Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze piezoelektryczne i elektromagnetyczne | Które to Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryski Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zarówno wtryskiwacze piezoelektryczne, jak i wtryskiwacze elektromagnetyczne należą do grupy wtrysków stosowanych w Common Rail. Wtryski elektromagnetyczne są tańsze i łatwiejsze w regeneracji, wtryski piezoelektryczne zaś zapewniają lepsze osiągi, są szybsze i bardziej wydajne, choć bywa, że ich naprawa jest utrudniona.

  1. Co to jest układ zasilania Common Rail?

Układ Common Rail jest to system zasilania silników Diesla, w którym znajduję się wspólna szyna, będąca akumulatorem paliwa.

Wtryskiwacze Common Rail są to rozpylacze paliwa. Wtryskiwacze współpracują z pompą sekcyjną, która wytwarza ciśnienie dla określonych cylindrów. Pod wpływem ciśnienia otwiera się wtryskiwacz, w tym czasie paliwo zostaje rozprzestrzenione w cylindrze lub komorze spalania. Przy pompie sekcyjnej znajduje się korektor dawki paliwa, który kontroluje obroty silnika. Budowa wtryskiwacza Common Rail jest skomplikowana, ale bardzo precyzyjna, co jest najważniejszym czynnikiem decydującym o dość wysokiej cenie wtryskiwaczy common rail.

Wtryskiwacz piezoelektryczny na stole w pracowni
Wtryskiwacze piezoelektryczne czy to Common Rail?

2. Podział wtryskiwaczy

Wtryskiwacze dzielą się ze względu na budowę, zastosowanie i ciśnienie systemowe. Wyróżniamy dwa typy wtryskiwaczy: wtryskiwacz piezoelektryczny i wtryskiwacz elektromagnetyczny. Oba rodzaje wtryskiwaczy należą do grupy wtrysków Common Rail.

Dzięki rozwojowi technologii naprawy regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych stała się możliwa, jednak ze względu na ich skomplikowaną budowę bywają sytuacje, w których pełna regeneracja nie będzie możliwa, a konieczna będzie wymiana na nowe wtryskiwacze, (ofertę których przedstawia np. swiat-diesla.pl.) 

Wtryskiwacz elektromagnetyczny na stole w pracowni
Wtryskiwacze elektromagnetyczne czy to Common Rail?

Czy regeneracja wtryskiwaczy się opłaca?

Generalnie wtryskiwacze możemy podzielić na tanie i drogie. Na miano tanich zasługują wtryski Delphi, które wahają się w cenie 900-1200 zł. Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku marki Siemens, gdzie wtrysk piezo cena to około 1300-1500 zł. Najdroższe wtryskiwacze produkuje firma Denso, tam wtryskiwacz elektromagnetyczny cena wynosi nawet 2000 zł.

W przypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych mamy tańszą opcję, czyli możliwość regeneracji tych wtryskiwaczy. Regeneracja Common Rail niesie za sobą same korzyści i co ważne jest znacznie mniejszym obciążeniem dla naszego portfela niż zakup nowych wtrysków.

Wtryskiwacz na maszynie do regeneracji wtryskiwaczy.
Regeneracja wtryskiwaczy elektromagnetycznych

Regeneracja wtryskiwaczy elektromagnetycznych polega na wymianie końcówki wtrysku lub innych elementów wtrysku elektromagnetycznego pracującego do ciśnienia 1800 barów. Dzięki regeneracji wtryskiwacz działa długo i niezawodnie, silnik ma odpowiednią moc i co ważne mniejsze zużycie paliwa. Tak więc właściwa regeneracja wtryskiwaczy potrafi przywrócić ich sprawność w pełni i sprawi, że będą działać jak nowe.

Udostępnij wpis

Komentarze

Baca

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne i elektromagnetyczne to dwa różne typy wtryskiwaczy Common Rail. Wtryskiwacze piezoelektryczne wykorzystują piezoelektryczny element, który jest w stanie zmieniać swoją pozycję po podaniu na niego napięcia. Ta zmiana pozycji jest wykorzystywana do kontrolowania ilości paliwa wtrysku. Wtryskiwacze piezoelektryczne są bardzo dokładne i szybkie, a także mają długą żywotność, jednak są również droższe w produkcji i naprawie. Wtryskiwacze elektromagnetyczne z kolei wykorzystują elektromagnes, który przyciąga lub odpycha tłoczek, kontrolując ilość paliwa wtrysku. Wtryskiwacze elektromagnetyczne są tańsze w produkcji i naprawie, jednak mniej dokładne i wolniejsze niż wtryskiwacze piezoelektryczne.

Czy ta opinia była pomocna?

EDYTA

Wystawiono 4 lata temu

ciekawy artykuł, niektóre firmy oferują regenerację wtryskiwaczy piezoelektrycznych są to oszuści? czy można je przynajmniej przeczyścić jakimś płynem?

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek

Wystawiono 4 lata temu

Nie miałem wcześniej pojęcia, że prawidłowe parametry wtryskiwaczy np. piezoelektrycznych mają wpływ na zużycie paliwa. Polecam artykuł.

Czy ta opinia była pomocna?

Merry

Wystawiono 5 lat temu

Jeśli tylko pojawią się usterki common rail, to trzeba reagować jak najszybciej, bo może nie być drugiej okazji. Cena wtryskiwaczy common rail zależy od rodzajów wtryskiwaczy, bo jest na przykład wtryskiwacz piezoelektryczny, cena którego jest znacznie wyższa.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 5 lat temu

Zasada działania wtryskiwacza elektromagnetycznego to bardzo ciekawe zagadnienie. Polecam ten i inne artykuły na stronie.

Czy ta opinia była pomocna?

ciekawski

Wystawiono 5 lat temu

Teraz te piezo też można naprawiać??

Czy ta opinia była pomocna?

PanDobraRada

Wystawiono 5 lat temu

@Bunio moim zdaniem każde wtryski będą w porządku jeśli będziesz dbał o auto :D

Czy ta opinia była pomocna?

Bunio

Wystawiono 5 lat temu

A które z tych rodzai wtrysków są najlepsze, tak żebym wiedział na przyszłość jakie auto kupować?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki