Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE CZY ELEKTROMAGNETYCZNE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE CZY ELEKTROMAGNETYCZNE

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wielu kierowców przy zakupie auta zastanawia się nad tym, co jest lepsze – wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne, więc podpowiadamy, że wtryski elektromagnetyczne są tańsze i łatwiejsze w regeneracji, wtryski piezo zaś zapewniają lepsze osiągi, są szybsze i bardziej wydajne, choć bywa, że ich naprawa jest utrudniona. Stąd też trzeba zaznaczyć, że wybór ten nie jest bez znaczenia dla ogólnego użytkowania samochodu, ewentualnego serwisowania czy samego komfortu jazdy. Obie opcje mają swoje zalety i wady, tak więc nie ma tak naprawdę jednego właściwego wyboru, a to, na które się zdecydujemy zależy od indywidualnych możliwości i oczekiwań kierowcy. Te dwa rodzaje wtryskiwaczy różnią się od siebie nieznacznie budową i możliwościami, jednak zasada ich działania jest w gruncie rzeczy bardzo podobna. Zatem na czym polega działanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych i elektromagnetycznych, i co wpływa na różnicę ich potencjału?

Przykładowy wtryskiwacz elektromagnetyczny marki Bosch
Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne


Wtryskiwacze piezoelektryczne a elektromagnetyczne – budowa i działanie

Do najważniejszych elementów skomplikowanej budowy wtryskiwaczy elektromagnetycznych należy – jak sama nazwa wskazuje – elektromagnes. Po otrzymaniu impulsu elektrycznego sterowanego przez komputer powoduje on podniesienie zaworka przelewowego, co z kolei umożliwia podanie dawki paliwa do końcówki rozpylacza i wtrysk do komory spalania. W całym tym procesie ilość dawek na jeden cykl tłoka ma bardzo duże znaczenie. Im większa ich ilość, tym spalanie odbywa się bardziej równomiernie i wydajnie. Dlatego też nie dziwi rosnąca popularność wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Dzięki zastosowaniu materiału piezoelektrycznego w miejsce elektromagnesu, mogą one pracować nawet dziesięciokrotnie szybciej od swoich poprzedników. Poprawia to nie tylko wspomnianą wydajność, ale i ogranicza produkcję szkodliwych spalin. Sprawia to też jednak, że z reguły jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, cena tych wtrysków jest zauważalnie większa od standardowych wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Tak więc wybór pomiędzy dwoma wariantami powinien być podyktowany tym, czego najbardziej oczekujemy od użytkowania pojazdu.

Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch
Wtryskiwacze piezoelektryczne a elektromagnetyczne – budowa i działanie
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne i elektromagnetyczne to dwa różne rodzaje wtryskiwaczy stosowanych w silnikach diesla. Wtryskiwacze elektromagnetyczne składają się z elektromagnesu, który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie zaworu wtryskiwacza. Kiedy elektromagnes jest zasilany prądem, zawór otwiera się, co pozwala na wtryskiwanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze piezoelektryczne, z kolei, wykorzystują piezoelektryczny element, który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie zaworu wtryskiwacza. Piezoelektryczny element jest poddawany naprężeniom, co powoduje jego skurcz lub rozciąganie, co w konsekwencji prowadzi do otwarcia lub zamknięcia zaworu wtryskiwacza. Oba rodzaje wtryskiwaczy mają swoje zalety i wady. Wtryskiwacze elektromagnetyczne są bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiejsze w naprawie, ale są mniej precyzyjne niż wtryskiwacze piezoelektryczne. Wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej precyzyjne, ale są bardziej wrażliwe na różne usterki.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki