wyjścia do unikania problemów takich jak klepiące wtryskiwacze Common Rail. 

Codzienna praca wtryskiwacza ze zdjęcia wymaga jego doskonałej sprawności
Wtryskiwacze Common Rail w codziennym użytkowaniu
Udostępnij wpis

Komentarze

Radzio

Wystawiono Rok temu

Klekotanie wtryskiwaczy Common Rail, zwane również klepaniem wtryskiwacza, jest to dźwięk, który słychać podczas pracy silnika. Może być on spowodowany przez kilka różnych przyczyn, takich jak: 1. Zanieczyszczenie wtryskiwacza: Jeżeli wtryskiwacz jest zanieczyszczony, może dochodzić do klekotania, ponieważ wtrysk paliwa jest nieprecyzyjny. 2. Uszkodzenie wtryskiwacza: Jeżeli wtryskiwacz jest uszkodzony, np. przez zużycie, może dochodzić do klekotania, ponieważ wtrysk paliwa jest nieprecyzyjny. 3. Złe ciśnienie wtrysku: Jeżeli ciśnienie wtrysku jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, może dochodzić do klekotania, ponieważ wtrysk paliwa jest nieprecyzyjny. 4. Zła regulacja wtryskiwacza: Jeżeli wtryskiwacz jest źle ustawiony, może dochodzić do klekotania, ponieważ wtrysk paliwa jest nieprecyzyjny. Aby rozwiązać problem klepiącego wtryskiwacza, należy przeprowadzić następujące kroki: 1. Zdiagnozować przyczynę: przede wszystkim należy ustalić przyczynę klekotania wtryskiwacza. Może to być spowodowane przez zanieczyszczenie, uszkodzenie, złe ciśnienie wtrysku lub złą regulację. 2. Oczyścić wtryskiwacz: Jeżeli przyczyną jest zanieczyszczenie, należy przeprowadzić czyszczenie wtryskiwacza metodą ultradźwiękową lub chemiczną. 3. Wymienić uszkodzony wtryskiwacz: Jeżeli przyczyną jest uszkodzenie, należy wymienić wtryskiwacz na nowy. 4. Sprawdzić i skorygować ciśnienie wtrysku: Jeżeli przyczyną jest złe ciśnienie wtrysku, należy je skontrolować i skorygować, aby zapewnić prawidłową pracę silnika. 5. Dostosować i skalibrować wtryskiwacz: Jeżeli przyczyną jest zła regulacja, należy dostosować i skalibrować wtryski

Czy ta opinia była pomocna?

doktor

Wystawiono 4 lata temu

<p>Taka firma i wie dlaczego stuka wtryskiwacz</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 4 lata temu

Ostatnio w moim aucie słyszę stukanie wtryskiwaczy, tylko problem w tym, że nie wiem jak sprawdzić, który to wtrysk stuka.

Czy ta opinia była pomocna?

Syn Koryntu

Wystawiono 5 lat temu

Co w samochodzie mazda 6 oznacza stukanie wtryskiwaczy? Według internetu stukanie wtryskiwaczy common rail w mazdach to w sumie kaplica. Ktoś ma jakieś rady?

Czy ta opinia była pomocna?

rolo23

Wystawiono 5 lat temu

@fht77 no dokładnie, nic tylko czekać, że trzeba będzie regenerować wtryski... ciekawe czy wtedy też będzie tak super.

Czy ta opinia była pomocna?

Kinser57

Wystawiono 5 lat temu

Super artykuł, cenne informacje o wtryskiwaczach i nie tylko!!!

Czy ta opinia była pomocna?

DOfht77

Wystawiono 5 lat temu

Najpierw spróbuję regenerować jak mi się popsują wtryskiwacze :)

Czy ta opinia była pomocna?

fht77

Wystawiono 5 lat temu

@pablito30 Najlepszy dopóki wtryski nie siądą i nie trzeba będzie bulić za nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

pablito30

Wystawiono 5 lat temu

zawsze byłem wierny Common Rail, najlepszy układ wtrysku jak dla mnie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki